Temat: Stacja CA-2001

Mam stację CA-2001 która nie chce mi czytać dyskietek wyświetla błąd B4 i B5 . Rozumiem ,że winą jest złe skalibrowana głowica . W chwili obecnej stacja po uruchomieniu zachowuje się tak wyświetla ścieżkę 00 następnie po chwili przechodzi na ścieżkę 39 . Po wciśnięciu przyciska drive wyświetla 1C głowica rusza i po chwili wraca pod error mam E . Robię kilka prób wciskając klawisz drive za około 4-5 razem wyskakuje G4 lub G5 . Po podłączeniu do Atari świeci się kontrolka BUSY nie wczytuje a na stacji wyświetla G4 lub G5 . Mam tylko kilka dyskietek na testy raz mi tylko wyświetliło spis dyskietki nic więcej . Może jest jakieś oprogramowanie na atari do ewentualnej kalibracji głowicy .

W stacji zrobiłem:
-wymiana filcu na nowy
-nowy smar na prowadnicach
-wyczyszczona głowica
-wszystkie scalaki z płyty wyjęte z podstawek przeczyszczone i włożone ponownie
-Ruszane były śrubki jak na foto poniżej zaznaczone w kółku

Ostatnio edytowany przez kismet75 (2022-01-06 13:55:24)

2

Odp: Stacja CA-2001

Jak wyświetliło katalog to dobry objaw. Aleś tego smaru nalepił.... o panie. Usuń nadmiar bo brodzić będzie koperty dyskietek.
Poświęć jedną dyskietkę i spróbuj ją sformatować. Jak głowica pójdzie krokami to też dobry objaw. Jak sformatuje to odczytaj katalog. Nic nie będzie w katalogu pokaże tylko ile sektorów na dyskietce. To też ok.
Może masz tak że jak opuścisz dźwignię to słabo dociska dyskietkę i ślizga się między kołem napędzającym a tym górnym kołem dociskającym. Popatrzeć, poprawić docisk. Niewykluczone że źle ustawiony czujnik ścieżki zerowej, piszesz że było kręcone.
Tak, są programy do sprawdzenia obrotów dyskietki i ustawienia czujnika. Hm.... nazw nie pamiętam (RPM TEST) czy jakoś tak się zwało. Zapewne ktoś jeszcze coś dopisze. Przeczyść też styki we wtyczce SIO. Jak leżakowało 100% są zaśniedziałe i źle łączą, tym samym traci się sygnał a to źle.

3

Odp: Stacja CA-2001

No to na początek ścieżka "0" do ustawienia.
Tym programem http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 52#p289852
I sprawdź obroty.

4

Odp: Stacja CA-2001

Nadmiar smaru zebrałem  . Dzięki za programy będę próbował ustawić ścieżkę 0.