51

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Hdrriver. Odpal hddriver.prg i Ci wylistuje wszystkie dyski w systemie. Pozatym hdutil.app ma opcję skanowania wszystkich dysków w systemie.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

52

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

sqward, masz we flakonie ide? czy u ciebie widac taki dysk pod wspomnianym programem?
jak rozumiem flakonowe ide jest kompatybilne (adresami) z tym, co wymyslili przy okazji tosa 2.06?

przechodze na tumiwisizm

53

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

1) Jest, 2) BIOS Falcona zasadniczo łyka wszystkie dyski IDE oprócz Caviarów.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-07-04 23:51:23)

KMK
? HEX$(6670358)

54

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Nie wiem, sam glupieje, mam to u siebie wstawione w1040 STE ,tos 2.06, idc pro nic nie widzi ale gorzej ze HDD driver tez nie widzi. Interfejsu po prostu jakby go nie bylo.HDD DRiver 8.23  Jutro zasadze pierwowzor jak czas pozwoli i zobacze jak to sie powinno zachowywac w "orginale".Pewnie zas cos robie zle.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

55

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Candle napisał/a:

sqward, masz we flakonie ide? czy u ciebie widac taki dysk pod wspomnianym programem?
jak rozumiem flakonowe ide jest kompatybilne (adresami) z tym, co wymyslili przy okazji tosa 2.06?

Tak jak napisał draco, wszystko się zgadza. Jeśli bardzo Wam zalezy mogę napisać małego appa, który odczytuje z dysku nazwę itp. Ale to trochę pointless bo hddriver to robi bez problemu.

Zaxon: jeśli potrzebujesz jakiejś pomocy na miejscu to daj znać.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

56

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Jakies 10 lat temu walczyłem z tym kontrolerem i wygrałem. Właśnie hddriver sprawę załatwił. Wszystko pięknie działało, miły szum dochodził z wnętrza, ale wielu zastosowań  twardziel nie miał. Programistą ani muzykiem nie jestem, filmów na ST nie oglądam, a międzymordzie mam teraz w syfladzie, bo potrzebny był gal do czegoś.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

57

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

zaxon napisał/a:

Nie wiem, sam glupieje, mam to u siebie wstawione w1040 STE ,tos 2.06, idc pro nic nie widzi ale gorzej ze HDD driver tez nie widzi. Interfejsu po prostu jakby go nie bylo.HDD DRiver 8.23  Jutro zasadze pierwowzor jak czas pozwoli i zobacze jak to sie powinno zachowywac w "orginale".Pewnie zas cos robie zle.

ICD Pro używałem kiedyś z dyskiem IDE na Falconie, więc powinien widzieć. Jeśli i Hddriver nie widzi, to interfejsu po prostu nie ma.

KMK
? HEX$(6670358)

58

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Ja mam IDE w MegaST i wszystkie stery widzą go (oba urządzenia) , zarówno pod TOSem 1.4 jak i 2.06: AHDI, ICD, HDDriver itp

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2010-07-05 14:29:17)

Było miło :) Do widzenia.

59

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Hmm, zrobilem  orginal stad, http://piters.tripod.com/atari/astide.htm , podlaczylem toto do mojego 1040 i kicha, Atarka startuje, ale zanim wyswietli logo Atari wylacza sie, stacja nie dziala, czarny ekran. Gdy odlacze linie DTACK  Atarka wstaje, ale wyswietla mi 4 bomby i nie botuje z flopa. Ukladzik sprawdzony ze schematem, podlaczenia tak samo. Jedyne co jeszcze podejrzewam to wsad do gala, bo interfejs z galem i bez niego zachowwywuje sie tak samo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

60

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Candle i co z tym IDE ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

61

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

stryker napisał/a:

Candle i co z tym IDE ?

Przyłączam się do pytania :) Projekt wygląda bardzo interesująco. Trzymam kciuki.

62

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

wydaje mi sie ze ktos robi te kontrolery bardziej masowo

w uk jest jeden gosc specjalizujacy sie w atari dla muzykow

i on sprezdaje gotowe kompy wlasnie z takim kontrolerem z karta CF

ale  mozna kupic tylko calego kompa za 200 funtow
samych kontrolerow nie sprzedaje tylko zestawy

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2011-02-05 22:43:42)

63

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Jakis link? Warto poznac?

Poza tym troche archwalia, sytuacja sie zmienila od zeszlego roku.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-02-05 22:54:17)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

64

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

http://keychange.co.uk/

widzialem na forum muzycznym fotki tego atarka z interfejsem z karta cf, napisalem do goscia
i stad wiem ile to kosztuje i ze tylko w zestawie

moze gosc sam robi te kontrolery

na swojej stronie nie ma infa o tych zestawach, ale pisalem do niego doslownie 2 tyg temu
wiec nadal je sprzedaje

a czemu projekt tego kontrolera nie jest juz aktualny? to wygodniejsze niz satan bo wewnatrz

Ostatnio edytowany przez Dr. Max (2011-02-05 23:28:17)

65

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

..

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-08-08 16:39:08)

"wszystko się kiedyś kończy......."

66

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

sqward napisał/a:

Jeśli bardzo Wam zalezy mogę napisać małego appa, który odczytuje z dysku nazwę itp.

Panowie programiści potrzebny na szybciora krótki programik ktory odczyta id dysku.
AdamK, Sqward i inni mozna na was liczyc ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-08-08 16:42:20)

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Umiesz liczyć, licz na siebie ;)

Na Falcona mogę Ci napisać, na Windowsa jest cały tłum programów które tylko krzyczą 'WYBIERZ MNIE!!!111' ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

68

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Adam ;-) ale ja chce na st/ste ;-) to prawie falkon... wiec jak ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Na STE ci nie napiszę niestety bo tam jest ACSI, którego nie znam za bardzo. Jak by było IDE to bym ci napisał.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

70

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

alez potrzebne ide
i znajomość rejestrow baza+0..7 i komendy EC wystarczy

przechodze na tumiwisizm

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Jeżeli ten kontroler jest widoczny w pamięci tak samo jak Falconowy, to daj mi parę dzionków i postaram się coś wyklepać.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

72

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

tego nie wiem czy na tych samych adresach - pewnie jakies tos 2.06/ste  hardware guide prawde powie

przechodze na tumiwisizm

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

Candle: tylko że żadna maszyna ma której oryginalnie działa TOS 2.06 nie ma IDE, więc dlatego się pytam.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

74

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

stryker napisał/a:

Panowie programiści potrzebny na szybciora krótki programik ktory odczyta id dysku

W każdym pakiecie sterowników (np. SCSI Tools, ICD Pro) jest programik typu IDTEST. Chyba, że chodzi o coś innego :)

Było miło :) Do widzenia.

75

Odp: Zaprojektowalem płytkę kontrolera ide dla atari st.

chodzi o bardzo cos podstawowego, wielkie piekne wodotryskowe cosie odpadaja
w najprostrzej wersji to jest program, ktory bedzie wyswietlal bierzace wartosci rejestrow ide (np aktualizowal je raz na ramke)

przechodze na tumiwisizm