1

Temat: ATARIKI - opcje formatowania obrazków

Hej!

Nie wiem czy wybrałem właściwi dział, ale trudno. Mam do szanownych forumowiczów pytanie, może ktoś będzie wiedział i uświadomi mnie, bo nie potrafię ogarnąć tematu... mianowicie chodzi opcje dotyczące "formatowania" grafiki/obrazków, zacznijmy może od linku:

https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Images/pl

... i teraz to że w Atariki w ogóle nie działa [[File: ....]] to zapewne wina wersji, aby wstawić obrazek w Atariki należy zrobić:

[[Grafika:Turbo_Star_Plus_Cart.jpg|right|100px]]

Naiwnie uznałem że tak jak przypadku użycia "File" mogę próbować skalować obrazki, jednak to zupełnie nie działa a engine Atariki zupełnie ignoruje parametr "px". Czy to prawidołowe zachowania, czy to jest jakiś bug? ew. za wczesna wersje engine mediawiki?

Ew. czy ktoś zna metodą aby dołączony obrazek mógł być sporej rozdzielczości i można byłoby go prezentować w postaci przeskalowanej? Duże obrazki wyglądają fatalnie w przypadku prezentacji artykułu/wpisu, jednak niektóre grafiki po zmniejszeniu np. do szerokości 320 wyglądają fatalnie i robią się nieczytelne.

Jakieś pomysły jak ominąć tę niedogodność? ew. czy ktoś wie która to wersja mediawiki jest postawiona?

2

Odp: ATARIKI - opcje formatowania obrazków

Wersja postawiona jest bardzo stara. Tak stara, że nie obsługuje mnóstwa ficzerów które na Wikipedii bierzemy za oczywiste. Nie ma skalowania obrazków, trzeba np. ręcznie wgrać obrazek w 2 rozmiarach i zastosować szablon jak tutaj.

A ogólnie lepszym miejscem na taką dyskusję byłby Community Portal na Atariki.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

3

Odp: ATARIKI - opcje formatowania obrazków

Dzięki WIELKIE za tak zwięzłą i sensowną, odpowiedź. Nie byłem świadomy istnienia tego szablonu, dobrze że istnieje chociaż taka możliwość, na pewno z niej skorzystam.

Co do "Community Portal" na Atariki, to przypomniałem sobie o tym miejscu dopiero gdy kliknąłem na Twój link, dopiero wtedy skojarzyłem że to już widziałem i nawet tam kiedyś zaglądałem.

Na migrację do nowszej media-wiki chyba nie ma co liczyć. Obawiam się że mogło by to pociągnąć za sobą katastrofalne skutku, lub wymagałoby jakiegoś ogromnego nakładu pracy.