Temat: SIO2SD - narzędzie do przenoszenia, kopiowania, kasowania plików?

Cześć,
Używam SIO2SD z Atari 65XE na dopalaczach (Ultimate, VBXE). Szukałem na forum tematu w którym piszę, ale nie znalazłem. Warto pytać, a nie błądzić smile
Zatem - czy istnieje narzędzie (nakładka) dla SIO2SD w stylu Total Commandera, pozwalające m. in. na przenoszenie, edycję nazwy, kopiowanie lub kasowanie plików w folderach na karcie SD z poziomu Atari? Póki co, jakiekolwiek działania (nawet proste skasowanie pliku) muszę wykonywać na PC i nie jest to praktyczne. Wiem że SpartaDOS ma takie funkcje, ale mnie interesuje coś bardziej intuicyjnego, właśnie w stylu Commandera. Z góry dzięki za info.

2

Odp: SIO2SD - narzędzie do przenoszenia, kopiowania, kasowania plików?

Nie ma takiej opcji. SIO2SD nie działa jak SD2IEC, nie da się grzebać w strukturze karty.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Kurde.... sad
A czy SIDE2 daje takie możliwości? Też używam razem z SIO2SD.

4

Z poziomu Atari możesz mieć dostęp do ATRrów i w nich właśnie możesz operować na strukturze plików. A sensowny commander do tego przeznaczony jest wyłącznie pod Sparta dos x.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Akurat skasować plik z karty SD na SIO2SD da się w konfiguratorze. Clear chyba się wciska na pliku i potem potwierdza klawiszem tak/nie. To da się na pewno, bo nieraz tak robiłem porządki na karcie jak wrzucałem sobie do testów kilka plików.
W konfiguratorze chyba można też dodać nowy pusty atr jeśli dobrze pamiętam, ale tego pewny już nie jestem.
Nie wiem czy coś jeszcze z tego typu operacji da się zrobić konfiguratorem bezpośrednio na karcie pamięci.

6

dla ATR jest Atari Commander: http://madteam.atari8.info/index.php?prod=uzytki

natomiast nie jest tak jak pisze Pin... SIO2SD oczywiscie ma odpowiednie komendy SIO wiec takie operacje z poziomu atari sa mozliwe.

http://sio2sd.gucio.pl/wiki/SIOCommands_pl

Pajero pracowal nad odpowiednia nakladka.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

To oczywiście życzenie idealne do przekierowania na napisz.se, ale fajna była by nowa odsłona konfiguratora alternatywnego, który by miał opcje operacji na plikach na SD. Czyli taka uruchamiaczka z prostym menadżerem plików. W zasadzie konfigurator już prawie wszystko co trzeba robi, więc gdyby dodać kopiowanie plików i ich przenoszenie do innych katalogów, ewentualnie tworzenie/usuwanie katalogów, to było by w pełni możliwe operowanie sobie na karcie SD w dowolny sposób.

8

xxl napisał/a:

dla ATR jest Atari Commander: http://madteam.atari8.info/index.php?prod=uzytki

@xxl o, właśnie o coś takiego mi chodziło!
Jest możliwość odpalenia z poziomu SIDE2, czy tylko DOS/MyDOS/SpartaDOS?

9

Przy pomocy tego Atari Commandera oraz SIO2USB przenosiłem na realne dyskietki pliki z niezabezpieczonych obrazów ATR i wszystko działało bardzo dobrze.
Piszę "niezabezpieczone ATR" bo sam je sobie wcześnie tworzyłem dodając pliki XEX do obrazów dyskietki ATR.
Zwykła stacja (1050 albo CA2001) była podpięta jako D1 a SIO2USB jako D2 (lub odwrotnie) które było przez USB podpięte do  PeCeta w którym miałem odpalony ASPEQT i w tym programie podpinałem plik ATR. Pliki się kopiowały tak jak w NC lub Total Commanderze. 
Natomiast na pewno nie dało się z poziomu Atari kasować plików ATR, tylko pytanie po co skoro robi się to w locie z poziomu PC ?