Temat: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

http://www.sillyventure.eu/images/sv2020.png
logo by: mOOnie/Mystic Bytes

Zapraszamy serdecznie na 12-stą już edycję największej imprezy dla fanów konsol i komputerów firmy Atari na świecie! Tym razem świętować będziemy 20-ste urodziny... "Silly Venture"!

Dołączcie do nas!

W zeszłym roku pobiliśmy rekord jeśli chodzi o liczbę uczestników oraz prac oddanych na konkursy!

Stawmy czoło faktom:

- ponad 250 uczestników!
- ponad 130 prac konkursowych!

A wszystko to na imprezie dedykowanej tylko ATARI! Bez Waszego udziału nie byłoby to możliwe - wielkie dzięki! Legenda trwa. Po prostu musi.

Long live Atari demoscene!

Profil imprezy na FACEBOOK'u
Profil imprezy na DEMOZOO.ORG

Oficjalna strona eventu: www.sillyventure.eu

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2020-12-17 10:14:39)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

2

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Super!

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Bosko :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

No i super! Cieszę się, że kryzys minął i że zdecydowałeś się kontynuować Silly Venture! :)

Zaraz wpiszę w plan urlopów na 2020. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Super wiadomość !!! A jaki termin ?

6

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Pięknie

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

7

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Rewelacja :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Hmm, jeszcze tylko rok :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Świetna wiadomość. Zaczynam odliczać czas do grudnia 2020 roku.

Atari 800XL, 2 x Atari 65XE, Atari 65XE ECI, Atari 520STE, Atari Video Music (C240), Atari Portfolio, Atari 1200XL

10

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Tak się zastanawiam, po moim ostatnim komentarzu dot. SV2019. Otóż wszystkie te informacje związane z SV2019 i poprzednimi edycjami tak naprawdę nie ważą zbyt wiele - przynajmniej jak na obecne standardy serwerów. Prace są publikowane na zewnętrznych serwerach, więc strona zawiera jedynie teksty i zdjęcia (oraz ew. muzykę w tle).

Może by zrobić tak tę stronę, żeby dało się obejrzeć poprzednie edycje? W końcu w internecie nic nie powinno ot tak ginąć tylko dlatego, że impreza się skończyła.

Biorąc pod uwagę ilość edycji imprezy, można by było zrobić ze strony SV naprawdę ciekawe archiwum ze wszystkimi wynikami poprzednich imprez. Można by było w końcu (być może) dodać dział "wyniki" albo "nagrody", gdzie zwycięzcy mieliby swoje miejsce. Rozdanie nagród mogłoby być powiązane z mini-sesją zdjęciową (podczas rozdania), żeby potem na stronie elegancko zaprezentować zwycięzców, pokazać jak wyglądają wraz z odebraną nagrodą itd. Ważne, żeby potem to wszystko nie zniknęło.

Szkoda tak wyrzucać starą stronę i w jej miejsce wstawiać nową. Znowu przez cały rok będzie tam masa informacji, zapowiedzi, reklam samej imprezy, kilka invitek itd. a potem cisza - narobią się chłopaki demek, modułów, grafik, inter itd. i nie dostąpią zaszczytu pojawienia się na stronie imprezy. A tak - można by uzupełniać stare edycje o zdjęcia i wyniki. Każdy, nawet po latach, mógłby obejrzeć co się działo.

Mam nadzieję, że ktoś o tym pomyśli. Szkoda tylu lat pracy, żeby co roku wywalać stronę zamiast ją ładnie archiwizować pod innym katalogiem dając możliwość obejrzenia starych edycji.

Jeszcze jedna drobna uwaga od "starego dziadka". Otóż bardzo fajnym pomysłem jest "Grand Opening" - przyznaję, impreza powinna coś takiego zawierać. Nie jest istotne jak to wygląda - to już sprawa organizatora. Grey robi to w osobnym miejscu, co pewnie ma swoich zwolenników i przeciwników, ale najważniejsze, że "Grand Opening" jest. Let the show begin!

Kolega pokazał mi jednak na youtube drugą ważną część imprezy - "Wielki Finał" - czyli kulminacyjny moment rozdania nagród. I, muszę przyznać, to już nie było "grand". W porównaniu do otwarcia, "ceremonia zamknięcia" (czyli ogłoszenie wyników) jest praktycznie nijaka. Zamiast "Wielkiego Finału" jest cichutkie czytanie wyników, w tle nie lecą żadne jingle muzyczne, zero dramaturgii, zwycięzcy podchodzą, zabierają jakąś nagrodę, uścisk dłoni i "do widzenia". Nie jest to tylko problem Silly Venture, ale może Grey właśnie coś w tym zakresie zrobi, żeby pokazać, że w Trójmieście można zrobić to lepiej i z podobną energią, co otwarcie imprezy. Nie trzeba do tego wiele - ciut więcej miejsca dla ludzi, którzy będą odbierali nagrody, człowiek który nie boi się mikrofonu (może spoza sceny, bo scenowcy od lat już udowodnili, że mają mikrofonofobię i nawet najgorszy wodzirej z pikniku rodzinnego jest lepszy od najlepszego scenowca jeżeli chodzi o komunikację z uczestnikami imprezy), parę jingli muzycznych, może dodatkowo ekran wyświetlający wynik i już jest dostojniej, radośniej i bardziej odpowiednio.

Pozdrawiam!

11

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Super ze bedzie SV2k20, to naprawde swietna wiadomosc, bo to dla mnie wazna pozycja w kalendarzu. :)

Co do tego, co pisal XTD, faktycznie przydalby sie ciut wiekszy przytup na koniec. Cokolwiek, zeby zaakcentowac zakonczenie imprezy. I tak sobie mysle, ze przy rozdaniu nagrod przydalby sie podglad na duzym ekranie, albo niezbyt glosny odsluch wlasnie nagradzanej pracy. Moze daloby sie wykorzystac chociazby jakis Power Point, krotki mp4, albo cos w tym stylu. Chodzi o to, zeby ludzie wiedzieli, co oklaskuja. :)

12

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

@VLX: Przede wszystkim chodzi mi o to, żeby to zwycięzcy byli w centrum uwagi, nie impreza. Impreza obroni się sama, natomiast zwycięzcom z pewnością będzie przyjemniej, gdy poczują się docenieni. Tymczasem uścisk dłoni, JAKAŚ nagroda (jakaś, bo na filmie na YT nawet nie widać - a to przecież interesujące i motywujące) i mruczenie do mikrofonu, to nie jest nawet poziom lokalnych zawodów w małym ośrodku sportu. Gdy Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej rozdaje Oskary, to ważna jest nie tylko sama gala i jej organizator, ale (a może przede wszystkim) nominowani i zwycięzcy. Nie musimy jednak porównywać wielkiej gali oskarowej do party. Z pewnością można znaleźć wiele innych imprez, z których można czerpać inspirację, jak może wyglądać rozdanie nagród.

13

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

@miker: z tym "minięciem" to tak nie do końca, ale lubię stawiać sobie sam wyzwania ;)

@XTD, @VLX: to jest bardzo dobry pomysł :) udało nam się wyprowadzić "na prostą" inne bolączki związane z SV (m.in. podział compo na 2 dni i wypuszczenie wszystkich prac z compo) to i zajmiemy się tym tematem - bardziej "podniosłą" ceremonią ogłoszenia wyników i rozdania nagród. widok z kamery na big screen? super! wiem już też jak zbudować napięcie co do wyników - nie zdradzę go tutaj, niech to będzie niespodzianka dla uczestników :)

Dziękuję za wszystkie cenne sugestie i uwagi!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

14

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

grey/msb napisał/a:

wiem już też jak zbudować napięcie co do wyników

Potwierdzam.

15

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

@LiSU :lol:

@XTD: jutro (a właściwie dzisiaj) do Ciebie zadzwonię i omówimy temat.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

16

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Ja z innej troche beczki ale tez "related" :)

Czy ktos wpada na SV z rodzina tudziez dzieciakami ?
Moj pierworodny nigdynie nie byl na party i chcialbym mu pokazac co i jak (ma 10 lat dopiero).
Ja ostatni raz na party bylem chyba na Error In Line w 2001 lub 2002 (nie pamietam dokladnie roku, ale jazde Garbusem do Drezna i owszem) i tez czas by bylo przypomniec sobie jak to jest.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2019-12-30 11:56:27)

17

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

@Monsoft: tak, i jest takich Rodzin dość sporo :) jest to okres przedświąteczny, jest piękna duża choinka na starówce, kiermasze itd. Można połączyć przyjemne z pożytecznym ;) Ma to swój urok :D Wiadomo, że głowa rodziny częściej jest na party-place niż reszta, ale... jest jakiś pretekst do wyjazdu :) serdecznie zapraszam.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

18

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Byłem z rodzinką na SV jeszcze za czasów legendarnego "Bursztynka" ;)
Jest spoko, tylko trzeba się upewnić, że przyległości nie będą się nudzić przez te parę dni, bo na sali to raczej całości nie wytrzymają (choć to kwestia osobista). Na szczęście w Gdańsku nie brakuje atrakcji :)

19

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Mam na oku bardzo fajną miejscówkę - również bardzo blisko starówki :) Po Nowym Roku postaram się podać więcej szczegółów.

Odbyliśmy dzisiaj z XTD bardzo ciekawą rozmowę, która na pewno zaowocuje pozytywnymi zmianami, jeśli chodzi o ceremonię rozdania nagród. Będzie budowanie napięcia, będzie sprawniej, będzie donośnie! ;)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

20

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

@Monsoft ja zazwyczaj wpadam do Gdańska na dlużej (5-7 dni) z rodziną przy okazji SV. Sprawdza się to świetnie jako połączenie urlopu rodzinnego i party - polecam. Całe 3miasto jest pełne atrakcji: czy stare miasto czy plaża w Orłowie czy eksperymentarium w Gdyni - nie będziecie się nudzić. Na party place akurat wpadam popołudniami/wieczorami sam lecz to już pewnie sprawa indywidualna - sporo zależy od tego czy rodzina akceptuje dzwięki pokey'a (moja średnio hehe) i w jakim jest wieku;)

Ostatnio edytowany przez mkm (2019-12-30 23:09:32)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

21

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Dzieki za info Panowie.

Ja akurat w Gdansku i Gdyni bywalem dosc czesto ale to bylo jakies 20 lat temu kiedy jeszcze mieszkalem w Polsce. Polaczenie krotkiego urlopu z Party moze byc dobrym wyjsciem o ile czas pozwoli ;)

22

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Monsoft,
Fajnie było by się spotkać po tylu latach,

Z racji lenia, właśnie kupiłem lot do Gdn, bo z Warszawy daleko :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2020-01-19 00:11:01)

23

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

@As: tylko tym razem dojedź ;) myślę, że WARTO :D (nie wiem czy nie wygadałem się ostatnio przy wódce) :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

24

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Kochani, mimo iż do party jeszcze wiele długich miesięcy, to już teraz spotkała nas miła niespodzianka. Rzadko zdaża się, aby ktoś przekazał na nagrody nowiutki retro sprzęt w stanie MINT, a tym bardziej, jeśli robi to osoba, która chce... zachować całkowitą anonimowość (spokojnie, sprzęt jest legalny i z prawowitego źródła) :D

Do puli nagród lądują "nosy" w postaci zestawu Atari 130 XE + CA 12, joystick oraz oryginalna gra "Dunegon Hunt II".

WIELKIE DZIĘKI !!! :)

http://www.sillyventure.eu/images/a130xe1.jpg

http://www.sillyventure.eu/images/a130xe2.jpg

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

25

Odp: Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000!

Ahh... Idealna sztuka do rozkręcenia i zamontowania U1MB ;)