1

Temat: Enigma Copy - poszukiwany....

Jak w tytule. Kopier ów był stosowany przez studia komputerowe do zabezpieczania programów przed skopiowaniem. Charakterystyczna cecha programu zabezpieczonego - czarny ekran w trakcie ładowania, a w lewym górnym rogu migający w rytm sygnału napis ENIGMA COPY...... LOADING. Czy ktoś posiada i mógłby udostępnić? Ewentualnie może ktoś ma kasetę, na której są zabezpieczone w ten sposób programy?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Enigma Copy - poszukiwany....

PIsałem już Tobie o tym kiedyś... Napisz do Żbika smile

Główną przyczyną rozwodów jest małżeństwo.

3

AS, pisałem w sierpniu. Obiecał podesłać, ale do dziś się to nie udało... Dlatego spytałem na forum, bo może ktoś to ma "na wierzchu"... smile

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Duddie, ogarnę się trochę po powrocie ze Stolycy czyli 19-20 listopada, wypakuję małe Atari z Szafki i zapodam co mam z tych ciekawych kopierów. Czy ktoś na coś starego jeszcze reflektuje ? Może to ostatnia okazja, póki jeszcze stacje i dyskietki działają smile

Pozdrawiam: Żbiku

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

5

Żbiku, dawaj, co masz! Szczególnie polskie produkcje - kopiery zabezpieczające i inne narzędziówki! Do dziś nie wiem, do czego służą White Metal i inne tego typu, stworzone przez Darka Rogozińskiego vel Iron Soft..... Może ktoś wie?

6

Te jego "metalowe" kopiery (jeden rozpowszechniany byl ponoc przez radio - w programie Tomasza Jordana), sluzyly albo do zabezpieczania swoich cennych zasobow albo do jakis trickow z programowym "turbo" (o ile pamietam).

7

Ale czym się różniły? Może ktoś ma więcej danych....

8

No hej !

No zerknę co tam jest jeszcze ciekawego, podam Tobie listę Softu per tytuł oraz o ile będę pamiętał do czego służył to Sobie wybierzesz co chcesz. Zgram to na dyskietkę i tradycyjną metodą pójdzie pocztą do Ciebie smile

Jeśli chodzi o zestaw Iron Softu, to mam to. Do czego oba programy były dokładnie już nie pamiętam minęło 20 lat od czasu jak ich używałem smile Szczególnie Iron Hackera smile Myślę, że jak odszukam te programy to Ci powiem do czego były.

Podejrzewam, że albo do kopiowania albo do zabezpieczania gier i/lub odbezpieczania Swojego własnego formatu.

Zbyt wiele Softu mam, aby wszystko pamiętać, ważne że widziałem to na ekranie a to już dużo i dojdę do czego to było.

Pozdrawiam: Żbiku

9

Ja mam jakieś dwa: White Metal i chyba Black Metal....

10

posiadam dwie wersje enigma copy

11

Amir56, podeślij pliz!

12

pochwalilem sie z dwoch wersji tylko jedna mozna odczytac ale dziala .enigma 2b

13

AMIR56 napisał/a:

pochwalilem sie z dwoch wersji tylko jedna mozna odczytac ale dziala .enigma 2b

Podeślesz? Dobre i to!

14

podesle

15

Ja znalazłem Enigmę 100 (w załączniku).

Post's attachments

ENIGMA.XEX 2.82 kb, liczba pobrań: 21 (od 2011-11-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
I Ty zostaniesz big endianem...

16

Miker, dzięki! Próbowałem odpalić pod emulcem, ale coś nie idzie. Spróbuję na Atari.

17

Dudie dzisiaj znalazłem Enigmę smile

Nagram Tobie zestaw kilkudziesięciu kopierów razem z partią dyskietek jak będę odsyłał smile

10 lat później, ale znalazłem smile