1

Temat: CT6x - problem i prośba o sugestie

Witajcie,

problem z pracą Falcona w trybie 060 rozpoczął się jakiś czas temu od niestabilnej pracy przy częstotliwościach wyższych niż 60 MHz. Wcześniej stabilnie wszystko hulało na 95 MHz. Wczoraj próbowałem uruchomić Falcona  w trybie 060 i po ekranie startowym pojawiają mi się ekrany (raz jeden raz drugi bez jakiejś zależności - losowo).

Proszę o Wasze sugestie od czego zacząć.

Post's attachments

IMG_00000522.jpg 1.4 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_00000523.jpg 1.56 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

2

Odp: CT6x - problem i prośba o sugestie

Tak jak sugeruje drugie zdjęcie, wyjmij pamięć z CT60, wyczyść w niej styki i sprawdź czy pomogło, jeśli nie, wymień pamięć na inną. ;)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

3

Odp: CT6x - problem i prośba o sugestie

Jeśli działało i teraz nie działa to raczej nie kwestja styków. Może coś się zaczęło przegrzewać.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: CT6x - problem i prośba o sugestie

@squard, rj1307

Panowie, dziękuję za sugestie. Znalazłem w mojej skrzyneczce z duperelami SDRAM  PC100 64 MB i zamieniłem kość pamięci. Falcon w trybie 060 odpala i pracuje stabilnie - więc był problem z pamięcią. Przetestowałem kilka uźytków i dem - jedyne, co mi nie działa obecnie, to demko RIFT - wiesza się na scenie z posągiem... czy w tym przypadku powodem może być zbyt mała ilość RAM jak na wymagania tego dema?

Natomiast nadal jest jeszcze temat tego pierwszego zdjęcia - jak ustawię częstotliwość taktowania na np. 95 MHz - nie działa i wyświetla to co na pierwszym zdjęciu. Wcześniej przez lata nie było problemu z taką częstotliwością. Czy może być problem z samym procesorem?

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

Odp: CT6x - problem i prośba o sugestie

Problem z demem to najprawdopodobniej problem z ilością pamięci.

Problem z procesorem to może być chłodzenie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio