1

Temat: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

Potrzebuję silniczka dokładnie jak w temacie, inne z serii TS3103N mnie nie interesują (no może że też unipolarny i byłyby dwie sztuki*).

Czekam na oferty, w rozliczeniu mogę dorzucić jakies atarowe drobiazgi (np. kasety w K.S.O. 2000).


ps. "kręcidełka" potrzebne mi do projektu częściowo związanego z atarynkami (przy odrobinie samozaparcia jeszcze przed wiosną mogę mieć "kopyto" w kształcie atarynki do robienia osłonek przeciwkurzowych - wakuforma kusi ;)).



*no ale wtedy mogły by być jakiekolwiek tanie unipolary mające około .4Nm - .6Nm

wszystkie trzy strony świata

2

Odp: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

Lepiej zapytać tu: http://www.cnc.info.pl/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

Czy montowano takie w stacjach 5,25"? Jeżeli tak to mogę się zerknąć na moje stacje czy takie tam występują.

4

Odp: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

-->grzeniu, rejestrację tam traktuję jako naprawdę skrajną ostateczność - chyba już wolałbym w sklepie nówki kupić ;)

-->pawel, w stacjach najczęściej siedzą silniki bipolarne(teoretycznie to lepiej - tyle że takiego na chwilę obecną nie wysteruję), na dodatek zazwyczaj mające dużo poniżej tych .4Nm - .6Nm.
Inna sprawa że po prostu żal je pruć...

wszystkie trzy strony świata

5

Odp: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

@Lt_bri dlaczego żal? to są stacje PC, mam tam chyba wersje 360kb czy coś - nie pamiętam dokładnie musiałbym sprawdzać ale też i standardowe 1.2mb.

Co do rejestracji w różnych serwisach to jest stronka www.bugmenot.com, jednak nie wrzucił tam nikt konta z cnc.info.pl. Mam tam konto, ponieważ kiedyś trochę się interesowałem tematyką (trochę ze studiami było związane). Jak bardzo chcesz to mogę popytac ale ceny tam zawsze mieli niesamowite. Może się coś zmieniło.

6

Odp: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

Bo mogą się przydać(a nawet tych 1.2 jest coraz mniej), np. sam mam dwie które trzymam pod sznajdera 464 (akurat znalazłem w jednym z numerów sigmowskich ZS HT świetny opis podłączenia takiej).

Inna sprawa że pomijając zabytki jak ten czołg pokazany przez sebana, to siedzą tam naprawdę skromniutkie krokowce (i jak na złość prawie zawsze bipolarne...).

Chyba się jednak przemogę i zarejestruję na tym forum, i tak od dawien dawna je czytam(i głównie dlatego rejestrować się nie chcę...).


ps. a co żeś "powiązanego" studiował/studiujesz, mechanika, automatyka? ;)

wszystkie trzy strony świata

7

Odp: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

Lt_bri: ja mam duzo silnikow roznych (niektore z bardzo duzym momentem)
Jutro moge podac co dokladnie mam bo musze znalezc pudlo z nimi (remont mialem i do dzis nie wszystko odnalazlem) :)))

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

8

Odp: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

Byłbym niezmiernie wdzięczny.
A tak z ciekawości, z czegoś je Mikey wydłubał i czy jest szansa na jakieś podwójne, bo gdybym tego z tematu nie znalazł to właśnie parki bym potrzebował (a na chwilę obecną mam pięć sztuk TS3103N145).

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie bardzo nietypowa konstrukcja (na razie tylko plottera, ale późną wiosną - wczesnym latem...) gdzie nie dość że byłyby po dwie śruby i śliniki na każdą oś, to na dodatek sama jeżdżąca brama byłaby cudacznie rozwiązana, tj. oś Y poruszała by się po osi Z, a ta z kolei po X (a nie jak to jest normalnie rozwiązane, czyli Z po Y, a Y po X).

wszystkie trzy strony świata

9

Odp: Silniczek krokowy Tamagawa Seiki TS3103N145 zanabędę.

Mam do czynienia powiedzmy ze 'zlomowaniem urzadzen' i czasem sie trafiaja. Kiedys tez chcialem ich uzyc do zrobienia obrabiarki cnc :)
Ale mi przeszlo.

Edit:
Sprawdz PM

Ostatnio edytowany przez syscall (2012-01-10 18:21:38)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021