1

Temat: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

Tzn są różne wersje ATR ale w XEX nie ma. Wiem że wynika to z tego że ATR AD2044 jako obraz dyskietki dogrywa zapewne w ciągu gry część danych (lokacji) ale przecież AD2044 było również w wersji kasetowej (lekko zubożonej z tego co pamiętam). Podobnie Klątwa czy Władcy Ciemności - tylko ATR.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

Nie przypominam sobie żeby wersja kasetowa był "uboższa" i też się dogrywała.
O xex zapomnij.
Kup sobie ultimate to bedziesz mogl na SIDE odpalać atr'y ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

Wersja kasetowa nie miała 2 czy trzech lokacji ale szczegółów nie pamiętam - grę swego czasu przeszedłem najpierw na kasecie a potem na dyskietce.
Raczej prędzej kupię SIO2SD - tylko najpierw muszę coś zrobić z rozdzieleniem SIO.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

4

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

Conrad - z tą wersją kasetową to z czego pamiętam jednak coś było faktycznie inaczej, niż w przypadku dyskowych. Poszukam przy okazji wersji kasetowej, może coś uda się stwierdzić "namacalnie" ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

Mam wersje kasetową i po tylu latach dowiaduje się, że coś tam inaczej było? Normalnie szok. Kasetową znam w miarę dobrze.

6

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

Tu leży wersja kasetowa gry, można porównać, nawet na emulcu:
http://cas-archive.pigwa.net/cas4.htm

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

pawel: jestem w tej samej sytuacji... 2 dekady temu przechodzilem ad2044 z kasety, po czym dekade pozniej z obrazu .atr i ... nie zauwazylem roznicy...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

W weekend posprawdzam stare gazety - o różnicach dowiedziałem się najpierw właśnie z prasy komputerowej i stąd kupiłem później wersję dyskową gdyż gra była (jest) wybitna.
Najgorsze że po sprzedaży Atari zostawiłem sobie kilka dyskietek i kaset na pamiątkę - w tym właśnie AD2044 - ale większość z nich wcięło.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

9

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

Dolacze sie do tematu. Czy AD2044 z krazacych po sieci plikow ATR dziala wam poprawie ?
U mnie wczytuje sie i czarny ekran , nastepnie zwis.
Jak to odpalic z ATR'a ?

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

10

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

Wczytujesz z OPTION ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Dlaczego nie ma AD2044 w XEX?

stryker napisał/a:

Wczytujesz z OPTION ?

Nie..., pewnie tu jest problem.

Dzieki !!

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600