1

Temat: Altirra 3.90, nie działają zapisy stanu.

Problem jak w temacie.
Gram sobie, zapisuję stan i po wczytaniu "komputer" się wywala lub resetuje.
Ustawienia testowałem najróżniejsze, od stock XL/XE (z różnymi romami), po dodane vbxe i zawsze to samo.
Rodzaj pliku z jakiego ładuje program też niema znaczenia, czy to XEX czy ATR to zawsze się posypie.

Ktoś kojarzy w czym problem lub co mogłem spartolić?

W atari800Win zapis działa bezproblemowo, ale tam tylko pełen ekran lub malutkie okienko.

2

Odp: Altirra 3.90, nie działają zapisy stanu.

problemy z Altirrą można zgłaszać autorowi programu tutaj:
https://atariage.com/forums/topic/30805 … -released/

3

Odp: Altirra 3.90, nie działają zapisy stanu.

Owszem i w dobie takich cudów jak translator gugiela nie trzeba nawet znać języka, ale najpierw chciałbym wiedzieć czy to błąd czy coś spartoliłem.
Altirra jednak ma mnóstwo ustawień i może coś przestawiłem, bo jak sobie przypominam to kiedyś działało.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2021-08-27 17:54:21)

4

Odp: Altirra 3.90, nie działają zapisy stanu.

Musialbys zaladowac ustawienia oryginalne fo Altirry lub odpalic jakas virtualna maszyne, zanstalowac windowsa + Altirre i zobaczyc czy zadziala

5

Odp: Altirra 3.90, nie działają zapisy stanu.

Zgrd: 3.90 to ostatnia wersja "oficjalna" Altirry, ale autor od czasu jej wydania wyprodukował mnóstwo wersji testowych, które regularnie publikuje w wątku podlinkowanym przez gorgha. Przejrzyj ten wątek od końca, znajdź ostatnią wersję testową i sprawdź czy błąd nadal się powtarza. Uwaga: stany gry zapisane w wersji 3.90 mogą nie działać w nowszych wersjach testowych, tak ma być.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

6

Odp: Altirra 3.90, nie działają zapisy stanu.

Tak też zrobiłem (reset i ustawienie od nowa) i poza 2 starymi zapisami już wszystko działa. Nawet działa zapis Laury, który pokazuje komunikat, że ustawiona jest inna konfiguracja sprzętowa.

Tylko nadal nie wiem co było przestawione, że robiło taki problem.

Ostatnio edytowany przez Zgrd (2021-08-30 16:02:15)