1

Temat: Problem z uruchomieniem intSDX128 Flash

Próbowałem skonwertować swoją aktualną intSDX wykonaną dawno temu przez Pasia na tytułową intSDX128 Flash.
Układ zbudowałem wg opisów ze strony Truba.

Niestety układ nie działa, przy próbie zaprogramowania, zarówno Spartą 4.43 jak i 4.44 mam nieustający komunikat "Waiting for SDX cartridge". Co ciekawe przy włożeniu Gala od starej Sparty flasher przechodzi dalej i pyta o tym użytej pamięci flash.
Układ Gal sprawdziłem kilkakrotnie, za każdym razem przechodzi weryfikację w programatorze (używam starego galblasta).
Dodam, że po wymianie gal'a i flasha na eprom, stara sparta działa bez problemu.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną braku możliwości sflaszowania układu?

Dodam, że moja atarka jest wyposażona, oprócz tej sparty, tylko w rozbudowę do 1MB RAM na SIMMie (wykonaną przez Pasia) oraz w układ SIO2IDE pracujący z kartą CF przez przejściówkę CF2IDE.

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

2

Odp: Problem z uruchomieniem intSDX128 Flash

Myślę, że problem jest już obeznany http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 22#p111922

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-09-17 19:47:06)

3

Odp: Problem z uruchomieniem intSDX128 Flash

Podziękował, w poniedziałek kupię 74LS00 bo nie mam nic pod ręką i sprawdzę czy pójdzie.

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

4

Odp: Problem z uruchomieniem intSDX128 Flash

Mam problem, w Poznaniu 74LS00 jest nie do dostania, kupiłem więc 74HC00 i układ nadal nie działa.
Coś jednak mi tam w głowie stuka, że HC ma inne poziomy logiczne niż LS i, że powinienem użyć HCT.
Czy użycie 74HC00 rzeczywiście może być przyczyną dalszych problemów.
Wybaczcie tak, zapewne, trywialne pytanie, ale ostatni raz elektronikę miałem na studiach w 1997 roku :)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

5

Odp: Problem z uruchomieniem intSDX128 Flash

Trochę z historii ;)
LS stosuje/stosowało się najczęściej jako bufor pomiędzy cmosem a ttl'em (wysterowanie tylko jednego wejścia), choć uwcześnie lepszym rozwiązaniem było wstawienie droższego CMOSa np. CD4049 ;)
HC to nic innego jak szybki (kiedyś) cmos , a HCT to cmos z wejsciami kompatybilnymi z poziomami ttl.

Obecnie jest tak dużo nowych rodzin układów cyfrowych, że dopasowanie we/wy staje się dość ciekawym wyzwaniem.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-09-28 22:34:06)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...