26

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

A próbowałeś z inną kartą?

27

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Jeszcze Sandisk 32MB ale jako FAT. Candle pisał, że FAT nie jest wspierany. Efekt o dziwo na ekranie w trybie SIDE Loader ten sam co w przypadku karty 2GB i FAT32.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-17 10:25:10)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

28

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

To sformatuj na FAT32 i sprawdź.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-11-17 10:25:21)

29

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Przy tej pojemności karty Windows XP, 7 nie wspiera FAT32. Linuxa tutaj nie mam. Spróbuję ściągnąć jakieś RescueCD-Live bazujące na Linuxie, może tam da się wymusić.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

30

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Grzeniu, nie mieszaj, po sie robi bajzel. Zostaw poki co karte w spokoju  Po kolei,
SIDE bez karty,
zaladuj flasha ze strony fjc sparta 4.45
zaladuj loader z tej samej strony
Sprawdz czy sie sparta uruchamia poprawnie czyli jak na twoim 2 zdjeciu, jesli tak to karte sformatuj na fat 32 i bedziemy walczyc dalej

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

31

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Procedura powtórzona. Dokładnie to samo :/ Zostaje jeszcze wymuszenie formatu FAT32.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

32

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Spróbuj z inną kartą mi Side działa z następującymi kartami CF:
-transcendt (czy jak to tam się pisze) 8gb x133, 2gb x120,
-kingstone 2gb z kwiatkiem  8gb z kwiatkiem, 8gb z zielskiem ultra cs2,
-sandisk 4gb ultra 30mb (a ta jako jedyna poprawnie działa z ide+ czyli kmk 2.0)

Na kingstone 2gb z kwiatkiem mam 16partycji pod spartą i trwało to może z 5minut zaoranie..

Pokaż ekran jak karta jest rozpoznawana przez side.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-11-17 12:02:53)

33

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Karta nie jest rozpoznawana przez SIDE. Masz na zdjęciu. k**** poddaje się. p*.*ę to.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-17 12:45:36)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

34

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Wieczorem postaram się odpalić atari i zrobię zdjęcia, albo nawet filmik jak to mi działa.
Dodam że atarka jest Lotharkowo dopalona i wszystko chodzi od kopa.

Ba, side mój, chodził od kopa nawet z Atarką arabską, testowałem chyba Gzynia atarkę arabic version na sv2k11 :P

** jak masz kartę kingstone cf 2gb, to mogę zrobić na "hama" image i podesłać mailem, tylko mam tam z 1,3gb gier/dem itd. itp. ... Oraz ustawione wszystko pod spartą 16partycji, będziesz miał gotowca :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-11-17 14:23:51)

35

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

@AS...: Dzięki i nie przesadzaj. Jestem jedyny któremu to nie działa. Działa pozostałym także i tobie. Nie ma co udowadniać.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

36

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Dobra, ale pytanie, jak ci sparta startuje bez wlozonej karty pamieci , tak jak na fotce 1, czy jak na fotce 2? bo jak na fotce 1 to SIDE jest uwalone i nie ma co kombinowac, wysylam sprawne i tyle.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-11-17 14:50:27)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

37

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Tak jak na fotce nr 1. Bo właśnie to zdjęcie było zrobione jak nie było karty CF w slocie. 2-ga fotka to z włożoną kartą 2GB Kingston.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-17 15:07:47)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

38

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Tyle w temacie, jak zdaze to dzisiaj, jak nie zdaze to jutro wysle ci drugie.adres bez zmian?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

39

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Tak, adres bez zmian. Dla pewności wysłałem Ci e-maila.

Do pozostałych:
Jak widać Zaxon to ktoś na kim można polegać. Dziś mało takich. Bardzo mu dziękuję za wsparcie i szybką reakcję. To mi się bardzo podoba. Dziękuję !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

40

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

A teraz mega LOL z placu boju. Ponieważ choroba (angina ropna) doprowadzała mnie do białej gorączki a mając czas wolny zaczałem kombinować to .... przekombinowałem. Ale do rzeczy.

Skromna stacyjka lutownicza 937+ z regulacją temp (pełno takich na Allegro) i w miarę cienkim grotem. Zwykle wystarcza mi do 0.635mm. Temp na 380 C. Kolejne podejście do poprawienia lutów, bo może coś pomoże :-) Naiwny ... No i stało się. Uwaliłem PCB bo walczyłem z zalutowanymi dwoma parami pinów przy xilinxie. Za cholerę nie chciało zejść. Do tego odysacz, topnik + solder wick i przesrałem. Chwilę potem to tak się wkurwiłem, że ścieżki odchodziły same :O Jeszcze synek parzył na mnie i mówił: co się dzieje. Musiało to wyglądac komicznie. LOL. Za chwilę stwierdziłem, że połączę kynarem i oczyściłem z tych uszkodzonych ścieżek. Chwilę póżniej odpuściłem sobie. Można się ubawić. Jestem na chorobowym a w pracy mam hot-aira z odsysaczem. Nie mogłem poczekać do poniedziałku. Po prostu byłem tak bardzo niecierpliwy i wkur…y że jest jak jest. Uwierzcie mi tak lub nie, ale gdyby ta płytka miała smak snickersa zjadłbym ją żywcem włącznie z bateryjką.
Niech to będzie przestroga dla innych. Grzebać ale z głową i umiarem ;)

http://img51.imageshack.us/img51/6310/img3444r.th.jpg

Ciekawe czy teraz coś jeszcze działa choć nie działo poprawnie. Muszę to sprawdzić ... :) LOL

No a teraz można śmiać się do woli :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-17 20:45:46)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

41

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

A może Zaxon by naprawił ten egzemplarz... Ech Grzeniu, same falstarty, tak z opiniami na początku "sprawy" jak i z własną naprawą...

42

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Zaxon oczywiście dostanie ten egzemplarz.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

43

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

i co z nim zrobi?
przybije gwozdziem do plotu?
skoro zniszczyles, powinny byc z tego jakies konsekwencje

przechodze na tumiwisizm

44

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

W sumie jeśli Zaxon to naprawi, to konsekwencją samowolki powinno być takie brzydkie SIDE z kynarem zamiast ścieżek ;) Skoro Grzeniu nie czekał na naprawę gwarancyjną.

45

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Nie naprawe ale  odzyskam  czesci, zawsze to cos.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

46

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

chcialbys cos naprawiac po papraku?
taka plytka nie ma juz zadnej wartosci, a czesci odzyskac - coz - mozna - niektore, tylko to tez stracony czas, za ktory nikt nie zaplaci

przechodze na tumiwisizm

47

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Proponowałem Zaxonowi, że po prostu zapłacę mu całość tak jak bym kupował nowe SIDE. Odmówił. Dla mnie to bez znaczenia.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

48

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Candle napisał/a:

i co z nim zrobi?
przybije gwozdziem do plotu?
skoro zniszczyles, powinny byc z tego jakies konsekwencje

Zgadzam się z Candle.
Przecież jak masz gwarancję i zepsuje się Tobie pralką, samochód bądź cokolwiek innego, sam tego nie naprawiasz...
Próbowałeś i .... osobiście na Twoim miejscu zapłacił bym Zaxonowi za 2gą sztukę Side!!

49

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

Tak i nie zmienia to faktu, że Candle (i nie tylko on) firmuje swoim podpisem nie działającą i wadliwą sztukę, nie mówiąc o braku współpracy z niektórymi kartami CF (o czym świadczą opinie userów). To nie chińska zabawka za 20 zł.
No i manufaktura na złoconej płytce z technoservisu. To przecież to przerost formy nad treścią !. Candle kiedyś napisał, że płytka wytrzyma bombę atomową. LOL. Płytka (jako całość) nie wytrzymała wysyłki i leżakowania (http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9460).

AS... nie podniecaj się, Zaxon powiedział że wymieni mi nie na nową sztukę tylko na używkę na której sam pracuje.

NADAL PODKREŚLAM WYSOKĄ KULTURĘ USŁUG ZAXONA !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-18 12:39:41)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

50

Odp: SIDE - niestabilne zachowanie

grzeniu napisał/a:

...Chwilę potem to tak się wkur.....synek parzył na mnie i mówił: co się dzieje. Musiało to wyglądac komicznie....Nie mogłem poczekać do poniedziałku. Po prostu byłem tak bardzo niecierpliwy i wkur…y że jest jak jest. .....No a teraz można śmiać się do woli :)

A ja widzę schemat:  szok , wyparcie, gniew, depresja, akceptacja .... klasyczne objawy :) :) kryzysu po utracie .... ulubionego  sprzętu...