Temat: Propozycja na fajny soft

Panowie, od długiego czasu nachodzi mnie pomysł. ale programistą nie jestem. Potrzebny jest program albo loader do SIO2SD który losowo uruchomi grę. Mam na karcie SD milion gier a nie znam ich, znam może 200szt. Takim ślepym trafem można przy piwku trafić na coś fajnego. Umie ktoś napisac taki losowy loader?

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

2

Odp: Propozycja na fajny soft

O kurczę, losowe ładowanie gier, albo dem. Też chcę! :D

Tylko musiałoby losować również w podkatalogach, bo często dema i gry ładuje się do katalogów A-Z i często dalej grupami-albo-jakoś-tak.

3

Odp: Propozycja na fajny soft

Oj to najpierw trzeba by mieć zindeksowane te gry,  a to może trwać kilkanaście-dziesiąt minut. Prędzej by to TMP zrobił w sofcie dla AVG (bo to indekswanie przerzucił na cpu carta, tak jak przy szukaniu), może mu podrzucić temat?

4

Odp: Propozycja na fajny soft

to można zaindeksować do pliku i potem na nim pracować.

Timex 2048, Atari 130XE, Atari STE, Amiga 600, SNES, Pegasus.....

5

Odp: Propozycja na fajny soft

A mnie bardziej by interesowało przewijanie zbyt długim nazw plików na listach bo często jest tak, że mam w folderze kilkanaście wersji jakiejś gry/programu i nie wiem nawet która jakie ma rozszerzenie (atr, exe, itp.), nie mówiąc już o wersji, roku wydania, etc. Druga sprawa to sposób sortowania folderów, gdy się dorzuci jakiś plik do jakiegoś folderu np. dorzucam grę na literę M do folderu o takiej nazwie to później na liście folder ten ląduje na początku i mam kolejno: M, 0-9, A, B, C, ... , L, N, O, itd. i między L a N już nie ma M.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

6

Odp: Propozycja na fajny soft

lopez napisał/a:

Oj to najpierw trzeba by mieć zindeksowane te gry,  a to może trwać kilkanaście-dziesiąt minut. Prędzej by to TMP zrobił w sofcie dla AVG (bo to indekswanie przerzucił na cpu carta, tak jak przy szukaniu), może mu podrzucić temat?

CTRL-R

7

Odp: Propozycja na fajny soft

That was quick! ;)

"ctrl + r: launch a random file in the current directory or any sub-directory below it"

Przegapiłem tą fajną opcję :)

Ostatnio edytowany przez lopez (2022-06-24 11:14:16)

8

Odp: Propozycja na fajny soft

TMK napisał/a:

Druga sprawa to sposób sortowania folderów, gdy się dorzuci jakiś plik do jakiegoś folderu np. dorzucam grę na literę M do folderu o takiej nazwie to później na liście folder ten ląduje na początku i mam kolejno: M, 0-9, A, B, C, ... , L, N, O, itd. i między L a N już nie ma M.

taki urok ;-P
(podobnie jak w radiach samochodowych przy czym tam nowododany plik/folder ląduje na końcu)
po dodaniu czegokolwiek zrób sortowanie w tablicy fat na karcie. np. DriveSort: http://www.anerty.net/software/file/DriveSort/

9

Odp: Propozycja na fajny soft

Znam już ten programik, to sortowanie to pikuś, do przeżycia ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD