Temat: skąd gry do Atari 65 xe?

Witam Wszystkich

Postanowiłem wrócić do dzieciństwa i kupiłem sobie zestaw atari 65 + magnetofon + kilka gier. Jak to w życiu bywa, w zestawie znajdują się gry, które mnie nie interesują big_smile hehe, ... i teraz zaczyna się kluczowe pytanie, gdzie można nabyć gry do niego ponieważ na portalach aukcyjnych jest straszna bida ... do c64 sprzedają całe zestawy po 10 kaset ...

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Przy okazji, jako nowy forumowicz, Pozdrawiam Wszystkich gorąco smile

2

Odp: skąd gry do Atari 65 xe?

firma Retronics sprzedaje nowe wydania gier na kasetach i dyskietkach, jest już ich 40 jeśli się nie myle i są to głównie polskie gry.

3

Można je też samemu nagrać na kasetę przy pomocy programu Turgen System z plików ściągniętych z Sieci. smile

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

4

Jednak nic nie zastąpi niezapomnianych przeżyć związanych z otwieraniem swojej ulubionej gry robbo z kolorowego orginalnego pudełka. Polecam zakupić kilka gier w nowych wydaniach od Retronics (mam wszystkie).

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

5

Turgen System - tego mi trzeba było. Dzięki.

Mam jeszcze pytanie dodatkowe, czy do komunikacji między lapciem, a moim komputerkiem, mogę wykorzystać Sio2PC - USB?

Ostatnio edytowany przez besciak (2018-03-31 11:15:26)

6

Jak najbardziej. Będziesz mógł wtedy uruchamiać pliki binarne (.xex), obrazy dyskietek (.atr) i obrazy kaset (.cas). Użyj RespeQt: http://abbuc.de/~montezuma/RespeQt-r4-falling-edge.zip

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

7

Dziękuje. Niby stare Atari, jednak trzeba się uczyć na nowo smile

8

Jak coś, służę pomocą. smile

9

Jeszcze raz dziękuje. Na pewno się jakieś pytania urodzą.

Już mam pierwsze smile na przejściówkę muszę poczekać kilka dni, jednak chciałbym się spytać, za pomocą jakiego programu kopiującego mogę nagrać gry np. z atr czy xex na turbo ?

Ostatnio edytowany przez besciak (2018-03-31 13:32:51)

10

W wyżej wymienionym Turgen Systemie, bo ma możliwość zapisu w standardowej prędkości lub w którymś z turbo (a było ich trochę). Nagrasz z plików .xex. Mile widziany jest jednak deck albo wieża audio.

11

UPS! Nie mam ani jednego ani drugiego. Jest na to jakieś rozwiązanie?

12

tak, taki pipsztyk:
przykład: https://www.banggood.com/Car-Audio-Tape … rehouse=CN
(podobne znajdziesz na alleździerstwo, tudzież na mieście w jakimś sklepie - ja widywałem takie adaptery w sklepach z częściami elekstronicznemi)
kabelkiem minijack podłączasz się do wyjścia audio klaptopa, telefonu, 'mp3jki', czy innego ustrojstwa na którym masz przygotowany plik wav lub mp3 (dobrej jakości) z programem / grą wygenerowanym Turgenem

13

Można też puścić z niego "na żywca" dźwięk na wyjście audio.

14

Dziękuje za te wszystkie cenne informacje.