26

Odp: Pamięć SRAM jako podstawowe 64kB - projekt Torimana

...a dało by się w ten sposób dodać drugi bank do 65XE, tak żeby zrobić z niego 130XE?

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

27

Odp: Pamięć SRAM jako podstawowe 64kB - projekt Torimana

Cobol napisał/a:

Tak z ciekawości, po co komu MAPRAM ?

Późne zaproponowanie (podobnie jak osobna pamięć dla Antic'a) spowodowało nieprzyjęcie słabe przyjęcie rozwiązania.
Zapewne, gdyby trafiło do GALa 1MB na SIMMie by Pasiu - byłoby dziś standardem.

28

Odp: Pamięć SRAM jako podstawowe 64kB - projekt Torimana

albo przy innej retoryce ogólnej pomysłodawcy mogło być w U1MB.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: Pamięć SRAM jako podstawowe 64kB - projekt Torimana

nie mogło by być i nie było by w u1mb bo zwyczajnie ten obszar pamięci jest wykorzystywany przez bios i każdorazowo przy resecie ten obszar byłby niszczony co kłóci się z jego przeznaczeniem jako pamięć do przechowywania high-scorów
ogarnijcie się w końcu
to nie ma nic wspólnego z xxl i jego krucjatą, zwyczajnie jest konflikt zasobów i tyle

przechodze na tumiwisizm

30

Odp: Pamięć SRAM jako podstawowe 64kB - projekt Torimana

Widzę, że się wszyscy licytują, kto był pierwszy, a ja mam 128KB SRAM kompatybilne ze 130XE w jednym z komputerów od 1997 roku :) Freddie został usunięty, a dodatkowo zawartość jest podtrzymywana bateryjnie.

31

Odp: Pamięć SRAM jako podstawowe 64kB - projekt Torimana

Mq napisał/a:

@perinoid: Raczej nie "ma już", tylko "ma dopiero". Tori zaprojektował to jak wspomniałem już dawno temu. Produkt, który przytoczyłeś jest zjechany współcześnie właśnie ze schematu Toriego, ale nie uwzględnia poprawki dotyczącej sygnału EXTSEL, której Tori już nie opublikował i to w zasadzie jedyna różnica w samym układzie, poza oczywiście faktem, że jest produktem komercyjnym a nie DIY.

pier... pociskasz i slabo mi sie od tego robi. Toriman juz probowal, ale nie chce mi sie powtarzac.. przeszukaj forum SRAM PDO PROCA oraz zerknij na schemat 1088xe

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

32

Odp: Pamięć SRAM jako podstawowe 64kB - projekt Torimana

Lotharek: chyba nie spojrzałeś na datę cytowanego posta :)

33

Odp: Pamięć SRAM jako podstawowe 64kB - projekt Torimana

@lotharek, czy Ty masz jakiś kłopot z czasoprzestrzenią? Dokładnie na ten fragment sprzed półtora roku odpisywałeś już raz w tym wątku (post nr 12).
Wtedy napisałeś (15.07.2019):

lotharek napisał/a:

nie dam sie wciagnac w dyskujse, ale powiem tylko : pi*... Panie.

Teraz dodałeś (21.01.2021):

lotharek napisał/a:

pier... pociskasz i slabo mi sie od tego robi.

Stary, nie wiedziałem, że półtora roku nie śpisz przez ten wątek. Bądź spokojny, 10szt płytek, które wtedy zrobiłem zostało już wtedy natychmiast wykorzystane przez kilku znajomych i tyle w temacie. Szczerze mówiąc ja to już zapomniałem kompletnie o tym projekcie.

A właściwie, to jakie jest pytanie?

@alex, tu się nikt o nic nie licytuje. tOri zrobił kiedyś niezależnie od innych schemat i prototyp, a ja zrobiłem płytkę, bo mi się temat spodobał, wszystko opisaliśmy i udostępniliśmy, żeby ślad został i źródło dla amatorów DIY, i to tyle w temacie.