Temat: VBXE + Sony PVM

Cześć! Czy ktoś używa takiego połączenia? Czy jest potrzebny jakiś specjalny kabel RGB z podwójnym SCART? U mnie niestety nie ma obrazu na zwykłym kablu RGB.

2

Odp: VBXE + Sony PVM

Jakie tam masz złącza?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: VBXE + Sony PVM

perinoid napisał/a:

Jakie tam masz złącza?

W PVM są wejścia 4x BNC, w które mam podpięty ten konwerter: https://www.ebay.pl/itm/Female-RGB-Euro … XQAEFSD-4B
Wszystko na pewno działa, Playstation 1 i Playstation 2 dają A/V perfekcyjny przez SCART RGB. Atarki z VBXE niestety nie widać, obraz jest czarny jak matka ziemia.

4

Odp: VBXE + Sony PVM

Do podłączenia VBXE z konwerterem używałem m. in. tego kabla: https://allegro.pl/oferta/kabel-rgb-eur … 8060386352?.
Próbowałem też innych SCART - SCART, również bez rezultatu. Przy podłączeniu do telewizora CRT przez SCART również nie ma obrazu.

5

Odp: VBXE + Sony PVM

To ostatnie by sugerowało, że coś masz źle podpięte po stronie VBXE. Ja mam wprowadzone na SCART I nie mam problemu z obrazem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: VBXE + Sony PVM

Czekam właśnie na odpowiedź od Lotharka, bo on mi modyfikował Atari razem z Ultimate1MB i stereo.

7

Odp: VBXE + Sony PVM

perinoid napisał/a:

To ostatnie by sugerowało, że coś masz źle podpięte po stronie VBXE. Ja mam wprowadzone na SCART I nie mam problemu z obrazem.

A masz również podpięty VBXE do monitora PVM?

8

Odp: VBXE + Sony PVM

Nie mam PVM-a CRT. Podpinam po SCART do TV tudzież przez konwerter SCART-HDMI do monitora.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: VBXE + Sony PVM

mam soniaka i vbxe, musze zobaczyc wieczorem jak to podpialem.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

10

Odp: VBXE + Sony PVM

micromax napisał/a:

mam soniaka i vbxe, musze zobaczyc wieczorem jak to podpialem.

Będę wdzięczny!

11

Odp: VBXE + Sony PVM

Mam Soniaka i miałem z nim czasami problemy (gubił kolory itd)
Podłączyłem do LG i działa OK

Może to sony mają problem

12

Odp: VBXE + Sony PVM

w moim podlaczeniu jest uzywane r, g, b i ext sync + audio
mam 2szt roznej wielkosci soniakow, na kazdym dziala atari z vbxe od lotharka.

oprocz tego ze przelaczony jest tv na line/av - rgb - to rowniez trzeba wcisnac przycisk ext sync aby swiecil.
bo inaczej rwie synchro bo o ile mnie pamiec nie myli tv czeka na impulsy synchro razem z zielonym kolorem.

na tym samym kablu dziala mi amiga , atari ste oraz timex  z rgb modem

Ostatnio edytowany przez micromax (2019-09-19 17:45:03)

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

13

Odp: VBXE + Sony PVM

przelutuj kabelek:  composite video (default dal scart) na ext sync w gniezdzie scart w atari, jak nie pomoze www

u mnie wszytsko idzie przez HYDRE i twoj kabelk jest OK.
podlaczasz do line a

Ostatnio edytowany przez lotharek (2019-09-21 18:36:22)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: VBXE + Sony PVM

Wszystko już działa! Dzięki za pomoc :)

15

Odp: VBXE + Sony PVM

To opisz w czym byl problem.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

16

Odp: VBXE + Sony PVM

Banał :) Podczas transportu poluzowało się VBXE na podstawce. Wystarczyło docisnąć.