1

Temat: kompilacja muzyczna "the best of"

Czy ktos moze posiada jakas fajna kompilacje najlepszych/ulubionych kawalkow na atari w postaci jednego czy kilku duzych ATR'ow? Probowalem znalezc jakies top zestawienie w tej postacji i niestety nie udalo mi sie. A moze ktos cos takiego zrobil na wlasne potrzeby i moglby mi podeslac?

Ostatnio edytowany przez mkm (2012-10-06 14:45:06)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

2

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Ja mam taką kompilację, stworzoną z ASMA, najczęściej słucham tego w samochodzie.

Kwestia hitów to subiektywna sprawa, moja top lista może być dla Ciebie kompletnym dnem.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

3

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Masz tam Ogłuszacza? :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

4

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Mateoos napisał/a:

Ja mam taką kompilację, stworzoną z ASMA, najczęściej słucham tego w samochodzie.
Kwestia hitów to subiektywna sprawa, moja top lista może być dla Ciebie kompletnym dnem.

Hej, no subiektywnosc to jasna sprawa, no problem;) 
A masz to tylko w audio czy tez obraz dysku w ATR?
Glownie chodzi mi o kompilacje cmc, mpt, rmt (czy inne) wrzucona do jednego ATR'a by odpalic na Atari.

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

5

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Do tego przydałby się player SAP dla ATARI, który odgrywałby wszystkie SAP-y, heh ;)

6

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Ja to mam już nawet w formacie mp3, a niektóre kawałki z ogłuszacza robiły za dzwonek w telefonie.

Sap'y też mam, musiałbym tylko poszukać.

Niestety, najlepszym sposobem na stworzenie własnej grejtesthitslist jest przesłuchanie całego asma... ja tak zrobiłem.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

7

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

@Mateoos aaa czyli masz to w sap... no to tego na real atari nie odtworze:( ale gdybys mogl mi przyslac (PM lub email) liste kawalkow ktore sklasyfikowales jako swoje "top" to bym sobie ich poszukal w RMT, CMC etc

@Jacques tak, sap player dla atari to bylby idealny, bo to za sprawa asma najbardziej dostepny i najlepiej skatalogowany format. rozumiem ze takiego playera nie ma?

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

8

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Nie wydaje mi się, żeby napisanie playera do absolutnie wszystkich SAPów na Atari było wykonalne przy skończonej ilości zasobów, głównie ze względu na to, że pliki SAP zawierają kod, któremu wolno absolutnie wszystko. Rozwiązanie widzę bardziej w tworzeniu "uprzejmych" SAPów, bo chyba ekstremalnie rzadko zdarza się tak, że potrzebne jest całe 62 kB RAMu i pełna kontrola nad sprzętem.Doświadczenie podpowiada mi, że lepiej wyjdziemy na poprawianiu SAPów w ASMA, żeby grały na niedoskonałym playerze, niż na próbie zrobienia playera doskonałego.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

SapEmu ze strony epi'ego - http://epi.atari8.info/sapemu.php

grzybson/SSG^NG

10

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Dzieki za info o sapemu:)
Probowalem go odpalic i niestety przy kazdym sap'ie na ktorym sprawdzalem mam zwis. Uruchamialem go ze sparty.
Robie cos nie tak? Czy trafilem akurat na "nieuprzejme" sap'y (jak to ujal Epi) ?

Pod Altirra efekt ten sam -> zwis. Czyli cos robie nie tak:/

Ostatnio edytowany przez mkm (2012-10-20 20:06:52)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

11

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Jeśli z SDX, to jest szansa, że ustawiłeś złe banki rozszerzonej pamięci i sapemu maże po banku używanym przez SDX. Niestety nie spotkałem się z łatwą metodą sprawdzenia, który to bank, więc pozostaje eksperymentować. Może kiedyś spróbuję dorobić automatyczne wykrywanie, który to bank.

Jeśli pod Altirrą (ale z innym DOSem) jest ten sam problem, to mogą to rzeczywiście być "nieuprzejme" SAPy. Podeślij, się zobaczy.

Ostatnio edytowany przez epi (2012-10-20 21:33:12)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

12

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

epi napisał/a:

Jeśli z SDX, to jest szansa, że ustawiłeś złe banki rozszerzonej pamięci i sapemu maże po banku używanym przez SDX. Niestety nie spotkałem się z łatwą metodą sprawdzenia, który to bank

MEM /X z Command Processora, linia "Use: ".

A do programu: http://atariki.krap.pl/index.php/Progra … mi%C4%99ci

KMK
? HEX$(6670358)

13

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

A rozszerzenia typu DOSKEY - jak sprawdzić, w którym banku siedzą?

grzybson/SSG^NG

14

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Na to nie ma metody, ale też nie wiem, po co komu informacja, gdzie konkretne siedzi DOSKEY.

Domyślam się, być może błędnie, że raczej chodzi o uzyskanie informacji, gdzie nic nie siedzi? Bo bank zajęty tak jakby znika z systemu, a info, co w takich znikniętych bankach ewentualnie jest, nie jest nigdzie jawnie zapisywane.

Natomiast jak dostać listę wolnych banków, to jest opisane w programming gajdzie, http://sdx.atari8.info/sdx_files/4.45/s … amming.pdf str. 15-17. Dostęp do symbolu T_ jest opisany dla binarek SDX oraz dla binarek nie-SDX (w przypisie). Jeśli to nie wystarcza, to oświećcie mnie, co trzeba, może się coś wymyśli.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2012-10-20 22:17:59)

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

A! Z SAPów można zrobić XEXy do odtwarzania na Atari, używając asapconva.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

16

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

@epi dzieki za konwerter, tez sie przyda. Pod altirra tez uzylem sparty wiec pewnie to jest problem. Wieczorem zobacze uruchamiajac sapemu bezposrednio z sio2sd albo poeksperymentuje z bankami (dzieki drac030)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

17

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Pod sparta nie udalo mi sie go nadal odpalic mimo prob z kazdym z 4 bankow ktore mialem do wyboru. Za to xex wygenerowany z asapconv'a bez problemu sie uruchomil (bez sparty, bezposrednio sio2sd xex loader).  Dzieki epi!

Pozostaje mi sprawdzic 2 pozostale warianty: xex z asapconv'a pod sparta i sapemu bezposrednio z sio2sd xex loader bez sparty. To drugie prawie juz spawdzilem, ale atr z sapami ma 16mb i byl formatowany pod sparta wiec go nie odczytam bez niej. Postaram sie w tygodniu to sprawdzic gdy bede mial wolna chwile...

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

18

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

SapEmu nie zabangla prosto z XEX loader-a, bo musi doczytać później odczytać pliczkiz sapami, do czego potrzebny jest dos.

grzybson/SSG^NG

19

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

@grzybson aha, no to ten wariant odpuszczam

@epi testowalem kilka kawalkow np "48" z asmadb http://asma.atari.org/asmadb/search.php?details=4087 - tak jak pisalem sapemu odpalony ze sparty nie odtwarza go niezaleznie od wyboru banku a xex zrobiony asmaconv gra pieknie z xex loadera sio2sd. Kolejny test, ktory zrobilem to xex z asmaconv ale odpalony ze sparty. Uruchomienie bez "x" - memory conflict. Ale z "x" dziala i gra bez problemu. Jedna dziwna rzecz, ktora zauwazylem ze reset podczas grania sap'a powoduje powrot do basica a nie do sparty (ultimate1mb).

Ostatnio edytowany przez mkm (2012-10-22 22:15:24)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

20

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Okej, znalazłem buga w sapemu. Znacznik TIME nie był rozpoznawany, a nierozponane znaczniki powodowały coś innego, niż autor miał na myśli. :) W czasach, kiedy pisałem sapemu, mało który plik zawierał ten znacznik, teraz ma go chyba wszystko w ASMA, stąd problemy.
Ponieważ wyszło to dopiero teraz, wnioskuję, że userbaza sapemu liczy <1 użytkownika.
Mimo to poprawioną wersję oznaczoną numerem 0.3 można sobie zassać stąd.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Epi, Twoja poprawka pomogla. Skompilowalem sobie source'y, ktore podales do xex i teraz dziala to bez problemu pod sparta. Na razie nie trafilem jeszcze na sapa, ktory by polegl. Z liczba userow nie jest tak zle... jednego juz masz;)

Wracajac do tematu kompilacji "the best" to skoro jestem juz w stanie odtwarzac sap'y na real atari to juz tylko wystarczy mi przesluchac cale asmadb i gotowe:)

Ostatnio edytowany przez mkm (2012-10-28 17:00:17)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

22

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Ja też korzystam z sapemu :P Ale wybrane SAPy zgrałem sobie na partycję SDX już dość dawno, także mimo wszystko player działał ;)

23

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

wrescie cos sie ruszyło :) :) mozna linka do xex'a , atra ? ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

24

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

https://github.com/downloads/epi/sapemu/sapemu-0.3.zip

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

25

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

W zalaczniku skompilowany xex ze zrodel podanych przez epi'ego dla sapemu 0.3.
Epi zakladam, ze nie masz nic przeciwko wrzuceniu tu xex?

EDIT: Epi, chyba pisalismy na raz. Widze ze wrzuciles juz link do skompilowanej wersji...

Ostatnio edytowany przez mkm (2012-10-28 18:07:39)

Post's attachments

sapemu.xex 3.96 kb, liczba pobrań: 3 (od 2012-10-28) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF