26

Odp: Nagranie dyskietki PC dla Atari STE

Daj znać o postępach lub ew. problemach, tylko z konkretami.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

27

Odp: Nagranie dyskietki PC dla Atari STE

Na razie to konkret z wielkimi podziękowaniami. Powtórna i dogłębna lektura + praca na żywym organiźmie daje rezultaty.  Files ogarnięte działają. W dalszej kolejności trudniejsze tematy, emulatory etc. No i komp u szwagra bo ma PC ze stacją dysków :) .

28

Odp: Nagranie dyskietki PC dla Atari STE

Jako, że gotek już w drodze, (robi się, został już tylko kabel din14 do ogarniecia),  a nadal nie mam kompa ze stacją fdd a full softu w plikach .st na penie to pomyślałem czy można jak juz gotek bedzie podlaczony jako stacja zewn. zwyklym copierem skopiowac pliki .st  z goteka na dyskietki. Bo o tym chyba nie było mowy. Zwykły kopier i jazda? Switch stacji a/b już mam zamontowany.ale czy on przelacza stacje A/B miekscami czy rozlacza ktoras? Bo jak rozlacza to problem chyba bedzie jak juz goteka podlacze jako zewn? Druga sprawa to drugiego goteka tez mam z amigi i tak pomyslalem, ze te okablowanie z amigi warto zostawic. Jak bedzie potrzeba to tylko szybka przepinka w srodku i jest zamiennie amigowo/atarowy?

Ostatnio edytowany przez ramik (2021-05-03 02:01:30)

29

Odp: Nagranie dyskietki PC dla Atari STE

ramik napisał/a:

Switch stacji a/b już mam zamontowany.ale czy on przelacza stacje A/B miekscami czy rozlacza ktoras?

Dopytaj autora przeróbki.

ramik napisał/a:

[...]czy można jak juz gotek bedzie podlaczony jako stacja zewn. zwyklym copierem skopiowac pliki .st  z goteka na dyskietki.[...]

Obraz .st podmontowany w goteku wpiętym do portu zewnętrznej stacji będzie widziany jako dyskietka w stacji B lub A (zależnie od ustawienia przełącznika A/B). Oczywiście można kopiować między wirtualną i fizyczną dyskietką. Tak samo jak z obrazami .adf w amidze.

ramik napisał/a:

drugiego goteka tez mam z amigi i tak pomyslalem, ze te okablowanie z amigi warto zostawic. Jak bedzie potrzeba to tylko szybka przepinka w srodku i jest zamiennie amigowo/atarowy?

Tego nie rozumiem. Gotek to gotek, można go przepinać pomiędzy komputerami - oczywiście przez właściwe dla danego komputera przejściówki (DIN13-FDD, DB23-FDD, ... )

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

30

Odp: Nagranie dyskietki PC dla Atari STE

Przeróbkę zrobił bardzo fachowo @perinoid. Polegała na wylutowaniu yamahy, odgieciu 2 nóżek i wsadzenie jej w podstawkę. 2 kable do nóżek i 2 do odpowiednich miejsc na płycie. Przelącznik przesuwny (cheblowy???) chyba tak sie nazywa sam sobie zamontowałem na taśme dwustronnej żeby nie ingerować w obudowe w szczelinie przy porcie na kardridż. W ogole go nie widać, a przy okazji jest łatwo dostępny i jest estetycznie.

Co do przełączania goteka pomiedzy amigą, a atari to chodzilo mi, ze moze sluzyc zamiennie przy niewielkiej ingerencji, bo była dyskusja o przejściówce która bylaby na pewno duzo wygodniejsza ale niestety problematyczna. Moze jakiś przełącznik 28 pinowy ??? ;)))

Dzieki za info o kopiowaniu, chyba bedzie najłatwiej jeżeli chodzi o moje problemy z nagraniem dyskietki z pliku .st Jeszcze raz dziękuje i przepraszam za tyle pytań odnośnie tego tematu.

Ostatnio edytowany przez ramik (2021-05-03 10:33:42)

31

Odp: Nagranie dyskietki PC dla Atari STE

Zamienia napędy miejscami.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.