26

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Dokładnie tak - jak cały ten wątek...

I w świetle tego wszystkiego nie dziwię się, że tak trudno było przyznać w którymś momencie, że projekt zamiany pamięci D-RAM na S-RAM dla Atari 8-bit jednak wyszedł ode mnie, a przecież nic od nikogo za to nie chciałem poza, co najwyżej wzmianką gdzieś tam drobną czcionką....

facepalm

Świetny przykład samozaorania biznesmena.

Pozdrawiam
tOri

Ostatnio edytowany przez tOri (2022-11-12 23:37:28)

Post's attachments

aniface.gif 17.35 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

27

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Niezła retro - chlewnia, świniarnia- masakra :-(

65XE+U1mb/520STE- 4mb/ Jaguar

28

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Przeczytałem ten post i też na początku miałem myśli "co tu się wyrabia" ...

Ale z drugiej strony, Panowie nam fundują trochę klimat "lat naszych retro sprzętów". Walki o patenty i kto był pierwszy a kto kogo skopiował, walki o biznes, władzę i dominację. Oczywiście w dużo mniejszej skali :-)

Walki bezpardonowej dodam :-)

Apple kontra Microsoft, Atari kontra Commodore, Acorn kontra Sinclair itd.

Poczujmy klimat tamtych czasów ;-)

Ostatnio edytowany przez szymonu (2022-11-13 09:14:51)

29

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

"Apple kontra Microsoft, Atari kontra Commodore, Acorn kontra Sinclair itd."

Lotharek kontra Zaxxon można od biedy wpisać w ten schemat

Tak - czuje się ten klimat... Brakuje tylko zeszlifowanych napisów ze scalaków. LOL

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

30

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

To nie do końca tak. Ja rozumiem Lotharka że walczy o projekt do którego ma prawa. Żaden problem. Jednak ,  dostałem poważne , oficjalne pismo z poważnym zarzutem .Dla świętego spokoju wykonałem zalecenia, przeprosiłem i oświadczyłem..

A że jednocześnie ustosunkowałem sie do pomówienia zawartego w tym piśmie ?  Że to ja kupiłem u niego Ultimate i je skopiowałem ?  To nie jest prawda. Kupowałem u niego ULTIMATE do projektu Atari 1088 dopóki nie zrobił mi bana na zakupy u niego z dnia na dzień. Zasadzałem w 1088 i tyle było mojej roboty.  Przestał mi je sprzedawać więc potem odsyłałem ludzi do niego żeby sobie sami kupowali jak chcieli 1088. Ale  absolutnie nie skopiowałem ULTIMATE  oraz  nie produkuje ULTIMATE/PANCAKE 1024 . Mam jedno zasadzone w swoim flagowcu bo sobie kiedyś zamówiłem parę  płytek z Githuba. I to tyle. Generalnie, Przemek przywalił kijem na oślep bo zobaczył jedno zdjęcie na FaceBooku i od razu mnie posądził  a teraz patrzy i "ooo to nie ten " . Troche mnie to  po prostu zirytowało.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2022-11-13 10:24:57)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

31

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

To teraz miło byłoby, gdyby osoba która faktycznie skopiowała Ultimate-a pokazała, że ma JAJA i przyznała się do tego... Niekoniecznie publicznie, wystarczy przed samym Przemkiem.

(a miałem się nie odzywać....)

Ostatnio edytowany przez grzybson (2022-11-13 10:56:01)

grzybson/SSG^NG

32

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

grzybson napisał/a:

To teraz miło byłoby, gdyby osoba która faktycznie skopiowała Ultimate-a pokazała, że ma JAJA i przyznała się do tego...

przezegnalem sie lewa noga.

---
a co z pozwami dla Candla, dogadali sie juz? bedzie to nowe U1 zewnetrzne z prawilnym gurumeditation przy dostepie do rejestrow powtorzonych i blokada na mapram?

Ostatnio edytowany przez xxl (2022-11-13 11:06:40)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

33

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

[a... nieważne]

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-11-13 11:22:53)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

34

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

zaxon napisał/a:

...ULTIMATE/PANCAKE 1024...

Ciekawe jest to, że znalezienie jakiegokolwiek info o tych mitycznych "1024 altimejt naleśnikach" graniczy z cudem. Ciekawe o co tak naprawdę chodzi? O potencjalna możliwość skopiowania czegoś?
Co w takim razie ze wszystkimi odzyskanymi inżynierią odwrotną projektami. Zalakować, do pudła i zapomnieć?

35

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Co fanowskimi z portami gier "z epoki" na nowe platformy? Przecież wciąż ktoś posiada do nich prawa. Zabronić jak Nintendo zabroniło rozpowszechniać port "Super Mario" na C64? Czy przyykac oko (co się ostatecznie i tak stało bo port można spokojnie znaleźć)? Kwestia właściciela praw - ma pełne prawo zrobić tak jak uważa. Rzecz w tym, żeby robić to mądrze coby ani nie wyjść na nieskutecznego, ani żeby nie strzelać, armaty do komara. O ile ten komar w ogóle istnieje.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

36

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

BartoszP napisał/a:

Co w takim razie ze wszystkimi odzyskanymi inżynierią odwrotną projektami. Zalakować, do pudła i zapomnieć?

