76

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Witam Was serdecznie :) Dopiero dzisiaj czuję się na tyle zregenerowany, aby napisać parę słów podziękowań. Byłem bardzo ciekaw Waszych opinii, na ostatniej edycji Silly Venture nabrałem wiatru w żagle - frekwencja ponad 200 osób (jeszcze nie wiem ile dokładnie, wydaje mi się że ok. 215, ale potwierdzę to jak znajdę listę obecności), wiele fantastycznych prac na niemalże każdą platformę sprzętową... No i ta "statuetka", która była zwieńczeniem mojej działalności na rzecz jednoczenia sceny Atari - od VCS po Jaguara. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym bezpośrednio w tą miłą niespodziankę. Byłem szczerze wzruszony - co było chyba (niestety) widać :)

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie brutalna rzeczywistość. Niestety, nie da się robić eventu w atmosferze, jaka panuje na konkurencyjnym portalu. Jeden z wątków ma już blisko 500 postów, gdzie wylewane są pomyje. Przez nieszczęśliwy splot wydarzeń, gdzie ucierpiało demo grupy Desire rozpętało się piekło. Wydarzenie, przypominam, nie zamierzone, gdzie autorzy pracy mogli podesłać pracę w formacie DiVX (jak to jest zapisane w regulaminie) i demo zostałoby zaprezentowane w całości - niezależnie od konfliktu na linii XXL-Pinokio. Stało się jak się stało, przeprosiłem chłopaków z grupy Desire, dostałem nawet dość koncyliacyjny feedback - oto jedna z wiadomości:

"Within dSr there is of coz initial disaapointment for the guys that spend 9 month of hard work but again that will ease down in time. You did great in organizing that party be proud of what you achieved and forget the negative reactions. In the end we do this for fun and hobby."

Oczywiście to nie załatwia sprawy i chcę zadośćuczynić chłopakom z grupy Desire. Pomysł już mam.

Niestety, XXL nadal kontynuuje swoją "krucjatę", nierzadko używając słów wulgarnych, żeby nie powiedzieć - rynsztokowych. Termin "degeneroscena", którym tak chętnie operuje, jest synonimem konfliktu, który (co warto zaznaczyć) sam rozpętał. Nie zamierzam uczestniczyć w takiej "dyskusji". Dziękuję wszystkim, którzy w całym tym zamieszaniu zachowali zdrowy rozsądek.

Mam do Was jeszcze prywatę: Pani Dyrektor szkoły, w której odbywało się SV poprosiła mnie, aby uczestnicy imprezy oddali głos na film pt, "Największe kulinarne odkrycie" z udziałem uczniów klasy IIa w konkursie "Kulinarni Odkrywcy". Na SV2k14 nie było Wi-Fi, dlatego informuję o tym dopiero teraz :)

Głosować można raz dziennie do poniedziałku 15.12.2014 do godz. 12:00

Adres filmu: http://tescodlaszkol.pl?film=897

GŁOSOWANIE TRWA !!! :) Zagłosuj na grupę SMAKUSIE z SP65 :)

Bardzo Wam dziękuję ! W imieniu Pani Dyrektor oraz swoim własnym ! :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2014-12-11 10:02:15)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

77

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Dziękujemy Grey za świetny zlot.
Mam tylko nadzieję że Twoja decyzja o nierobieniu kolejnej edycji nie jest spowodowana krucjatą XXL ...

p.s.
Liroy z jaką pasją opowiadał o Atari jak na nim tworzył... Rozwaliło wiele osób....

78

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

relacja z party:

http://www.scenial.pl/archives/19151

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

79

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Udało mi się odnaleźć listę obecności :) Widnieją na niej 224 osoby. Po koncercie było małe zamieszanie i nie wszyscy się wpisali - tym samym nie zapłacili wejściówki :( (dotyczy także osób spoza Polski). Uprzejmie proszę te osoby o uiszczenie opłaty przelewem. Nie chcę wskazywać palcem o kogo chodzi, dlatego proszę o mail'a lub wiadomość PM.

I na koniec jedna przykra, aczkolwiek powtarzająca się sprawa... Znowu znalazł się ktoś, kto powiedział że nie zapłaci bo wpadł na chwilę, a widziałem na fotkach że był 2 dni na party, korzystając m.in. z darmowego piwa. Bez komentarza.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

80

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Dlatego właśnie fajnie jest zrobić jednak bramkę i kasować przy wejściu. A jak ktoś wpada "na chwilę", to się bierze dowocik od delikwenta i spisuje dokładną godzinę, o której gościu wpadł "na chwilkę".

81

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Wpadł na pół godziny, cztery godziny temu i mu się przedłuża :D

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

82

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Tak miło się siedzi, że ciężko się rozstać :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

83

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

i na bramke postawić te trzy "p.zdy z Kwadratowej, ze wskazaniem na tej jednego co tak kozaczył do wszystkich...

btw. co to jest dowocik? To jakaś wersja dowodu? czy może chodzi o małego dewotę, w skrócie dewocika? ;)

gep/lamers^dial

84

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

XTD napisał/a:

to się bierze dowocik od delikwenta i spisuje dokładną godzinę, o której gościu wpadł "na chwilkę".

Lepiej tak nie próbować bo to się może skończyć problemami i postępowaniem z KW :>
Jak ktoś będzie złośliwy może powołać się na przepisy karne z ustawy o dowodach.

ed--
po prostu lepiej nie wpuszczać bez uiszczenia wejściówki i tyle..

Ostatnio edytowany przez erOS (2014-12-11 11:30:39)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

85

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

a tak na marginesie, wszyscy mamy po ~dzieści lat, pracujemy i akcje w stylu "na sępa" lub "wjebiemy sie oknem" są trochę słabe, nie sądzicie?

gep/lamers^dial

86

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

"trochę słabe" ? :> raczej mocno ch*owe :)

A swoją drogą to skoro ktoś może dostać bana na party za coś tam (ponoć występki alkoholowe) to czemu tym bardziej ktoś inny nie miałby dostać bana za zwykłą kradzież jaką jest nieuiszczenie wejścia.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

87

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Mi się w głowie nie mieści taka akcja. Tragedia jakaś....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

88

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Grey, party było świetne. Ten incydent - jestem przekonany, że nie zamierzony, nie może rzutować na całokształt i ważyć o losach przyszłego Silly Venture. Nie wdaję się nawet w tą dyskusję, bo to jest niepotrzebna piana. W czasie kompotów siedziałem na tyle blisko PINa , że widziałem jak się spinał z tym demem i kombinował, żeby je prawidłowo wystartować, więc zarzuty stawiane mu, obawiam się, że są bezpodstawne - a jeżeli istnieje podstawa do wszczynania dochodzenia w tej sprawie - w początkowej jego fazie rozmowa powinna być prowadzona prywatnie bez angażowania reszty ludzi - to wywołuje niepotrzebne emocje i zaciemnia faktyczny stan rzeczy. Dodatkowo forma w jakiej stawiane są zarzuty Pinowi na publicznym forum pozostawia wiele do życzenia. Taką rozmowę można prowadzić na privie nie oficjalnie. Przede wszystkim takie stanowisko doprowadza do niesnasek i podziału środowiska, które powinno się raczej integrować, a nie dzielić. Oczywiście jak najbardziej szkoda dema, bo z pewnością jest wartościowe i godne pokazania.

Co do ludzi, którzy weszli bez opłaty. Lipa trochę. Wiadomo, że organizator ponosi koszty związane z prowadzeniem eventu. Osoby, które świadomie nie uiściły opłaty, stawiają organizatora w kiepskiej sytuacji. Dlatego też uważam, że wejściówka powinna być kasowana od razu, albo prepaid i dowód opłaty przy wejściu i koniec

89

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Prepaid jest spoko. Albo jak w przypadku koncertów - prepaid 50 zł, wejściówka na miejscu - 60 zł. I w ten sposób opłaca się kupić bilet wcześniej.

90

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Mimo że nie byłem na party uważam że Grey wykonał niesamowitą, niepojętą wręcz dla mnie pracę. To jest fenomenalne że udało się zebrać tak wielu ludzi, zorganizować tak duży event. Pełen szacunek z mojej strony i wielkie wyrazy uznania. Szkoda że nie miałem możliwości uczestniczyć w tym zlocie.

Pozostaje jeszcze sprawa AD6502 i ogromnego zamieszania jakie się w związku z tym wydarzeniem stało, i przyznam że miałem nic nie pisać bo nie mam jakby żadnego prawa do oceniania tego całego zamieszania jeżeli chodzi o demo AD6502, ale zauważyłem przez przypadek jedną rzecz, gdy oglądając to demo w momencie gdy dojdzie się do końca pierwszej strony dysku i pojawia się screen zoom-rotatorem i napisem "flip disk and start", i gdy np. nie zmienimy dyskietki (nadal zostanie w stacji strona A, co też uczyniłem przez swoją pomyłkę), demo czyta sektor 361, robi się czarny ekran i następuję totalna "zwiecha", bardzo mnie to zainteresowało i dlatego postanowiłem zajrzeć do kodu.

Wspominana część dema, tuż po wciśnięciu start wykonuje parę akcji, ale to co ważne załączam poniżej:

org $52BF

jsr $82a ; xBIOS_SET_DEFAULT_DEVICE
jmp $608 

...

org $0608

LDA $00          ; [$00] = $33
CMP $00          ; [$00] = $33
BEQ $060A        ; wait for VBL (own NMI routine do INC $00)

; back to Atari OS-ROM

SEI                    
LDA #$00
STA NMIEN        ; [$D40E]
STA DMACTL       ; [$D400]
STA IRQEN        ; [$D20E]
STA $0BEA        ; [$0BEA]
LDA #$FF
STA PORTB        ; [$D301]
LDA #$00
STA SDMCTL       ; [$022F]
LDA #$5F
STA VVBLKI       ; [$0222]
LDA #$62
STA VVBLKD       ; [$0224]
LDA #$E4
STA VVBLKI+1     ; [$0223]
STA VVBLKD+1     ; [$0225]
LDA #$40
STA NMIEN        ; [$D40E]
CLI
LDA RTCLOK+2     ; [$14] = $67
CMP RTCLOK+2     ; [$14] = $67
BEQ $0641
LDX #$06         ; > file_name
LDY #$4C         ; < file_name
JMP $0806        ; xBIOS_LOAD_FILE

...

org $64c

 dta c'ARS2PRT3   '

i teraz zaczynając analizy kodu, jak widać gdy xBIOS_LOAD_FILE się nie uda (np. nie znajdzie na dyskietce pliku o nazwie "ARS2PRT3", demo pójdzie totalnie w krzaki, powrót z xBIOS_LOAD_FILE prowadzi donikąd, (bo to powrót z JMP $806).

Wynika z tego że koder założył że nie nastąpi żaden błąd odczytu i że w stacji znajdzie się odpowiednia dyskietka. Jeżeli się nie znajduje rozumiem że xBIOS_LOAD_FILE wraca (RTS) z kodem błędu, tyle że po JMP $806 nie ma gdzie wracać i demo idzie w krzaki.

A co się stanie jeżeli w trakcie xBIOS_LOAD_FILE nastąpi jakikolwiek inny błąd (CRC, BAD sector, SIO overrun, czy framming error?).  XBIOS będzie próbował odczytu do skutku czy wróci z jakimś kodem błędu?

Przy realnym hardware jest to jak najbardziej możliwa sytuacja, nawet długość kabla czy leżący obok tel. komórkowy (EMI) czy inne urządzenie może mieć wpływ na transmisję po kablu SIO, nie mówię już o fizycznych problemach z nośnikiem.

Dlaczego o tym wszystkim pisze? Ponieważ uważam że mogło się stać coś nieprzewidzianego, nawet przy użyciu SIO2SD. I cały flame o to co się stało nie ma najmniejszego sensu.

91

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Generalnie szacun za zlot :) ale ...

Wszystko co zostało powiedziane o technikaliach i 'dobrych praktykach' programowania jest prawda, demo jest napisane w sposob ktory nie gwarantuje poprawnej pracy zawsze i wszedzie. I tu chyba wszyscy sie zgadzaja. Natomiast ja osobiscie uwazam (i na tym forum pewnie jestem dosc odosobniony w tym pogladzie) ze jezeli Pin zostal grzecznie poproszony o puszczenie z sio2sd dostarczonych atrów, a mimo to nie zrobil tego chociaz mial mozliwosc zupelnie bezproblemowa (bo podobno mial podlaczone sio2sd) to jest to po prostu brak dobrej woli i nieeleganckie zachowanie. (nie mowie ze zlosliwosc chociaz nie potrafie wytlumaczyc innego powodu) Takze co do dema sie zgadzam, natomiast nie uwazam zachowania Pinokia za wlasciwe. I tyle. Odsuncie z obrazu xxl'a, xbios, i wszelkie technikalia - a stanie sie to jasne i proste ;) Pin - to nie jest nic osobistego - nie bylem na party, nie dotyczy mnie raczej twoja dzialalnosc na kompotach (bo nie wystawiam totalnie nic :)) ale jezeli ktos cie prosil o puszczenie dema w konkretny sposob (opisany zreszta w docu) to zrobienie wbrew i przegranie na dyskietkie  bylo slabe. Wiecej dobrej woli, mniej zlosliwosci :) Wydaje mi sie ze osobista chec 'dokopania' xbios (byc moze zasluzona) wziela gore, ale niestety zepsula efekt 9 miesiecy pracy kogos i mozliwsoc pokazania pracy na miedzynarodowym konkursie. Osobiscie bym sie rowniez mocno wkurzyl. Inna sprawa jest dla mnie fakt ze - skoro demo sie rozwalilo - to dlaczego nie podjeto kolejnej proby puszczenia dema tak jak autor sobie zyczyl - czyli z sio2sd i tych atrów. Powtarzam, technikalia i xbios nie maja tu znaczenia, chodzi o sam fakt dlaczego tak sie stalo/nie stalo. Howgh, teraz mozecie mnie wyalienowac, wyekstrahowac, i wyostracyzmowac :)))

Ostatnio edytowany przez syscall (2014-12-11 15:53:45)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

92

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

syscall: jak wiesz z # jest nas przynajmniej dwóch w tym poglądzie i mam bardzo podobne odczucia i też nic osobistego nie mam do Pina i nie chodzi o to ażeby robić teraz nagonkę i samosąd nad Pinem czy Bogu winnym Greyem jak to niektórzy czynią na innym forum.

ed--->
to wątek o Megaszacunie
więc Grey szacun za wytrwałość, chęci i zorganizowanie tego mega eventu.

Ostatnio edytowany przez erOS (2014-12-11 16:41:10)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

93

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

@Grey - maskrycznie wielki szacunek za samotną walkę z organizacją i taki sukces. Sukces, sukces, jakiego nie było na polskiej scenie od lat. Na PC demo parties przyjeżdza po kilkadziesiąt scenowiczów. Resztki post_amigowej sceny, bo nie nazwę PPC i przeróżne dzikie platformy sceną amigową, spotykają się na imprezach po kilkadziesiąt ludzi w porywach.

Ciekaw jestem jak scenerzy, którzy rzucają flejmy na organizing SV podsumowali by 30 osobowy Riverwash w Łodzi, którzy oczywiście twardo miał w invitce "biggest polish demoparty", a polegał na totalnym chlaniu i robieniu tzw. trzody, gdzie dema leciały z YouTube, na sali nie było ANI jednej amigi a atmosfera przypominała stypę :D Przy tym co się dzieje na scenie pc czy scenie post.Ami, parties takie jak Sillyventure to prawdziwa gwiazda.

Myślę, że gdyby Grey ze swoim zaparciem i talentem organizacyjnym miał w Gdańsku do pomocy kogoś ze sceny c64 i kogoś ze sceny PC do wspólnej organizacji to wyszło by z tego największe i najlepiej zorganizowane multiplatfotm party na naszej scenie od dobrych kilkunastu lat! Np. cały rok odbywałyby się te zloty co zwykle, a potem w grudniu, na podsumowanie roku na scenie, tak jak kiedys The Party w Dani, w Gdańsku odbywałoby się multiplatformowe Sillyventure! :)

Takich spraw jak to z demem było na pl scenie mnóstwo. na PC parties od początków lat 90 non stop się zdarzało że dema wykrzaczały się koderom na DOS i nie było żadnego innego poszczania na innej maszynie i ładowania z innego nośnika. Koder ma dać produkcję który chodzi i tyle...

Ok, mam nadzieję ze organizer odpocznie i jednak nie zamknie Sillyventure, byłaby to straszna szkoda. A na przyszłym party bramkę na wejściu żeby 'partowi skąpcy' się nie bawili jak teraz na koszt innych. Krótka piłka, ktoś nie chce dorzucić się do organizacji party niech się bawi na mrozie przed party place ;)

CU!
Akr.

Ostatnio edytowany przez Akira (2014-12-11 19:09:50)

scenial - journalsme de la scene ;)

94

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

@Akira: czy Ty jesteś tym starym scenowcem, którego kiedyś znałem? Ksywa i miejscowość się zgadzają...

95

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

XTD napisał/a:

@Akira: czy Ty jesteś tym starym scenowcem, którego kiedyś znałem? Ksywa i miejscowość się zgadzają...

Hej!!! Kopę lat! Oczywiście że to ja :-) To u mnie bawiliśmy się pod wawą z Marsem i razem jechaliśmy we trójkę tachając  moje PC z CRT + Amigi pociągiem z Wawy na Próbę Generalaną 2 Party do Ostrowca w 95":-) Przesłałem wiadomość na PW żeby nie zaśmiecać wątku o party!

Akira/PLS

ps. jeszcze raz wpisze, że uważam że SV powinno być multiplatform :-)))

Ostatnio edytowany przez Akira (2014-12-11 18:49:42)

scenial - journalsme de la scene ;)

96

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

@Seban, nie wierzę... 8-O
Ale nie chcę rozlewać dyskusji na ten wątek i portal, dlatego odniosę się do tego na AOL w wiadomych komentarzach.

97

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

@Grey, chciałbym przy okazji zgłosić konstruktywną propozycję zmian, o ile oczywiście SV2k15 się odbędzie.
Bo oprócz wiadomej walki o demo, podobno zaginęły też jakieś muzyczki (nie zostały zaprezentowane), a niektóre zostały odtworzone niezgodnie z wizją autora.

Taki pomysł: do zgłaszania prac na kompo wystawić interfejs na stronie zlotu. I to ma być _jedyny_ kanał zgłaszania prac. Żadnych maili, żadnych pendrive'ów.

Obowiązkowe są trzy pliki:
- praca
- plik txt z opisem
- divx / jpg / mp3 (zależnie od typu pracy).

_Nieprzekraczalny_ deadline to tydzień przed zlotem.

W momencie zgłoszenia praca otrzymuje na stronie kolor szary: zgłoszona.
W momencie deadline'u prace wędrują do prowadzących odpowiednie kategorie kompotów w celu przetestowania i porównania z nagraniem (divx/jpg/mp3).
Jeśli wszystko jest ok, na stronie pojawia się przy zgłoszeniu kolor zielony: "przetestowane i zaakceptowane".
Jeżeli są jakieś wątpliwości, coś się prawidłowo nie uruchamia, to prowadzący kontaktuje się z autorem (email, telefon), a na stronie widnieje kolor pomarańczowy: "w trakcie wyjaśniania".

W ten sposób każdy autor dzień przed zlotem będzie miał jasność, czy jego praca jest przyjęta i przetestowana.

Kwestią do przemyślenia jest czy lepiej aby ilość i nazwy prac oraz statusy były publicznie dostępne, czy widoczne tylko dla zgłaszających.

Wiem, że brzmi to bardzo oficjalnie i formalnie, ale przy takiej ilości prac i nieporozumieniach w tym roku może taki formalizm to jest najlepsze wyjście z sytuacji.

Ostatnio edytowany przez nosty (2014-12-11 19:05:57)

98

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

@ Akira

Hehe ot taka ciekawostka. Jak poznawałem Greya (jakoś w 1994 albo 1995 r.) to pokazywał mi i czytaliśmy "Bad News'y" :D

ale SV jako multi to myślę, że przy całej sympatii to mało kto poprze taki pomysł :> można powiedzieć, że już to przerabialiśmy i dla atarowej imprezy źle to się skończyło.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

99

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

W związku z ostatnimi wydarzeniami wnoszę o:

* opracowanie nowego regulaminu, a nie czegoś co stanowi zlepek pobożnych życzeń
* wyeliminowanie możliwości użycia obrazów *.atr, oraz xBiosa.

... albo niech sobie ktoś inny prowadzi kompo w całości, ja niczego nie muszę.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

100

Odp: Megaszacun dla Greya za SV2k14

Wyeliminowanie xBios?
Wyeliminowanie .atr?

Hmm... wyeliminujmy compo :) Posiedzimy, pogadamy...

Ostatnio edytowany przez mgr_inz_rafal (2014-12-11 19:53:53)