Temat: DISKSRV - wrażenia z testów

Znalazłem w ściągniętych plikach program emulujący stacje dysków na PC - ale tym razem połączenie jest przez port LPT.
Oto kilka uwag po testach.

Na komputerze 850Mhz. Odczyt prawie ok raz na kilkadziesiąt sektorów błędnie odbiera ramkę, ale z zapisem to nawet sektora nie dał rady. Dosa wczytuje jako tako, ale z demami to już porażka nie da się często wczytuje nie ten sektor co trzeba (wina przekłamań w odbiorze) na szybszym procesorze 3800+ było gorzej - odczyt ramki był raz na 30 prób ok.

Brakuje 2 plików z 4 źródłowych, ale po wstępnej analizie znalazłem na sztywno ustawione opóźnienie w zmiennej Del=500 co na pewno powoduje, że program działa lepiej na wolniejszym komputerze. Autor nie napisał też na jakim komputerze uruchamiał ten program podejrzewam że wtedy działał mu OK (w 2001 roku), nie opisał też zasady działania a szkoda bo trudno z kodu zrozumieć - korzysta z przerwania zegara. Obsługuje (obsługiwał) też turbo 28000.

Wniosek program do małej poprawy - jeśli autor znajdzie kod to niech umieści spróbuję coś zrobić.

Edit: znalazłem sposób jak poprawić program. Bierzemy hex-editor i szukamy F4 01 czyli zmienna del=500 z programu - ona ta wartość występuje tylko raz pod koniec programu jak zmieniłem na F4 03 lub F4 05 to od razu zaczęło działać jak trzeba (na 800Mhz) więc na szybszym kompie trzeba dać więcej.

Ostatnio edytowany przez Hans 2004 (2020-12-15 22:01:09)

Post's attachments

disksrv.jpg 168 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: DISKSRV - wrażenia z testów

A nie próbowałeś do tych rzeczy używać urządzenia/projektu  jak z wątku poniżej ?
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=16793

Greaseweazle kopiuje zdecydowanie dokładniej. Kopiowałem dyskietki 3,5'', 5.25''
i nawet te które mają fizyczny błąd. Mając na myśli fizyczny błąd, to dla mnie oznacza że taka dyskietka
jest czytana w systemie, można przeglądać większość lub wszystkie pliki, niestety nie da się jej skopiować
używając zwykłych poleceń kopiowania niezależnie od używanego systemu.

Skopiowałem w ten sposób dyskietki do CP/M, Atari St, i inne poza macierzystym ich systemem.
Greaseweazle  okazało się bardzo przydatnym urządzeniem.

Uzyskany format SCP  można  przekonwertować korzystając z HXC Floppy Emulator Software na wiele innych formatów.

Ostatnio edytowany przez JLS (2020-12-03 10:24:55)

3

Odp: DISKSRV - wrażenia z testów

Ale "mi si wydaji", że kolega pisze o programie a'la SIO2PC na port równoległy a nie o urządzeniu robiącym kopie dyskietek.

4

Odp: DISKSRV - wrażenia z testów

Dobrze sie wydaje, nie przeczytałem poprawnie  ze zrozumieniem...

5

Odp: DISKSRV - wrażenia z testów

15 lat temu z hakiem próbowałem. Działało.