1

Temat: Playlisty w odtwarzaczach na ST

Player 1.0 - świetnie odtwarza mody ale playlisty nie posiada

Paula - podobnie - z utworu na utwór sama się nie przełączy

Jam - ma niby playlistę ale jak go zmusić by sam przełączał się pomiędzy utworami? Powiem więcej - ściągnąłem bazę muzyczek z Atari XE "ASMA" w formacie SAP. W danym pliku - np Zybex - znajduje wewnątrz kilka utworów które Jam pokazuje. Ręczne przełączanie się pomiędzy nimi możliwe. Ale z automatu - czyli kończy się pierwszy i ma zacząć drugi - ani hu hu. Podobnie ze wspomnianej playlisty - zaznaczam np draconusa, zybexa i blinkiego (oczywiście po kolei bo kilku plików jednocześnie albo całego katalogu nie umiem/nie da się). Znajdują się więc w playliście i co? I nic. Wszystko dalej ręcznie.

Czy więc ten typ tak ma czy robię coś nie tak?

Jest coś innego/lepszego do SAP-ów na STe?

PS
Mam Atari STe z 4MB. Jam pod CPU odgrywa mi mody lecz wywala się na SAP, JAM pod DSP odczytuje SAP ale wywala się na modach. One tak mają?

PS2
Wiem - mogę to wszystko słuchać pod XP. Ale nie ma w tym wówczas za grosz klimatu.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

Na STE nie ma nic innego do SAPow. Automatycznego przełączania pomiędzy utworami nie ma i nie będzie - to wynika ze specyfiki SAPów. STE nie ma DSP więc o tym zapomnij.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

W info:


'Jam' is a multiformat  musicplayer  based  on a plugin-structure.
It is supposed to run on all Atari computers with sound-DMA (M/STE
Falcon, TT)

M/STE oznacza ATARI MEGA STE?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

4

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

Adam Klobukowski napisał/a:

Na STE nie ma nic innego do SAPow. Automatycznego przełączania pomiędzy utworami nie ma i nie będzie - to wynika ze specyfiki SAPów. STE nie ma DSP więc o tym zapomnij.

Winamp radzi sobie w ten sposób że ustawia się jak długo jeden SAP ma być grany (default 3 minuty) a potem się przełącza. Tu dla odmiany nie da się tego wyłączyć :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

No bo taka jest natura SAPów i praktycznie wszystkich innych formatów chiptune: nie da się określić czasu trwania utworu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

Nieprawda. SAPy mają teraz określony czas odtwarzania i ASAP w postaci wtyczek do kilkunastu różnych odtwarzaczy to obsługuje.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

Chodziło mi o to, że chiptuny nie mają z góry określonego czasu odtwarzania, i dla każdego trzeba go ręcznie określić. Bez tego player nie wie kiedy utwór 'sie kończy'.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

Jam ma w preferencjach winks do ustawiania czasu. Standardowo jest to 5 min bodajże. Ale nie udało mi się zauważyć efektów jego działania ani przy sapach ani przy modułach.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

9

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

Adam: Od lat tysiące SAPów mają określony TIME i tylko dla części z nich było to robione ręcznie. Dla SIDów też jest baza z ich długościami.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

A JAM od lat nie był aktualizowany.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Playlisty w odtwarzaczach na ST

plugin jam'a ma informację czy obsługuje koniec utworu czy nie. powinna być informacja w GUI (pewnie tylko GEMowym, bo custom GUI jest raczej prosty).
Wszystko zależy od kodu, który został użyty w pluginie i czy obsługuje koniec utworu czy też nie(jest ustawiana flaga, którą GUI powinno obsłuzyć bez względu na format).

Ostatnio edytowany przez saulot (2012-03-19 19:41:34)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl