101

Odp: Rapidus - dyskusja

Ale IDE Plus rev. C dalej patcha wymaga?

102

Odp: Rapidus - dyskusja

Nie wiem niestety, ponieważ nie mam już wersji niezmodyfikowanej. Wiem natomiast, że Rapidus chodzi z IDE+ dla każdej wersji patcha (usunięcie jednego scalaka lub dołożenie innego). Sprawdzone z HDD, ale nie z CF.

Jak będę miał czas, to unpatchuję interfejs i sprawdzę jak chodzi bez przeróbek.

103

Odp: Rapidus - dyskusja

Pacz Rev. "C" teoretycznie miał zapewnić większą zgodność z kartami CF. W praktyce z czego widzę - bywa różnie, lecz jedno co zawsze mi działało na 100% to 2,5" dysk twardy. Rev "C" bez pacza wykrzaczy się w momencie włączenia 65c816. Gubi adresy przy dostępie do HDD i robi się kasza.

Tak więc rev "C" trzeba delikatnie przerobić (usunięcie jednego scalaka i zmostkowanie połączeń i jest gwarancja, że coś takiego będzie działać bez problemu - pod warunkiem j.w. (wybór karty, lub po prostu realny hdd 2,5").

Rapidus może wymagać czegoś więcej od strony zasilania - najmocniejsze 2A z repertuaru zasilaczy Atari może nie wystarczyć ;) (choć nie wiem, jak to będzie z Lotharkowymi kartami, bo do tego dostępu nie mam).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

104

Odp: Rapidus - dyskusja

Ja też nie dotarłem wcześniej - bo Pin nie napisał jawnie w tym wątku - o co chodzi z problemami z numerem ID.

Pasiu, nie demontuj patcha, nie ma po co.

105

Odp: Rapidus - dyskusja

Rapidus ma na stałe zaszyte NewDevice ID = 0. Jest to rozszerzenie z nowym procesorem, więc rozsądnym było przydzielić mu najwyższy priorytet. Wszystkie inne rzeczy (kontrolery HDD, FDD itp.) będą musiały być zatem obsłużone dopiero w drugiej kolejności.

Numeru ID w Rapidusie nie można zmienić żadną zworką lub (nawet) przecięciem ścieżek. Specjalnego rejestru (tak jak w U1MB) też brak. Po prostu ID jest zdefiniowane we wsadach układów CPLD i FPGA. Powoduje to, że wszystkie inne rzeczy, które mamy podłaczone do Atari, i które też działają jako NewDevice, muszą mieć przestawiony ID na inny niż 0. W IDE+ rev.C jest ten kłopot, że trzeba przelutować sobie małą zworkę.

106

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin napisał/a:

Rapidus może wymagać czegoś więcej od strony zasilania - najmocniejsze 2A z repertuaru zasilaczy Atari może nie wystarczyć ;) (choć nie wiem, jak to będzie z Lotharkowymi kartami, bo do tego dostępu nie mam).

Pin, wcześniej pisałeś że wystarczy 1,5A.. :P
Specjalne polowałem na aukcjach na taki  "ł"oryginalny zasilacz Atari do xe 2A aby dał radę Rapidusowi...
Rozumiem że piszesz o 3rdzeniowych Rapidus-ach?

107

Odp: Rapidus - dyskusja

As - do starego prototypu wystarczał 2A, do nowego nie wystarcza 2A. Proste? ;)-

A zasilacz trzymaj dla potomnych, bo i tak dałeś za niego tyle co za czteropak browara ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

108

Odp: Rapidus - dyskusja

Aż strach się bać.. Fakt parę czteropakow to wydałem na przesyłkę z Germanii. A tak to blacklabela kosztował na ebayu.de.....


Mimo to .... Czym wiec trzeba napędzać te rapidusy?????

109

Odp: Rapidus - dyskusja

Ojejj .. ;)- spróbujesz tym, co masz. A jak nie pomoże, to czymś mocniejszym. Całkiem, jak na party ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

110

Odp: Rapidus - dyskusja

AS...
napisz do bezrobotnego zrobi ci cos na ten styl i będziesz chłopie zadowolony ;-)
http://zsyp.eu/smieci/zasilacz_do_sn360.JPG

"wszystko się kiedyś kończy......."

