26

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

I to jakiej wypasionej! ATR, XEX i nawet manual w HTMLu! Do wyboru, do koloru. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

27

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

maciekm napisał/a:

Kolejny test, ktory zrobilem to xex z asmaconv ale odpalony ze sparty. Uruchomienie bez "x" - memory conflict. Ale z "x" dziala i gra bez problemu. Jedna dziwna rzecz, ktora zauwazylem ze reset podczas grania sap'a powoduje powrot do basica a nie do sparty (ultimate1mb).

xexy z asapconv możesz odpalać z dowolnego xex loadera, np. prosto z sio2sd.
Możesz hurtem skonwertować całą ASMA do xexów:
Pod Windows:

for /r ASMA %f in (*.sap) do @asapconv -o .xex %f

Pod innym systemem:

find ASMA -name \*.sap -exec asapconv -o .xex {} \;

Dodając --tag po .xex dostaniesz ekran z napisami zamiast czarnego, kosztem większego zużycia pamięci i tym samym większego ryzyka konfliktu z sapem (ale to dotyczy raczej pojedynczych sapów). xexy są kompresowane, więc będą zajmować mniej, niż sapy.
Poza tym temat był już trochę wałkowany.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

28

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

epi - czy ten "ciemny ekran jest konieczny" ? nic niemoze byc wyswietlane na ekranie podczas odtwarzania utworu ? czy dodałbys tez wersje dla side... ? coby czytalo z fat32 utwory ;p... ? :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

29

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

SAP to emulator Atari z wyłączonym obrazem, stąd też wyłączony obraz w sapemu. Dla większości plików nie będzie żadnej różnicy, jeśli włączę obraz i z dużą skutecznością można zgadnąć właściwe ustawienie, posługując się tagiem TYPE. Zobaczę, co się da zrobić. Szkoda, że napisałeś o tym w niedzielę wieczorem. :P
Natomiast co do specjalnych wersji dla SIDE i FAT, czy w ogóle jakiegokolwiek interfejsu I/O i systemu plików, jest to niedorzeczne! Zmień dilera, wyjedź na wakacje, weź gorącą kąpiel, zapisz się na jogę, po prostu - odpocznij. I nie proponuj mi nigdy takich bzdur. Sterowniki urządzeń i systemów plików powinny być częścią systemu operacyjnego. Kropka. Full stop. Ponto final.

Ostatnio edytowany przez epi (2012-11-05 01:56:10)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

30

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

oj epi :) ja się tylko zapytałem :) ... na c64 mam taki odtwarzać : http://noname.c64.org/csdb/release/?id=101736   który supportuje sd2iec....wrzucam sidy na karte sd i po problemie.... (a wiadomo że archiwum hvsc jest spore)
pytanei nr 2. czy możesz zrobić jakieś zabezpieczenei przed zwisem... w sensie gdy załaduje "niesupportowanego" sap'a żeby mi sie program nie zwiesił ? Lub dodasz jakąś "komende" coby takiego sap'a sprawdził przed załadowaniem ...czy się on odpali ? :)
pyt.3. dodanie jakiegoś czasomierza utworu....

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-11-05 09:05:21)

"wszystko się kiedyś kończy......."

31

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

stryker: zerknij o tu
jak masz jakiegos sapa ktory wiesza sapemu - podaj jego nazwe (a najlepiej i zalacz linka do niego) w nowym issue tam.
czasomierz nie zawsze jest mozliwy, jesli np. nuta jest zapetlona
w sumie, dla utworow ze znacznikiem TIME mozna by wyswietlac i ten zapisany czas i ten aktualny wzgledem poczatku utworu...

co do wersji do side/fat32 - tym zajmowac sie ma sparta, co wiecej - dopytaj draca - to juz chyba powinno dzialac ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

32

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

teraz nie mam atarki przed sobą ...
całość testowałem na "gołej"  sparcie  ... sapemu odpaliłem przez X.... wieszał się bodajże np. : http://asma.atari.org/asmadb/search.php?details=2387

"wszystko się kiedyś kończy......."

33

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

a pisalem bys tam zglaszal ;)
po to sa wlasnie bug trackery ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

34

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Nie umiecie czytać. Problemy z plikami SAP rozwiązuje się tutaj.
Zabezpieczenie przed zwisem równa się uruchomienie całego utworu na emulowanym komputerze aż do TIME z monitorowaniem gdzie i co jest zapisywane. Jeśli chcesz czekać kilka (-naście? -dziesiąt?) minut przed odsłuchaniem każdego utworu aż taka analiza zostanie przeprowadzona, to możesz sobie ją napisać, źródła sapemu są dostępne.
Alternatywnie, jeśli raz powiesisz sapemu jakimś utworkiem, to przenosisz go do katalogu "niedziałające" i masz problem z głowy.

