1

Temat: Wtyki SIO - nowe

Noszę się z zamiarem zamówienia w Chinach wtyków SIO, potrzebnych mi do nowych projektów. Cena wykonania odlewu jest dość wysoka, a moje potrzeby określiłbym na 200-300 sztuk wtyków maksymalnie, co powoduje, że ich cena jest mało atrakcyjna. Czy są chętni na hurtowy zakup takich wtyków? Mogą być wykonane z przezroczystego plastiku, w zasadzie inne kolory też wchodzą w grę.
Więcej informacji na priv.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Wtyki SIO - nowe

duddie, bardziej oplacalane w Twoje sytuacji jest zakup 100 kabli sio - 200 polowek.. cena jak sie dogadasz to 6-7 dolca..

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Wtyki SIO - nowe

Lotharek, podaj mi gdzie sprzedają takie kable... Ale z tego co pamiętam, zaklejony wtyk na stałe, bez dostępu do styków?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Wtyki SIO - nowe

tak, wtyczki "PELNE" bez mozliwosci rozbiorki
B & C ComputerVisions (MYATARI2@JUNO.COM)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: Wtyki SIO - nowe

Nie żebym się wcinał w nie swój biznes ale jeśli już coś produkować to może pokombinować i zmienić standard?
Zamiast wtyku SIO, proponowałbym przelotkę SIO<->cokolwiek obecnie dostępnego (np. db-15 o którym już kiedyś pisałem) i  wtedy każdy kupuje po jednej przelotce a kolejne urządzenia budowane już niech będą w oparciu o ten drugi wtyk.

6

Odp: Wtyki SIO - nowe

xan, wszystko pięknie, ale trzeba ten wtyk SIO mieć.... A wymiana gniazda w Atarkach u ludzi nie wchodzi w grę. Więc tak czy inaczej wracamy do punktu wyjścia - trzeba kupić/wyprodukować wtyczki SIO... Na dłuższą metę kanibalizacja magnetofonów czy kabli SIO się nie uda.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: Wtyki SIO - nowe

Lotharek, dzięki za info, pisałem do niego, ale już mu się kończą, zostało niewiele i cenę podnosi w górę.... Może jak miał pełno, to i tanio sprzedawał.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Wtyki SIO - nowe

no ,  B & C ComputerVisions , sprzeda to co posiada   ....
ale jaka przyszlosc SIO ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: Wtyki SIO - nowe

ja mnoglbym 100 wziac, ale pewnie koszty by sie obnizyly po zamowieniach liczonych w tysiacach

10

Odp: Wtyki SIO - nowe

Panowie. już mówię, jak to jest u nas w Polsce.
Na czym stoimy? 6 dolców * 100 sztuk = 600 dolców = 2kzł.

Druk 3d kosztowałby w e-prototypach ok 50 zł za sztukę, może 40.

Druk 3d na reprapie to niższa kwota, ok 10 zł za sztukę, jednak nieładne toto.

Zakładając wydruk samego wtyku pasującego do obudowy CANON 15 można by w e-prototypach zejść do ok. 15 zł za sztukę przy ilości ca 100 sztuk.

A forma wtryskowa na taki detal to jakieś 10000 netto, co zwraca się po 1000 sztuk.

Generalnie z tego wszystkiego wynika najtańsza opcja:

wydruk 3d SLS lub frezowanie 3d - zakładamy, że tylko wtyk, więc cena będzie rzędu 10 - 15 zł sztuka.

W sls płaci się od wysokości warstwy i ilości zużytego proszku, nie wiem, jaka jest powierzchnia, ale z mojego doświadczenia wynika, że na jednej warstwie można zrobić ok. 100 wtyków, czyli cena za to to ok. 1000 zł.

Metoda SLS jest dość wytrzymała i nie rozwarstwia się łatwo (tworzywo - poliamid).

11

Odp: Wtyki SIO - nowe

ple ple
ja jestem za produkcja na wtryskiwarkach - brud raz, a radosc w nieskonczonosc
trzeba by zalozyc temat na aage, tutaj wiekszosc woli z plasteliny ulepic

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: Wtyki SIO - nowe

wysoka cena to znaczy ile konkretnie?

13

Odp: Wtyki SIO - nowe

No policz sobie, Kuba wypisał detale. Skoro wykonanie formy wtryskowej kosztuje ok 10000, to materiał i wtryskiwanie nawet jeśli pominiesz, to za 200 sztuk wyjdzie cena 50 za sztuke... Trochę nie? A dolicz materiał, wtryskiwanie, chociaż tu wpływ na cenę jest minimalny, kilka groszy na sztuce. Forma zabija.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Wtyki SIO - nowe

placi sie raz, a za 10 lat wciaz posiada

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: Wtyki SIO - nowe

To akurat fakt. Ja kiedyś chciałem (jak nie znałem cen) wykonać sobie obudowy zgodne z linią XL do różnych rzeczy. Trochę mnie Atari 1500XL zainspirował, że gość musiał zniszczyć tyle sprzętu aby to zrobić :) No ale niestety.

Co do druku 3d to faktycznie jest trochę porażka, ja miałem to w rękach , nadaje się na prototyp, względnie coś co nie będzie za dużo pracowało mechanicznie. Ale wtyczki to jakoś nie widzę...

Ale frezowanie ? Czemu nie?

Wydaje mi się, że oryginalny wtyk/gniazdo SIO to też był jakiś standard, ktoś przypomni jak to się nazywało?

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-05-05 11:23:15)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: Wtyki SIO - nowe

> A forma wtryskowa na taki detal to jakieś 10000 netto,

powiedzmy, ze forma juz jest. ile kosztowalaby jedna wtyczka (material, robocizna itd)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

17

Odp: Wtyki SIO - nowe

Same elementy plastikowe to rzędu kilku groszy za sztukę

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Wtyki SIO - nowe

Duddie byl w kontakcie z jakims " ninja " w sprawie produkcji od 0 , pewnie opowie Wam historie

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

19

Odp: Wtyki SIO - nowe

No skoro chcecie liczb.... Przy 50.000 sztuk :D, cena za wtyk 0.1 USD, do ustalenia jeszcze zresztą - a forma gratis. Ale tyle wtyków to w życiu nie zużyję. Przy 1000 sztuk - forma 1500 USD, wtyk kilka USD. Można też zrobić formę za 3000 USD i wtyki niezależnie od ilości po 0.08 USD. jedna rzecz - koszty obejmują jedynie elementy plastikowe, nie ma w nich zawartych kontaktów-styków, ale to też mogą wykonać. Wysłałem im wtyk SIO jako sampla, niebawem dostanę rysunek 2D i 3D do akceptacji.
Tak sobie pomyślałem, że gdybym miał już formę, to można tłuc potem np. przezroczyste SIO, do SIO2USB, u mnie mieści się cała płytka we wtyku i diody są na płytce, więc przez przezroczystą obudowę by świeciły. Można zrobić niebieskie dla bajeru do innych urządzeń, albo po prostu czarne.
Jeszcze się waham, czy zamówić tę formę, sporo kasy to jest. A nie wiem, czy uda mi się to jakoś odzyskać.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: Wtyki SIO - nowe

a cło ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

21

Odp: Wtyki SIO - nowe

No to policzyłem. Przy formie za 3000USD i wtyku za 8 centów, 200 sztuk kosztuje 3016USD co daje 15.08USD za sztukę (czyli ok. 49.4 PLN - liczę po kursie kupna waluty ze względu na operację). Oczywiście przy większej ilości wtyków kosz dramatycznie i raptownie spada - podwojenie ilości daje raptem 32USD więcej i kosz jednostkowy to już raptem 7.58USD - forma się szybciej amortyzuje.

Ta opcja jest chyba najkorzystniejsza (oczywiście pomijając tą z 50000  wtyków :D ). Bo te 1500USD przy tysiącu to już daje 1.5USD na sztukę, a dodatkowo kilka USD za wykonanie - ile konkretnie? No i zostajesz z 1000. W tej już przy 400-500 pewnie się zbliżasz do tej ceny, ty weźmiesz 200, ktoś się na 100 deklarował, myślę że po różnych forach paręset zejdzie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

22

Odp: Wtyki SIO - nowe

czy moglbym zarezerwowac 200 sztuk jesli cena nie przekroczy 3.5$/sztuka dla mnie do przyszlego projektu?
mysle ze to niezbedne minimum...
wszyscy widze widza same problemy...

przechodze na tumiwisizm

23

Odp: Wtyki SIO - nowe

Wszystko fajnie, poruszyliście jednak też kwestie pinów - a ich rozumiem nie kalkujecie w kosztach wytworzenia wtyku- (tak to rozumiem w tej chwili - jeżeli się mylę to mnie poprawcie.
Jednak jaki jest koszt w takim razie z pinami? Czyli całej kompletnej wtyczki?

24

Odp: Wtyki SIO - nowe

@Candle: jasne. Jeszcze dogrywam sprawę styków. Jeśli wszystko będzie grało - zamówię. Podeślę Ci rysunki 2D i 3D po ich otrzymaniu.

@pawel: nie znam ceny styku póki co. Do tego dojdzie jeszcze śruba M3 z nakrętką. Styki w US można kupić, bo są typowe, cena 0.18$ za sztukę, czyli 2.34$ za 13 pinów, chociaż w znakomitej większości przypadków nie trzeba aż tyle. Do SIO2PC wystarczy 5.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

25

Odp: Wtyki SIO - nowe

Tak tylko teoretycznie pytam.....co było gdyby samą obudowę wtyku zrobić "ciut większą iż oryginał" bo może łatwiej tam będzie poupychać różne płytki + kabelki ....wiem, wiem...rysunki wysłane, już prawie w wersji produkcyjnej...ale spytać zawsze można