1

Temat: Atari ST Shocker II - poziom 8 - nie wiem co zrobić!

Cześć,

Mój 7. letni syn stał się się fanem przypadkowo znalezionej gry. Shocker II ( tutaj jest opis gry). Gra jest bardzo ciekawa, umiarkowanie trudna. Ale... Żeby przejść do poziomu powyżej 10. trzeba przejść wszystkie wcześniejsze.

I tu jest katastrofa. Od prawie roku nie umiem znaleźć metody na przejście poziomu nr 8. A Syn co jakiś czas mi o tym przypomina i męczy. I ja też się zawziąłem. Zupełnie nie wiem co zrobić. Jak wyjść, gdzie iść, co zebrać w jakiej kolejności. Po prostu na końcu zostaję na pustej planszy.

Tak się zaczyna poziom 8 -> obrazek

A tak ja kończę i nie wiem co zrobić -> obrazek

Niby jest możliwość wygenerowania kodów aby "zaliczyć" poziom, ale w czasach świetności Atari wysyłało się to listem do autorów a oni odsyłali kod do wpisania do S2_HELP.TTP. W akcie desperacji pewnie to zrobię ale wątpię aby tam ktoś jeszcze mieszkał :).

Może Wy wiecie jak, albo:

1. Przejść ten poziom

2. Znacie kody do programu S2_HELP.TTP który w tej grze pozwala na "zaliczenie" poziomu (nie mówię tu o kodach pozwalających na wejście na poziomy powyżej 10 które są w instrukcji dla pełnej wersji gry, w shareware można tylko dość do dziesiątego poziomu)

3. Albo umiecie go tak zdebugować aby robił to co trzeba ale bez kodów :D. Pewnie pierwsze najłatwiejsze.


Pozdrawiam,

Sebastian


PS.

Warto zagrać w tę grę. Chodzi na Mono albo TT/Falcon.

2

Odp: Atari ST Shocker II - poziom 8 - nie wiem co zrobić!

Gry nie znam, ale zaciekawiłeś mnie nią i zaraz sobie w nią zagram.

Jakieś kody widzę tutaj: http://www.atarimania.com/game-atari-st … 29464.html

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Atari ST Shocker II - poziom 8 - nie wiem co zrobić!

To fajnie. Jak dojdziesz to 8 poziomu to daj znać czy znalazłeś rozwiązanie!

Gra jest shareware i darmowa wersja działa tylko do 10 poziomu. I właśnie te kody które podałeś służą do odblokowania wyższych poziomów (to zeskanowania instrukcja pełnej wersji gry). Ale to i tak nic nie da jak się nie przejdzie pierwszych dziesięciu. I z ósmym mam problem. Kody o które pytam są do osobnego programu (S2_HELP.TTP) który służy do "zaliczania" konkretnego poziomu jak już nie dajesz rady. I znają je tylko autorzy. W instrukcji do gry jest aby w takich przypadkach do nich pisać a oni odeślą odpowiedni kod i ten programik "zaliczy" dany poziom. Pewnie da się to jakoś łatwo zhackować, ale w ST i 68K słaby dość jestem.

4

Odp: Atari ST Shocker II - poziom 8 - nie wiem co zrobić!

Cześć Cyprian,
Zagrałeś? Przeszedłeś 8 poziom? :) Bo ja nadal nie wiem co zrobić.

5

Odp: Atari ST Shocker II - poziom 8 - nie wiem co zrobić!

Na początku etapu pisze: pospiesz się serce zagrożone. Nogi zadeptują jedno serce i musisz je zdążyć zabrać.
Początek etapu wygląda tak:

Post's attachments

Hurry.png 11.59 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

shocker008.png 25.24 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.