Temat: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

Cart ma na boku przełącznik dwupozycyjny. W jednej pozycji atari startuje normalnie do BASICa, w drugiej wyświetla w 1 wierszu od góry: "CARTRIDGE OFF !!!"
W środku tylko jeden EPROM wlutowany w płytkę, nic więcej. Napis na kości lekko starty, ale chyba M5L2764K

Ktoś kojarzy co to?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2014-01-01 09:46:19)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

Co się dzieje przejściu do bejzika i wpisaniu DOS ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2013-03-15 20:20:52)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

Self Test

Gdy Atari włączam przy włączonej stacji z DOSem, zachowanie takie samo: w pozycji 'on' ładuje się DOS, a w pozycji 'off' "CARDRIDGE OFF !!!" i nie bootuje ze stacji.

A na EPROMie naklejka z napisem "V3". Nic więcej.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

Hej!

To cart turbo, w tej pozycji co przechodzi do BASIC-a jest wyłączony. W tej pozycji co pisze cartridge OFF próbuje się uruchomić ale ma uszkodzony układ R/C od odłączania go. Dlatego widzisz cały czas napis cartridge OFF.

btw. szykuje się do wysłania do odesłania ciebie paczki, ale szczegóły na priv już napiszę.

pozdrawiam
Seban

5

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

jupijaj (o paczce) ^_^

A tak po fotkach kojarzysz jakie turbo?

CartridgeOff!!!_przod

CartridgeOff!!!_tyl

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2014-01-01 09:47:51)

Post's attachments

130315_cartridgeOff_1_1k24.jpg 223.88 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

130315_cartridgeOff_2_1k24.jpg 226.61 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

Jakie turbo to nie kojarzę, ale stawiam na coś serii turbo 2000, lub turbo 2000F. Ale już mówię jak Ci jak to uruchomić :) Włączasz w tak aby komputer uruchomił się z napisem cartridge OFF, po czym przełączasz przełącznik w drugą pozycję gdy widzisz napis "CARTRIDGE OFF", po przełączeniu przełącznika program powinien pójść dalej i uruchomić soft zawarty w pamięci EPROM.

Przyznam iż w tej wersji carta oszczędzili nawet na układzie R/C i ten przełącznik plus użytkownik robi za układ odłączający cart ;) he he he :) low-cost na miarę chińskiej manufaktury :P

pozdrawiam
Seban

7

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

Hej seban, przecież tam jest RC :-)

EDIT: Za dużo późnopiątkowego browaru ;) To zielone wyglądało całkiem jak kondzior, ale gdzie ja widziałem rezystor ??? :O

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2013-03-16 16:12:56)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

...i oczom jego ukazał się las :)
... tzn. menu Super Cartridge by Unerring Master.

Super Cartridge by Unerring Master


Znalazłem że coś podobnego już opisywałeś: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=5802.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2014-01-01 09:48:37)

Post's attachments

130315_SuperCartridgeByUnerringMaster_1k24.jpg 307.15 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

@grzeniu: nie widzę R, tylko jakieś C, pewnie aby zniwelować "switch noise" z przełącznika. Brak tranzystora. Całe odłączenie carta robi się "z ręki" tym przełącznikiem.

edit:

eeee... nawet C nie widzę... to kawałek kabla zielonego. myślałem że kawałek kondensatora. Ale wygląda na to iż jest to tylko EPROM i przełącznik :P

@uicr0Bee: czyli inna wersja tego super cartridge, wygląda na starszą. Warto by zrobić dump. Masz jakiś komputer z QMEG i SIO2PC? Ewentualnie samo SIO2PC?

Ostatnio edytowany przez seban (2013-03-15 22:04:33)

10

Odp: Co to za cart? "CARTRIDGE OFF !!!"

Witajcie,

Dzięki uprzejmości kolegi uicr0Bee, mamy dump tego karta.

zawartość pamięci EPROM dostępna tutaj: Super Cartridge by Unerring Master. Można uruchomić to pod emulatorem, typ carta to Phoenix 8K.

sc_um_v3 [uBee].bin                     MD5:   fb547cb707fa94b50e279b3b7284f5ca

udostępniam również wersję wykonywalną (xex) można uruchomić z dowolnego nośnika. Do pobrania tutaj: Super Cartridge by Unerring Master - wersja XEX.

Ostatnio edytowany przez seban (2019-01-22 23:11:30)