26

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Ryszard Mauersberg napisał/a:

...a na Ukrainie masz jakieś kontakty  ? :)

Żart czy pytanie prawdziwe...mogę spytać znajomego czy ewentualnie może się w to zaangażować ?

27

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Cóż, jakieś kontakty miałem... ;) Pamiętasz rysuek Olka (Oleg-a) ?

grzybson/SSG^NG

28

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Dlaczego zaraz gdzieś na Dzikich Polach szukacie. Całkiem tanio MIR 1B 2,8/37 w samym centrum Częstochowy można znaleźć.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

29

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

NIEdługo jest party i mam nadzieję że Dracon i Pecuś zrobią na nim sporo dobrych fotek.

30

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Nic z tego. Jesli bede, to nie na calym party, wiec to Twoja broszka aby wcielic sie w "archiwiste" scenowego. :P
To raczej Ty powinienes udowodnic, ze sens posiadania tego drogocennego, markowego sprzetu, jaki masz (i bezwzglednie polecasz...), przedklada sie na prawdziwie adekwatna jakosc zdjec. :]

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Hmm, a ja bym radził ci pozbyć się tego Zenita. Jeśli chcesz się bawić w kliszę, kup sobie analogowego Canona EOS lub Nikona. Będziesz miał prawie to samo co na cyfrze, jakiś AF, pomiary światła. Obiektywy będą pasowały też do cyfry, a najprawdopodobniej wcześniej czy później na nią przejdziesz. Zresztą moim zdaniem opinia o szkłach M42 jest mocno przesadzona. Tanie są mówiąc wprost gówniane, Heliosy może i dawały jako tako radę na kliszach, ale na  cyfrze już dają dramat. A te "lepsze" osiągają chore ceny, wspominany Flektogon wcale nie jest cudem świata, wiem bo miałem, a swego czasu spyliłem go na allegro za 900. Za te same pieniądze kupiłem EF 20 2.8 Canona, który jest o wiele lepszy. Poważnie się zastanów nad takim rozwiązaniem.

32

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Dracon napisał/a:

Nic z tego. Jesli bede, to nie na calym party, wiec to Twoja broszka aby wcielic sie w "archiwiste" scenowego. :P
To raczej Ty powinienes udowodnic, ze sens posiadania tego drogocennego, markowego sprzetu, jaki masz (i bezwzglednie polecasz...), przedklada sie na prawdziwie adekwatna jakosc zdjec. :]


Nie zrozumiałeś:)
Nie mam drogiego sprzętu, nie każdy drogi sprzęt jest dobry:)

33

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Oj, teraz sie migasz :P 
To może ujmę inaczej: pokaż wszystkim, że te boskie eLki są warte swojej ceny i polecania innym. :)  Zapomniałem, że kwestia "drogości" i "taniości" sprzętu może być mocno subiektywna - w końcu nie każdy zarabia tyle, co np. Ty. I nie każdy potrzebuje obiektywów serii "L" (skrót od LUXURY zapewne) aby robić coś sensownego z lusterkiem. ;) 

BTW.
Wczoraj oglądałem fotki z wycieczki po Paryżu robione także tą "potępioną" Sigmą 18-50 EX Macro z Canonem 30D - po prostu mistrzostwo! :o

34

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

W głuchołazach udało mi się zrobić z 20dobrych zdjęć.

Na sv2k10 też pewnie mi się z tyle uda zrobić, no dobrze z 5 zdjęć mniej bo mój std. zoom nie jest canon tylko tani zamiennik:) za 1/3 ceny canon-a:)


Ale schodzimy z tematu...

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-12-06 13:37:45)

35

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

zaczyna się robić konkurs " kto ma dłuższego penisa", dajcie spokój, bo mocno tu zalatuje wczesną fazą kryzysu wieku średniego ;) a o to Was jeszcze nie podejrzewam :)

gep/lamers^dial

36

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Nie, no spoko. Po prostu nie lubie "promocji" towarow niekoniecznie najlepszych i (nie) dla wszystkich. ;)

Co to za problem foty teraz pstrykac, skoro prawie w  kazdym dresofonie jest aparacik, a niektorzy nawet potrafia taszczyc na party lustra a dawniej kamery (vide video-relacje z tego portalu i nie tylko). :)  Na pewno chetnych do uwieczniania nie zabraknie, w koncu na Pigwie jest pewnie wciaz multum wolnego miejsca. :)

PaXik :)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2010-12-06 21:21:37)

37

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Już niedługo każdy fotograf, będzię się mógł sprawdzić na party i z tym tanim i drogim sprzętem.....

38

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

A to jakieś party fotograficzne będzie, żeby się ludzie mieli sprawdzać z fotografii???
Wydaje mi się ASie że coś Ci się pomyliło.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

39

Odp: Zanabędę obiektyw szerokokątny z gwintem M42

Nie!
- dlaczego party miało mi się pomylić???
Jak jest party Atarowskie to zawsze są zdjęcia, bywały nawet filmy...

I każdy kto bawi się w fotografię również oprócz "partowania" może tam popstrykać fotki:)