Commodore nie ma systemu operacyjnego, mogą sobie robić jak im się podoba (w ogóle każdy sobie może robić jak mu się podoba - taki XXL na przykład - ale mnie się nie podoba, więc nie zrobię :)).
Cała ASMA mieści się bez trudu w file systemie Sparty. Nie wiem po co ci tu FAT i udziwnione wynalazki.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

35

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

no ok. mi sie wydawalo, ze sap dzialajacy na asapie czy innych playerach, a nie dzialajacy na sapemu - powinien byc zglaszany na githubie.
patrzac na linka zapodanego przez stryja - domyslam sie ze ów sap nie miesci sie w ramie/wymaga specyficznego sposobu ladowania, weryfikowania czy wszystkie segmenty ladowane wchodza pod memlo?
ale ok, dobrze wiedziec ze jest inny adres do zglaszania problemow ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

36

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

SAP nie działający na sapemu powinien zostać poprawiony, a następnie zakomitowany w asma.scene.pl. Patrz tutaj.

57 kilo to nie przelewki - gdzieś się to musi zmieścić.
1. Patrzymy, gdzie SAP się ładuje:
  0. 0600-06C3 (00C4)
  1. 0C80-0D53 (00D4)
  2. 1000-CFFF (C000)
  3. D800-F7FF (2000)
2. Czytamy The Friendly Manual:

https://github.com/epi/sapemu napisał/a:

The following memory areas are available for the loaded modules: $80-$FF, $0200-$CFFF, $DB80-$FFF9

3. Wyciągamy wnioski.

Sprawdzenie, czy ładowane bloki nie nadpiszą kodu sapemu, jest akurat proste do zrobienia i warte zachodu - zgaduję, że w wielu przypadkach to jedyny problem z ładowanym modułem. Trzeba tylko mieć na to chwilę, co nie?

Równolegle można spróbować poprawić modułek, żeby nie psuł sapemu. Czasami wystarcza edytor heksadecymalny i butelka piwa, innym razem jest to bardziej skomplikowana rozkmina. W tym przypadku po poprawieniu adresu ładowania ostatniego bloku i zaktualizowaniu adresów sampli, które zdają się egzystować w bloku 1, sapemu nadal się wysypuje, w związku z czym problem jest subtelniejszy (niewykluczone, że to kolejny bug w sapemu).

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

37

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Proponuję następującą procedurę:
1. Jeśli SAP nie gra prawidłowo na sapemu, najpierw upewniamy się, że mamy najnowszą wersję tego pliku, tj. z http://asma.scene.pl/browser/trunk/asma
2. Próbujemy odtworzyć w ASAP - jeśli nie gra dobrze, to walnięty jest plik, zgłaszamy grupie trzymającej ASMA.
3. Jeśli w ASAP gra dobrze, próbujemy zapisać przy pomocy ASAP jako XEX.
4. Notujemy nazwę pliku w pliku tekstowym z informacją, że nie gra w sapemu oraz czy gra czy nie gra jako XEX.
5. Po zebraniu kilku wpisów przekazujemy informacje grupie trzymającej ASMA.

Jaki będzie efekt?
Najbardziej prawdopodobne jest, że pliki SAP będą wymagały poprawienia, bo są zgodne z SAP Playerem, a nie Atari.
Mniej prawdopodobne jest to, że znajdzie się ktoś dysponujący nadmiarem wolnego czasu i piwa, kto poprawi te SAPy.
Prawie pewne jest, że lista problematycznych SAPów pojawi się w ASMA w pliku Bugs.txt.
Istnieje możliwość, że autorzy sapemu i ASAP dołożą starań, aby te SAPy zaczęły grać.

Ostatnio edytowany przez Fox (2012-11-08 12:35:02)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

38

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

epi tylko pytam... :)
coś sie pojawi ?
jeszcze takie pytania czy mozesz dodać też te informacje co sa w instrukcji ...na ekran ... ze return= załaduj , uruchom.. TAB powrót do katalogu z plikami, spacja dir....... esc wyjscie do dosa itp ? nie wszyscy czytaja instrukcje :) a te informacje by sie przydały :)
Drugie pytanie czy po wcisnieciu tab... mozna znowu wrocic do tego samego podswietlonego pliku ktory sie wczesniej wybrało ? czy sie tak nie da i trzeba wcisnac spacje i znowu jechac te kilkanascie plikow zeby wybrac kolejny utwór ;p
Pytanie 3.... jakaś playlista ? ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

39

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Wszystko w swoim czasie.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

40

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

epi , kiedy ? 2013 ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

41

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Jeśli chcesz, to możemy negocjować umowę - uzgodnimy wymagania funkcjonalne, termin wykonania, wysokość honorarium, termin płatności, etc. :)
W przeciwnym przypadku możesz dodać feature requesta, a ja napiszę, jak będę miał czas i ochotę. Można też napisać.se, gdyż źródła są dostępne, i to na bardzo liberalnej licencji.

Ostatnio edytowany przez epi (2012-11-30 19:16:49)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

42

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

epi jako że cię lubię na tym wpisie zakończę z tobą dyskusję :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

43

Odp: kompilacja muzyczna "the best of"

Szkoda, bo liczyłem na to, że chociaż uporządkujesz swoje postulaty w miejscu do tego przeznaczonym (patrz link powyżej), bo na forum pewnie zostaną zapomniane. Ale skoro tylko żartowałeś, to rzeczywiście, nie ma o czym rozmawiać. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.