Właśnie. Zwłaszcza, że są jeszcze(!) chętni do robienia takich rzeczy? Polskie prawo zezwala na reverse-engineering pod kilkoma warunkami. Jednym z nich jest brak wsparcia - producent nie istnieje, brak woli pomocy ze strony jakichś podmiotów, itp.

"Podróbka" Ultimate nie kwalifikuje się do RE. Poza tym Zaxxon wyjaśnił w czym rzecz. Nie rozumiem za bardzo co się dzieje ale to mi wygląda na strzały z działa do komara. Normalni ludzie rozmawiają ze sobą i potrafią wyjaśnić sobie dowolne sprawy.
Niech to się zakończy w kulturalny sposób, a nie jakąś kolejną wojenką...

Generalnie zażenowany jestem.

(out)
edit:
P.S. A co będzie jak ktoś się na tyle zbulwersuje, że zbuduje nowy projekt, który będzie jeszcze lepszy niż Ultimate? Co wtedy?

Ostatnio edytowany przez tOri (2022-11-13 13:32:17)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

37

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

tOri Jestem za!

ale przecież alternatywy już powstały... patrz np. XE Mega Combo Reset. Przykre natomiast jest to, że te nasze TUZY ELEKTRONIKI nie trawią konkurencji - i straszą tych co to próbują zrobić coś innego - sugerując wszem i wobec, że ktoś rzekomo kopiuje ich pomysły i rozwiązania... a taki kowalski z iksińskim wolą się z baranami za łby nie brać i wrzucają projekty do szuflady. Za chwilę dojdzie do paranoi, że jak ktoś zbuduje inne rozwiązanie rozszerzenia pamięci zgodne z bankowaniem jak w u1m to będzie to kopiowanie tegoż projektu - patrz dalej - kara chłosty, konfiskata mienia i inwentarza... zidiocenie^2.

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

38

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Nikogo nie tłumaczę ani nie usprawiedliwiam. Klasę warto trzymać zawsze, ale rozumiem dlaczego mogły się zdarzyć nerwowe reakcje gdy w grę wchodzi naprawdę duża kasa i trzeba spłacać kredyty, albo grubo popłynąć.
https://youtu.be/ac1FCOvzBrg?t=2245

Oby jednak wygrała przyjaźń, a przynajmniej zdrowe współistnienie na bazie wspólnej pasji, z której to wszystko wyrosło...
https://youtu.be/ac1FCOvzBrg?t=1513 :)

No też miałem nic nie pisać... :)
A film warto obejrzeć cały, jeżeli kogoś wcześniej ominął.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

39

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Dlatego podchodzę do sprawy na spokojnie bo wiem doskonale jak ta robota wygląda od spodu i ile to nerwów i zdrowia kosztuje czasami  .

Jest długi weekend a ja pracuje bo ludzie czekają na fejsy ode mnie .

Tym bardziej zabolał mnie ten bezpodstawny zarzut i to do tego w takiej formie. I tylko o to i aż o to mi chodzi... Zwykłe przepraszam, pomyliłem sie, mam nerwy,  sorry Zaxon   by wystarczyło.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

40

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

alex napisał/a:

Ciekawe jak można stwierdzić naruszenie praw autorskich na podstawie zdjęcia? :)

Najgorsze, że nastały takie czasy, że jak się da odpowiednio siana "papudze", to ten bez wahania przygotuje Ci pozew taki jak z tego wątku a nawet lepsze.... :(    Tych ludzi chyba naprawdę mało co obchodzi poza kasą, kiedyś zjawisko było albo mniej nagłaśniane albo faktycznie tak nie by(wa)ło. :|

Ostatnio edytowany przez Dracon (2022-11-13 23:08:58)

41

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Kogo następnego pozwie? "mam wrażenie, że współpraca z Panem L. to proszenie się o kłopoty"...miałem jeszcze coś napisać, "ale boję się/trzęsę sie"....

Ostatnio edytowany przez lopez (2022-11-14 09:52:13)

42

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Kolega Zaxxon, poznaje swoja robote ?

ludzie do mnie pisza z reklamacjami !!!! 


powtarzam ponownie zgodnie z pismem : nie masz prawa do projektu; nie masz prawa go kopiowac; nie masz prawa go sprzedawac


do reszty malkonentow/krytakantow - latwo sie pisze w internetach, co ?  a najlatwiej bez wysluchania 2sch stron


co do upublicznienia pisma - mam mieszane uczucia.

