Temat: Dema pod Rapidusa (w tym: Bad Apple SV2k18)

Witam.

No i stało się.  Stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem Rapidusa.  Do szczęścia potrzebuję jeszcze tylko stereo...  Jak na każdy nowy przybytek przystało, warto móc się nim chwalić.  A to przyjdą koledzy, a to rodzina.

Moje pierwsze kroki skierowałem na demo Control (widziałem wcześniej na YT z Rapidusem). No i fajne to wygląda... tylko, że animacje jakby "drżą".  Nie wiem czy to tak ma być.  Spróbowałem jeszcze Numen (bo też jest 3D), ale tam pokazują się same krzaki na Rapidusie.

Gdzieś wyczytałem, że jest demo Bad Apple na Rapidusa (i chyba VBXE) z Silly Venture 2018.  No i mam problem, bo nie potrafię tego odpalić.  Odpalenie ATR (z Option) skutkuje "not a dos", a odpalenie CAR skutkuje jakimś pseudo-dosem, gdzie nie wiem, co dalej zrobić.

Pomoże ktoś z tym Bad Apple?

Przy okazji, będę wdzięczny za listę demek pod Rapidusa.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

2

Odp: Dema pod Rapidusa (w tym: Bad Apple SV2k18)

to drżenie jest spowodowane małą precyzją obliczeń, gdy działa wolniej nie rzuca się to tak w oczy

"Bad Apple" albo wymaga Sparta Dos, uruchamiać przez X, albo AVG Cart, pewnie SIDE też da radę (nie mam SIDE więc nie sprawdzę)

https://www.youtube.com/watch?v=cQXGmwWbb-o&t=177s&ab_channel=VoyAtari

na początku filmu masz całą sekwencję uruchomienia "Bad Apple"

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Dema pod Rapidusa (w tym: Bad Apple SV2k18)

tebe napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=cQXGmwWbb-o&t=177s&ab_channel=VoyAtari

Dzięki za info.

Widziałem ten filmik.  Jeśli z dystrybucji SV2K18 uruchomię plik CAR, to mam ten DOS oraz komunikaty (np. przy L:), że "Disk not ready".  Jak z kolei uruchamiam od razu z dystrybucji plik ATR, to wczytuje się w nieskończoność i nic.

Jak zatem to uruchomić?  Mam AVG Carta.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

4

Odp: Dema pod Rapidusa (w tym: Bad Apple SV2k18)

raczej z atra po sio byś czekał dłuuugo..
Nie wiem jak z avg, pewnie podobnie jak z side (w side tak działa).. wrzucasz pliki bad apple do katalogu na partycji fat i odpalasz exe.. może być pomocny side loader.. druga droga to spod sparty

Ala ma kota...

5

Odp: Dema pod Rapidusa (w tym: Bad Apple SV2k18)

Jakie EXE?

W odpakowanym katalogu badapple_sv2k18 znajdują się:

- badapple.inf
- SDX448_sdx128.car
- badapple.atr
- katalog source/

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

6

Odp: Dema pod Rapidusa (w tym: Bad Apple SV2k18)

Exe jest na obrazie ATR zapewne.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Dema pod Rapidusa (w tym: Bad Apple SV2k18)

perinoid napisał/a:

Exe jest na obrazie ATR zapewne.

Napisałem wyżej

Odpalenie ATR (z Option) skutkuje "not a dos"

To jeśli chodzi o odpalanie ATR bezpośrednio.

Co do CAR

odpalenie CAR skutkuje jakimś pseudo-dosem, gdzie nie wiem, co dalej zrobić.

Przy zmianie mediów (np. L: tak jak na filmiku), nie dają się czytać te stacje (dir).

Czy naprawdę nie mógłby ktoś wrzucić prostej instrukcji jak odpalić z tej dystrybucji SV2k18?  Albo ew. z jakiejś innej?  Zakładam, że mam wszystko, co trzeba...

EDIT*. Przyznaję.  Gdzieś-kiedyś, miałem tylko 65XE + magnetofon California Access.  Obrazy CAR czy ATR czy XEX to dla mnie nadal magia.  Umiem tylko bootować z nich...

Ostatnio edytowany przez DiskDoctor (2022-07-07 18:30:59)

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony

8

Odp: Dema pod Rapidusa (w tym: Bad Apple SV2k18)

Dodam ku pamieci bo juz sie dowiedzialem. Instrukcja dotyczy Atari z wpietym FujiNetem (bez chyba tez).

1 Wchodzimy do katalogu
2 Najezdzamy na plik ATR
3 shift + 2
4 Najezdzamy na CAR + enter
5 wpisujemy D2:
6 wpisujemy X BadApple.XEX

A zeby przyspieszyc wczytywanie, wczesniej z poziomu menu AVG wciskamy shift + control + H i wybieramy 9 (max).

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600jr + Harmony