Temat: Potrzebuję schemat kabla video-SCART do Falcona

Czy ma może ktoś namiar na schemat kabla video do podłączenia Falcona do złącza SCART? Mam taki ale jest problematyczny - jeśli go podepnę "na krótko" pod TV (LG Flatron M2262D) to mam obraz ale jeśli podepnę się pod GBS8200 albo scandoubler marki Speaka na HDMI (taki czarny metalowy, popularny i generalnie dobry) to nie mam poprawnego obrazu - w przypadku GBS-a mam nic a w przypadku scandoublera obraz się pokazuje na moment i zaraz zrywa. Chciałbym sprawdzić, czy na pewno jest wszystko w nim jak należy i ewentualnie poprawić. Chodzi mi zwłaszcza o wszelkie linie synchronizacji.

Jednocześnie jak podepnę Falcona kablem VGA (z dodanym przełącznikiem i spreparowanym tak, żeby też zwykłe RGB wypuszczał) i podepnę to pod Oriona, który łapie 15kHz to obraz jest całkiem znośny (no, można się jakości czepiać ale poza tym jest OK).

Chciałbym móc się podpiąć skutecznie pod scandoubler ponieważ mogę wtedy używać grabbera HDMI. A grabber na VGA, który mam, dla odmiany nie łapie 15kHz i nie pokazuje obrazu.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-10-13 11:11:16)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Potrzebuję schemat kabla video-SCART do Falcona

A używasz GBScontrol?

3

Odp: Potrzebuję schemat kabla video-SCART do Falcona

Nie. I tak na prawdę GBS jest mi najmniej potrzebny - chciałbym móc użyć innego scandoublera, tego marki Speaka na HDMI (dość popularny model w czarnym metalowym pudełku występujący pod różnymi brandami).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Potrzebuję schemat kabla video-SCART do Falcona

Nie wiem dlaczego nie chcesz używać GBSa ale GBScontrol (koniecznie z dodatkowym clockiem) zmienia niewiarygodnie to urządzenie w jeden z najszybszych jeśli chodzi o opóźnienia i zmiany rozdzielczości scandoublerów.
Jakość obrazu na najwyższym poziomie typu OSSC. Dodatkowo rewelacyjne sterowanie i profile użytkownika dla różnych komputerów/urządzeń za pomocą komórki w ręce. Te chińskie scandoublery po upgradzie do pięt mu nie dorastają.

To po prostu od nowa napisany kod scandoublera + ESP stąd skok jakości i szybkości. Zalecany jest GBS8200 (mniej przeróbek - łatwiejszy do wykonania) ale GBS8220 ma dwa wyjścia więc można obraz oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie lub grac i przechwytywać itp.


https://medium.com/rgb-inside/gbs-8200- … 5d3b6907be

https://github.com/ramapcsx2/gbs-contro … e-Hardware

https://www.youtube.com/watch?v=fmfR0XI5czI

Do tego metalowa obudowa i wifi z ESP na zewnątrz, na przykład taka:

https://pl.aliexpress.com/item/32792467068.html

Ostatnio edytowany przez dziki (2021-10-18 23:22:26)

5

Odp: Potrzebuję schemat kabla video-SCART do Falcona

Dobrze. Pomijając, że nie o to mi chodziło, nadal nie mam schematu kabla video-SCART. A o to pytałem.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Potrzebuję schemat kabla video-SCART do Falcona

Założyłem, że chcesz rozwiązać problem z wyświetlaniem, schematu niestety nie mam

7

Odp: Potrzebuję schemat kabla video-SCART do Falcona

Problemu z wyświetlaniem jako takim nie mam - po podłączeniu pod Oriona mam obraz i z VGA i z RGB ponieważ Orion umie 15kHz. Ale nie mogę się tak wpiąć w grabber. A to bym mógł zrobić gdybym miał lepszy (?) kabel SCART.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Potrzebuję schemat kabla video-SCART do Falcona

Jasne, zwracam Ci uwagę na świetną okazję a to twoje urządzenie miałem i wywaliłem