Post's attachments

308260865_1541228496325162_6147337838987576553_n.jpg 586.91 kb, liczba pobrań: 2 (od 2022-11-14) 

313867383_1218808531999951_4344508428114893844_n.jpg 564.85 kb, liczba pobrań: 4 (od 2022-11-14) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

43

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

lotharek napisał/a:

co do upublicznienia pisma - mam mieszane uczucia.

osobiście uważam że trzeba tego typu pisma publikować.

Swoją drogą dzięki temu masz możliwość wypowiedzenia się.

lotharek napisał/a:

do reszty malkonentow/krytakantow - latwo sie pisze w internetach, co ?  a najlatwiej bez wysluchania 2sch stron

opowiadaj, słuchamy

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

44

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

to ciekawy przypadek. klient zawozi sprzet do zakladu lutowniczego z poleceniem "zamontuj mi to, pronto". po wykonanej usludze, oddaje sprzet do autoryzowanego serwisu lutowniczego. autoryzowany serwis lutowniczy wytacza proces nieautoryzowanemu serwisowi, ze produkuje podrobki czesci.

logiczne.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

45

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Z mojego doświadczenia wszystko c ZAXON mi sprzedał, zamontował, złożył  działało perfekcyjnie ( w tym ultimate w 1088).

.

46

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Ten czarny XE ze zdjecia to komputer klienta czy zaxona?

47

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Poznaje.Jeden z niewielu  Pancake które zrobiłem ludziom. I to wszystko. Tak jak pisałem wcześniej, zrobiłem łacznie  4 czy 6 sztuk z czego jedną mam u siebie w Atari , druga na półce na podmianę a 4 poszły do znajomych. I to tyle co z tym mam wspólnego.

Po raz kolejny powtarzam, nie skopiowałem tego jak to mi zarzucasz. A tym bardziej tym nie handluje bo i po co ? Zarobek żaden a jak widać problemów sporo. Mam wystarczająco dużo roboty ze swoimi zabawkami zresztą.

Co do płyty ze zdjęcia, trafiła do mnie bo obraz szwankował. Ktoś przede mną w niej grzebał, próbował założyć s-video mod, wypruł modulator i pocudował na płycie . Doprowadziłem ją do ładu na ile sie dało , zasadziłem Pancake , dorobiłem kabel S-video przetestowałem u mnie na kilku TV, było ok więc ją odesłałem .

Ostatnio edytowany przez zaxon (2022-11-14 15:10:35)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

48

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

zaxon napisał/a:

Poznaje.Jeden z niewielu  Pancake które zrobiłem ludziom. I to wszystko. Tak jak pisałem wcześniej, zrobiłem łacznie  4 czy 6 sztuk z czego jedną mam u siebie w Atari , druga na półce na podmianę a 4 poszły do znajomych. I to tyle co z tym mam wspólnego.

i dlatego dostales pismo..kulturalne, napisane przez mecenasa, bez jakichkolwiek podtekstow.
 

ps. Publicznie po raz drugi przyznales do zrobienia klona i jego sprzedazy -> Twoj post poczatkowy zostawie bez komentarza


sprawa sie ciągnie 2 lata dla niewtajemniczonych:

https://forums.atariage.com/topic/31187 … nt-4643069

Ostatnio edytowany przez lotharek (2022-11-14 17:13:37)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

49

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

Przyznaję że zrobiłem parę sztuk. Ale nie że to ja skopiowałem projekt  co mi zarzucałeś w piśmie od mecenasa. Nie widzisz różnicy ?

Co do wątku na AAge, ale że co ? Terrible Fire też rzekomo sklonowałem czy VBXE i inne  ? No litości...

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

50

Odp: ZAXON, Piotr Bugaj Przeprasza pana Przemysława Krawczyka i oświadczeni

zaxon napisał/a:

Przyznaję że zrobiłem parę sztuk. Ale nie że to ja skopiowałem projekt  co mi zarzucałeś w piśmie od mecenasa. Nie widzisz różnicy

nie ma to dla mnie różnicy. żadnej. wykonales i  sprzedałeś cos, do czego nie masz prawa, naruszając moje prawa autorskie, ktore otrzymalem wraz z zakupem projektu na podst umowy cywilnej  kupna-sprzedazy.


zacytuje tutaj autora:


"no to im napisz, że skoro kupiłeś projekt, a schemat projektu, jak i jed do zaprogramowania cpld był dostępny, aby sprzęt był naprawialny dla kogoś, komu się zepsuje i na tej podstawie inne indywiduum przychodzi i rysuje sobie pcb, po czym zaczyna całość sprzedawać pod stołem, w takich ilościach, że zaczyna to być zauważalne to jest to zwyczajnie naruszenie praw i zniechęcenie autora do publikacji schematów/jedów. vbxe też próbowali, ale nie potrafią jednego pliku odzyskać"

Ostatnio edytowany przez lotharek (2022-11-14 17:45:11)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey