1

Temat: Microgotek w STE , 2 stacje

Tak sobie dłubałem aż zdłubałem.

Płytka przelotowa  "add on" wpinana pomiędzy kabel a gniazdo stacji dysków . Na płytce jest Gotek z firmware Flash Floppy i boot selectorem.  Gniazdo USB, encoder,wyświetlacz i przełącznik napędów jest wyprowadzony na kablach do samodzielnego montażu do wyboru.

W efekcie mamy STE z 2 stacjami dysków wewnątrz, jedną USB, drugą normalną. Możemy je zamieniać A do B , B do A .

Post's attachments

1.jpg 332.26 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-11-22) 

2.jpg 382.56 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

3.jpg 560.91 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

4.jpg 503 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-11-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Świetna sprawa, po moim projekcie Goteka wewnątrz STE z nieporównywalnie większą ilością płytek i zawaleniem całej wolnej przestrzeni, też chodziło mi takie coś po głowie, super to zrobiłeś, gratuluję projektu.

Zaxon, a powiedz, będziesz to sprzedawał? Jakieś bliższe info na temat ceny, dostępności itp?
Se bym chciał takiego dynksa może jak cena nie zabije, chociaż nie wiem do którego kompa, może na zapas, bo aktualnie wszędzie mam już Goteki:-)

3

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Będe, pełna komercha niestety. Zmontowana płytka + OLED mały + encoder + gniazdo USB +przełącznik napędów AB BA i kabelki  jakies 150 złociszy.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Dlaczego "niestety"? Bardzo fajny projekt, to i musi kosztować odpowiednio. Cena w granicach rozsądnych jak za Goteka u nas, więc poziom jest wg mnie normalny. Wiesz, ja się sam bawię Gotekami trochę, przerabiam, czasem sprzedaję, ale tutaj projekt jest zupełnie odmienny od wszystkiego co mamy na rynku, więc świetnie uzupełnia ofertę. Bardzo lubię takie rozwiązania, wiem też ile trzeba pracy włożyć w to, żeby na koniec uzyskać taki efekt i taki gotowy produkt, a tu jest to zrobione na prawdę świetnie, więc  kibicuję i życzę dobrego obrotu:-)

A jak rozwiązałeś przełączanie napędów AB/BA, zamieniasz mechanicznie tylko sygnały SEL0 i SEL1 na pinach 10,12?
Jeśli tak, to w ST(FM) wystarczy doprowadzić kabelkiem brakujący tam sygnał SEL1 do pinu 12 i będzie to chyba działało też wszystko poprawnie w ST(FM).
Powiem więcej, prawdopodobnie można to też wsadzić do Amigi i tam też nie wiem jak jest w różnych Amigach, ale wydaje mi się, że na pinie 12 wewnętrznego flopa przynajmniej w A500 nic nie ma, więc też jeden kabelek by załatwił temat i wszystko by śmigało.

5

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Mq, wiesz, ja te emu robie od paru lat, w kilkunastu  wersjach, każda dopasowana do odpowiedniej  maszyny ;) I do CPC Amstada, i do Dragona 32 , i do ZX SPectrum  paru innych ;)

Nie, w Amidze jest inaczej. Amiga inaczej stacje rozpoznaje.  Aczkolwiek mam to już też zrobione i też dwa flopy aktywne, można je zamienać miejscami. Ale bez dodatkowej logiki i sterowania sie nie obyło ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Nie chcę Ci tu wątku zaśmiecać, bo trochę wszedłem nie na temat. Przejdę na PM, coś tam Ci napiszę fajnego w temacie:-)

A tu tylko jeszcze raz podkreślę, że rzecz jest elegancka, Zaxon odwalił kawał dobrej roboty:-)

Edit: literówki.

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-11-22 21:43:16)

7

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Ładnie zdłubałeś zaxon!
Tylko STE, czy każde "ST"? Np. w Mega ST, Mega STE pójdzie?
Już można zamawiać, czy dopiero ogłosisz i gdzie?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Testowałem tylko w 520 STE tuningowanym na 1040. W teori i patrząc po schematach powinno pasować i do innych maszyn bez problemu  ale nie mam na czym sprawdzić . Jak masz inne to ci podeśle  fejsa do testów ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Mam 1040STF, 1040STE, Mega 4, Mega STE, TT. Chętnie potestuję. Pisz E-mail, nie PW.
Będę miał porównanie z tym co zrobił Mq, bo mam w 1040 STE to jego rozwiązanie: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=14946

Aha, mam też SF314 + 260ST lub 520ST+ jeżeli to by miało szansę zabanglać.

To się flashuje z pendrive'a, tak samo jak zwykły gotek z FlashFloppy ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

@uicr0Bee, wiesz funkcjonalnie to powinno być wszystko dokładnie tak samo, ale u mnie chodziło o podłączenie standardowego Goteka i zmieszczenie tego w środku. Ja tego zrobiłem tylko w sumie 10 PCB, część wzięli ludzie i nie wiem nawet czy zbudowali. Ja mam, używam i jestem zadowolony, ale drugi raz bym tego już tak nie zrobił, bo masa z tym była roboty. Tam wszystko wypełnia całą wolną przestrzeń i w sumie to była kombinacja alpejska.

W tym nowym zaxonowym cudzie masz tylko małą płyteczkę, co bardzo ułatwia sprawę zajmuje nikłą ilość miejsca, super spasowane... Przepraszam, że tak zachwalam, ale jestem pod wrażeniem, bo siedzę trochę w tych Gotekach już od jakichś dwóch lat, i strasznie mi się to podoba co kolega zrobił:-)

@zaxon, a czy przewidujesz jakiś standard montażu wyświetlacza, enkodera, gniazda USB? Czy to już we własnym zakresie każdy po swojemu?

11

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Jak rozumiem to jest "zminiaturyzowany" standardy gotek, gdzie wgrywamy sobie FlashFloppy?

Świetny projekt, czegoś takiego brakowało na rynku. Czekam niecierpliwie na możliwość zakupu.

Przydała by się jeszcze jakaś obudowa do wyświetlacza i USB wydrukowana na drukarce 3d i było by mega świetnie :D

12

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Przypomniało mi się... gdzie to teraz kupić?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Nie ma, jest globalny brak STM32 i nie mam z czego zrobić.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

14

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Podobno goteki robią na nowym czipie i jest już FlashFloppy na niego. Planujesz przeprojektować?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

15

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Nie, bo tych chipów na których robią nowe goteki tez nie idzie w detalu kupić.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

16

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

To powinno być wystarczająco zgodne:
https://www.aliexpress.com/item/1005001271663121.html

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

17

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

No, kolejny co sie nie zna ale sie wypowie bo tak  mu sie wydaje i w guuglu znalazł....   Ok, Tzok, kup ich z 20 sztuk, podeślij mi.  Sprawdze je praktycznie i wtedy sie wypowiem. Jak bedą działać to zapłacę. Ryzykujesz czy sie mądrujesz ?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

18

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

GD32.... To nie jest "chiński zamiennik" oryginalnego STMa? Na ile są zgodne, bo przy acsi2stm to jest niezła loteria....

grzybson/SSG^NG

19

Odp: Microgotek w STE , 2 stacje

Tak, ale chyba to lepszy zamiennik, niż te chipy Artery. Najbardziej zgodne są CKS, ale akurat tej wersji nie robią.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.