1

Temat: Schematy CT60/63

Witajcie,

potrzebuję schematy dopałek do Falcona - CT60, a najlepiej CT63. Niezbędna ingerencja elektronika... Ma ktoś może?

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

2

Odp: Schematy CT60/63

Na pewno autor.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Schematy CT60/63

Hejka Bart,
napewno mam kolegę, który jest wstanie wszystko naprawić jesli jest coś jest nie tak, poza tym mam kontakt z producentem CT63. Oczywiście w miare wolnego czasu ale na pewno naprawi.

Pozdr
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2021-08-13 16:55:51)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Schematy CT60/63

http://powerphenix.com/ct60/CT63_schematics.pdf

5

Odp: Schematy CT60/63

@bart, a w czym jest problem?

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

6

Odp: Schematy CT60/63

@perinoid, pasiu
Dziękuję za sugestie i wskazanie palcem... sam sprawdzałem na tej stronie i nie wiem jak - ale przeoczyłem...

@rj1307
Falcon to naprawdę niezwykłe urządzenie... od wielu miesięcy (ok. rok, próbowałem z 30 razy z różnymi pamięciami, dociskaniem itp) w trybie CT60 po wyświetleniu obrazka a przed wczytaniem sterowników HD wysypywał się podając ciąg liczb i słów wskazujących na failure - zakładałem, że to problem z pamięcią; tryb 030 pracował normalnie;

Następnie padł mi również sterownik HD, więc Falcon stał przez ok. 2 miesiące nie użytkowany...

Wczoraj robiłem przeprowadzkę i po przeniesieniu sprzętów w nowe miejsce po kolei testowałem czy wszystko ok.
Podpiąłem Falcona pod RGB (wcześniej był pod VGA), przeinstalowałem w trybie 030 HD Drivera i odpaliłem w trybie 030 - wszystko ok.
Myślę sobie - odpalę w trybie 060 i zrobię fotkę, aby pokazać Tobie co wyświetla i ... Falcon uruchomił się w trybie 060 bez problemów; demka, Ace2 itp - wszystko śmiga...

Co się stało, że ruszył? Drobne wstrząsy przy przenoszeniu? Przepięcie na tryb RGB (dzisiaj sprawdzę w trybie VGA)? Reinstalacja HD Drivera (choć wcześniej przez prawie rok w trybie 030 HD Driver działał prawidłowo a CT60 nie...)? Przypadek?

Falcon to jedna wielka przygoda!

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

7

Odp: Schematy CT60/63

Nieodpowiednia wersja HDDriver'a

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

8

Odp: Schematy CT60/63

@rj1307 - nie wydaje mi się... nie pisałem tego w poście, ale wcześniej na tej samej wersji HDDrivera CT60 działał przez lata... nie aktualizowałem HDDrivera - tylko włożyłem dyskietkę ze sterownikiem i poprzez HDUtil ponownie zainstalowałem sterownik...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

9

Odp: Schematy CT60/63

Może plik sterownika na dysku był uszkodzony w jakiś sposób i aktualizacja to naprawiła?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Schematy CT60/63

Tak jak pisałem - Falcon to niezwykłe urządzenie. Dziękuję za podpowiedzi i sugestie.
Na razie działa, ale zapewne za kilka miesięcy znowu temat wróci... No nic - cieszę się chwilą...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar