Temat: Druk 3D klawiszy - spacja

Witam
od jakiegoś czasu szukam spacji do "gumkowanej" klawiatury do 65XE, niestety raczej ciężko coś kupić, więc zastanawiam się nad wydrukiem jakiegoś zamiennika, szukałem jakiś projektów do ATARI ale niestety z projektami też słabo, więc nasuwają mi się pytania
- ktoś spotkał się z jakimiś projektami klawiszy ?
- można prosić o z wymiarowanie klawisza spacji, może uda się go zaprojektować na miarę moich podstawowych umiejętności :)

2

Odp: Druk 3D klawiszy - spacja

Potrzebuję spacji do takiej klawiatury ale mam inne takie więc mogę pomierzyć jeśli mnie poinstruujesz co i jak.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Druk 3D klawiszy - spacja

Mam komplet klawiszy :)
Każdy rząd ma inny profil - wszystko jest dokładnie zwymiarowane.
Od spodu modele są uproszczone - można to dopracować we własnym zakresie.

Niedługo wrzucę paczuszkę z plikami w formatach .step i .stl (wszystkie profile).

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=6746

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

4

Odp: Druk 3D klawiszy - spacja

No i pozamiatał ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Druk 3D klawiszy - spacja

infarmotyk napisał/a:

Mam komplet klawiszy :)

No to rewelacja

6

Odp: Druk 3D klawiszy - spacja

Super! :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

7

Odp: Druk 3D klawiszy - spacja

Wrzucam załącznik. Są wszystkie rodzaje (profile) klawiszy z każdego rzędu.

Jestem autorem modeli - udostępniam je dla potomnych. Pasują do klawiatur Atarynek z serii XE.
Trochę się przy nich napracowałem suwmiarką :)
Przy projektowaniu używałem zdjęć klawiszy z różnych perspektyw, więc ich bryła powinna być wiernie odwzorowana.

Na spodzie każdego modelu jest tylko otwór ustalający środek (trzeba go sobie przerobić).
Ze spacją będzie trochę więcej zabawy - należy uwzględnić te "wsuwki" na końcach.

Ciekaw jestem, jak wyjdą wydruki - sam jeszcze nie sprawdzałem. Powodzenia. ;)

PS.
Wrzuciłem nową paczkę z poprawionym modelem KEY_Z

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2021-10-13 07:37:27)

Post's attachments

profile-klawiszy-fix.zip 1.48 mb, liczba pobrań: 11 (od 2021-10-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

8

Odp: Druk 3D klawiszy - spacja

infarmotyk napisał/a:

Na spodzie każdego modelu jest tylko otwór ustalający środek (trzeba go sobie przerobić).
Ze spacją będzie trochę więcej zabawy - należy uwzględnić te "wsuwki" na końcach.

już na "sztukę" poprawiłem, jutro wydrukuję, co do "wsuwek" ich oczywiście nie mam :) więc tu wymyśliłem małe "sprężynki" na końcach a i niestety mam tylko zielony filament :) prowizora w 100%

w jakim programie projektujesz ?

9

Odp: Druk 3D klawiszy - spacja

Akurat te modele projektowałem pod Fusion 360. Czasem korzystam z Blendera i FreeCAD-a (bywa pomocny w pewnych okolicznościach).

Powyższe modele wykonałem do projektu Atarynki. Może kiedyś bardziej je dopracuję dla druku 3D.

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600