Temat: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Taki Frankie tak jak go kupiłem kiedyś w UK, dodatkowo sprzedawca zarzekał się, że to Atari w tej formie używał w latach 90.

- Góra z 520 STFM, ze stacją jednostronną 360KB chinon F-353AT
- Spód z Atari 520 STE

Obudowy nie są w 100% dopasowane, patrząc od tyłu, lewa strona na samym końcu ucieka do góry o ok 1mm, wspiera się po prostu na tej dziwnej stacji.

Bebechy, tutaj już lepiej: pełnoprawne STE, z zamontowanym 2MB RAM w 2 kościach SIMM 1MB, wszystkie ekrany na miejscu itp itd.

W tej starej stacji jest wymieniony pasek na nowy i stacja działa w tym zakresie w jakim byłem w stanie ją sprawdzić - czyli sformatowałem dyskietkę (HD) i utworzyłem potem na niej folder, czyli wygląda na to, że wszystko z nią jest w porządku (ta stacja to podobno "larytas", aczkolwiek funkcjonalnie to na 360KB za wielkiej zabawy nie będzie).

Przetestowałem dzisiaj trochę tą maszynę z jakimś Gotekiem i wszytko działa bez zarzutu. Gdzieś tam w screenach jest ekran z SYS INFO dla ciekawskich.

W licytacji (uzgodnionej z Zarządem forum) sam komputer + dokładam sprawny przewód RGB.

Galeria

Zaczynamy od 250 PLN, koniec we wtorek, 18.02.2020 dokładnie o 21:00 czasu rzeczywistego. Odbiór osobisty w okolicach Katowic albo przesyłka koszt kupującego.

2

Odp: [Licytacja] Atari Frankie STE/STFM

Wybielany ?

.

3

300 zł

Atari 1040STe (TOS 1.62/2.06 UK, 4MB RAM), Atari 1040STfm (TOS 1.04 UK, 1MB RAM, BLiTTER, Gotek FF)
Digital Data Deicke HD64 (Megafile 60), SF314, UltraSatan, Gotek HxC, NetUSBee
Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Sinclair SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB)

4

pablozp napisał/a:

Wybielany ?

Kuźwa nie pamiętam czy akurat tego wybielałem, chyba tak..

Tak, latem zeszłego roku. Wybielany.

Ostatnio edytowany przez Rzeznik (2020-02-15 17:32:07)

5

proponuję 350zł

6

Jest szansa na foto płyty bez ekranów? Jeśli mam dać więcej niż 350 zł to chcę wiedzieć, która to "rewizja" i jakie układy FDC i DMA tam siedzą.

Atari 1040STe (TOS 1.62/2.06 UK, 4MB RAM), Atari 1040STfm (TOS 1.04 UK, 1MB RAM, BLiTTER, Gotek FF)
Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Sinclair SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB)

7

Ech, wiedziałem, że będę musiał to jeszcze raz całe rozebrać - ciężki jest żywot handlarza wink

Proszę: https://photos.app.goo.gl/sn3L6q7UX3b8WUig7

8

To ja odpuszczam, mam tę płytę... fabrycznie połatana (układ "na barana" i sporo drucików), z DMA -38 i starym kontrolerem FDC.

9

_tzok_ dał mi do myślenia i faktycznie ja też zrezygnuję jednak.

10

smile

.

11

Skoro obydwaj Panowie się wycofali i to w zasadzie pod sam koniec uznaję licytację za niebyłą. Licytacja zakończona. Nie było ofert kupna.

Ostatnio edytowany przez Rzeznik (2020-02-18 20:25:40)

12

Szkoda że się spóźniłem (?). Kupił bym!

Atari & Amiga User!

13

Rzeznik napisał/a:

Skoro obydwaj Panowie się wycofali i to w zasadzie pod sam koniec uznaję licytację za niebyłą. Licytacja zakończona. Nie było ofert kupna.

No wiesz... Niektórzy czekali, aby zobaczyć, jak to się rozwinie w końcówce... I zdecydować, czy to jeszcze poziom, który są w stanie zapłacić.
A ty zabiłeś od razu wszystkie emocje. sad

14

To raczej obydwaj koledzy zabili emocje, bo nie wiem czy teraz miałbym wrócić do 250 i sprzedać komuś za tyle, kto w ostatniej  chwili napisze czy oczekiwać kolejnego podbicia ponad 350. To nie allegro, gdzie mogę sobie zdecydować czy ofertę zachować czy usunąć. Dlatego wolałem stłamsić to w zarodku. Tym bardziej, że obydwaj zrobili to pod koniec czasu trwania licytacji.

Ostatnio edytowany przez Rzeznik (2020-02-18 20:56:03)