Temat: skąd gry do Atari 65 xe?

Witam Wszystkich

Postanowiłem wrócić do dzieciństwa i kupiłem sobie zestaw atari 65 + magnetofon + kilka gier. Jak to w życiu bywa, w zestawie znajdują się gry, które mnie nie interesują :D hehe, ... i teraz zaczyna się kluczowe pytanie, gdzie można nabyć gry do niego ponieważ na portalach aukcyjnych jest straszna bida ... do c64 sprzedają całe zestawy po 10 kaset ...

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Przy okazji, jako nowy forumowicz, Pozdrawiam Wszystkich gorąco :)

2

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

firma Retronics sprzedaje nowe wydania gier na kasetach i dyskietkach, jest już ich 40 jeśli się nie myle i są to głównie polskie gry.

3

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Można je też samemu nagrać na kasetę przy pomocy programu Turgen System z plików ściągniętych z Sieci. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

4

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Jednak nic nie zastąpi niezapomnianych przeżyć związanych z otwieraniem swojej ulubionej gry robbo z kolorowego orginalnego pudełka. Polecam zakupić kilka gier w nowych wydaniach od Retronics (mam wszystkie).

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

5

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Turgen System - tego mi trzeba było. Dzięki.

Mam jeszcze pytanie dodatkowe, czy do komunikacji między lapciem, a moim komputerkiem, mogę wykorzystać Sio2PC - USB?

Ostatnio edytowany przez besciak (2018-03-31 11:15:26)

6

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Jak najbardziej. Będziesz mógł wtedy uruchamiać pliki binarne (.xex), obrazy dyskietek (.atr) i obrazy kaset (.cas). Użyj RespeQt: http://abbuc.de/~montezuma/RespeQt-r4-falling-edge.zip

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

7

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Dziękuje. Niby stare Atari, jednak trzeba się uczyć na nowo :)

8

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Jak coś, służę pomocą. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

9

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Jeszcze raz dziękuje. Na pewno się jakieś pytania urodzą.

Już mam pierwsze :) na przejściówkę muszę poczekać kilka dni, jednak chciałbym się spytać, za pomocą jakiego programu kopiującego mogę nagrać gry np. z atr czy xex na turbo ?

Ostatnio edytowany przez besciak (2018-03-31 13:32:51)

10

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

W wyżej wymienionym Turgen Systemie, bo ma możliwość zapisu w standardowej prędkości lub w którymś z turbo (a było ich trochę). Nagrasz z plików .xex. Mile widziany jest jednak deck albo wieża audio.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

11

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

UPS! Nie mam ani jednego ani drugiego. Jest na to jakieś rozwiązanie?

12

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

tak, taki pipsztyk:
przykład: https://www.banggood.com/Car-Audio-Tape … rehouse=CN
(podobne znajdziesz na alleździerstwo, tudzież na mieście w jakimś sklepie - ja widywałem takie adaptery w sklepach z częściami elekstronicznemi)
kabelkiem minijack podłączasz się do wyjścia audio klaptopa, telefonu, 'mp3jki', czy innego ustrojstwa na którym masz przygotowany plik wav lub mp3 (dobrej jakości) z programem / grą wygenerowanym Turgenem

13

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Można też puścić z niego "na żywca" dźwięk na wyjście audio.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

14

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

Dziękuje za te wszystkie cenne informacje.