111

Odp: Rapidus - dyskusja

batch testowy (1 formatka - 8pcb) - 12h temu weszła na automaty

tak wiec wszystko idzie w dobrym kierunku :-)


p.s STRYJEK _ CO TO JEST MOOOOJ BOSHE ?? zasilacz do atari ?

ja polecam /powtarzam sie po raz n-ty/ napedzac atarcie zasilaczem z amigi - sprawdzone, pewne, dziala, amperow pod dostatkiem. w koncu po cos commodore sie przyda z piwnicy

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-12-03 00:47:22)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

112

Odp: Rapidus - dyskusja

Lotharek, to jest prototyp zasilacza do stacji sn-360 który zrobił nasz Bezrobotniak.
Wersja produkcyjna jest dostępna:
http://allegro.pl/adapter-zasilania-do- … 96478.html
Było już o tym.

p.s.
Stryjek dałeś czadu!!

113

Odp: Rapidus - dyskusja

AS, w opisie jest o Willym :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

114

Odp: Rapidus - dyskusja

Pół godziny temu Lotharek wrzucił na FB takie oto cóś: https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph … 1522_o.jpg

:)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

115

Odp: Rapidus - dyskusja

Bedzie to mozna znalezc pod tegoroczna choinka czy raczej trzeba bedzie zaczekac na swietego Walentego?

116

Odp: Rapidus - dyskusja

z placu boju z batchem testowym

Pasiu, nie dalem rady - jutro leca UPSem 4 unity

Post's attachments

FullSizeRender.jpg 1.23 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

up.jpg 1.15 mb, liczba pobrań: 2 (od 2014-12-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

117

Odp: Rapidus - dyskusja

Dzięki. Zobaczymy co z tego wyszlo :).

118

Odp: Rapidus - dyskusja

tak wiec sa male wtopy produkcyjne z mojej strony - nic powaznego.

podsumowanie testów pierwszych unitow przez Pasia:

"65816, SRAM oraz SDRAM pracują stabilnie i bezproblemowo na 20MHz"

tak wiec...we are getting closer...

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-12-18 22:57:18)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

119

Odp: Rapidus - dyskusja

Wielce zabawna rzecz.

Gra WARHAWK w trybie dopalenia całej pamięci 64k podstawowego ramu o odczyt i 16MHZ ... działa wolniej od oryginału. W sumie, to jest łatwiej. Wszystko jest tak samo, tylko przeciwnicy są wolniejsi. Pierwszy raz  coś takiego widzę ;)

$FF0080=$70, gra ładowana z loadera Biosu interfece IDE+

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

120

Odp: Rapidus - dyskusja

przeciwnicy są na duchach sprzętowych, zmiana pozycji poziomej co ileś linii, może rejestry sprzętowe $d000..$d01f nie mogą być dopalane, albo coś co tłumaczy adresy pamięci spowalnia

kiedyś udawało się spowolnić emulator Atari na PC gdy były przełączane banki PORTB co kilka cykli

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

121

Odp: Rapidus - dyskusja

Wow. Forsaken Love na R. otrzymał nowe życie ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

122

Odp: Rapidus - dyskusja

Spreparowal bys filmik i pokazal innym?

123

Odp: Rapidus - dyskusja

właśnie zastanawiałem się jak to uczynić. Brakuje mi w tym względzie sprzętu ... najlepsza by była grafika do PC z wejściem S-video. Problem jest tylko taki, że mam desktopa HP i tam nie wszystko włazi. No chyba, że się boszem przytnie kartę ;)

Tak, czy inaczej zbieram w jedno miejsce dema / gry / programy, które w ciekawy sposób działają na karcie turbo. Może w niedalekiej przyszłości komuś się to nada.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

124

Odp: Rapidus - dyskusja

Pin, jak coś, to mam kartę TV analogową z wejściem antenowym/composite/s-video na PC, którą można wykorzystać w celu grabowania rzeczy z Atari ;)

.: miejsce na twoją reklamę :.

125

Odp: Rapidus - dyskusja

A to ciekawe, a ja myślałem, że FLOVE się wywala.
A może to Timekeeper się wywalał?