Temat: Debugger?

Cześć. Potrzebuję porady.
Próbuję coś tam sobie dłubać w madsie  pod altirrą i nie wszystko działa jak sobie to wyobrażam. Z jakiego narzędzia najlepiej skorzystać żeby można było wykonywać program krok po kroku z podglądem na rejestry i pamięć?  Na c64 jest taki fajny program c64debugger. I on jest super. Na malucha też on jest tylko albo mi nie działa albo jakoś inaczej się go obsługuje niż na c64. W emulatorze altirra też jest debugger tylko mam wrażenie, że dużo mniej wygodny.

Pozdrawiam

2

Odp: Debugger?

nawet tego samego autora   http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=15879

3

Odp: Debugger?

Tak jak napisałem mam z nim problem. Korzystałeś z niego? Miałbym kilka pytań o obsługę?

edit: już dziękuję, zaczął działać sam z siebie, elegancko

Ostatnio edytowany przez terminus (2020-08-01 17:25:02)

4

Odp: Debugger?

terminus napisał/a:

Tak jak napisałem mam z nim problem. Korzystałeś z niego? Miałbym kilka pytań o obsługę?

edit: już dziękuję, zaczął działać sam z siebie, elegancko

terminus napisał/a:

Cześć. Potrzebuję porady.
Próbuję coś tam sobie dłubać w madsie  pod altirrą i nie wszystko działa jak sobie to wyobrażam. Z jakiego narzędzia najlepiej skorzystać żeby można było wykonywać program krok po kroku z podglądem na rejestry i pamięć?  Na c64 jest taki fajny program c64debugger. I on jest super. Na malucha też on jest tylko albo mi nie działa albo jakoś inaczej się go obsługuje niż na c64. W emulatorze altirra też jest debugger tylko mam wrażenie, że dużo mniej wygodny.

Pozdrawiam

Do tego służy  właśnie Altirra, która jest najlepszym debuggerem na Atari, wciskasz f8 i f11 skacze ci co rozkaz, dodatkowo można włączyć historię rozkazów.

5

Odp: Debugger?

Nie wiedziałem że altirra ma taki fajny debugger. Działa to super, dokładnie o to mi chodziło. Dzięki.