51

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Strona www powinna się już wyświetlać u wszystkich normalnie. (thx Dely)

"wszystko się kiedyś kończy......."

52

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Czy w tym generatorze da się dodać obsługę plików BIN o rozmiarze 128k?

Chciałem też przetestować ten generator online:
http://sic.btry.eu/auth/login
i wyskakuje okienko, aby się zalogować. Czy tam potrzebne jest jakieś konto?

Ostatnio edytowany przez x_angel (2022-12-07 10:28:58)

53

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Napisz dokładnie o jaką obsługę plików BIN 128KB tobie chodzi ??

Co do wersji Online. Trzeba się zarejestrować , każdy ma swoje konto, można również "udostępniać"  innym swoje składanki. Była parę miesięcy temu prośba do Trub'a o możliwość wejścia bez rejestracji i bez udostępniania obrazów, czy to zrealizuje to już zależy od niego.

"wszystko się kiedyś kończy......."

54

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Na przykład gra Fight Night występuje albo w postaci kilku plików ATR/XEX albo w postaci obrazu BIN.
Jakbym chciał wrzucić taki obraz na SIC!, do tego dorzucić jeszcze na przykład Commando, które też jest w pliku BIN i zajmuje 128k.

Co do generatora online - przegapiłem przycisk "Register" :)
Ale zarejestrowałem się, przyszedł mail, żeby potwierdzić rejestrację. Kliknąłem - wyskoczyło API not found.

[EDIT]
Ale chyba w końcu poszło - zalogowałem się.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2022-12-07 12:29:40)

55

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Generator od Trub'a jest tylko dla plików xex.
Tutaj masz generator "wsadów" dla cartów 8/16KB https://forums.atariage.com/topic/20468 … cartridge/
Co do tych co wspomniałeś wyżej musiałbyś zapewne znaleźć chętnego co je przerobi pod SIC'a ...
Odnośnie rejestracji zrób screena z tego błędu ....API not found

"wszystko się kiedyś kończy......."

56

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Z cartami 8/16kB to śmiga bez problemu, chodziło mi o takie większe, żeby do każdej gry nie budować oddzielnego carta, tylko wrzucić kilka takich cartów na jeden SIC!

Rejestracja poszła, a ten błąd był przy potwierdzaniu adresu email.
Właśnie zauważyłem, że mam jeszcze otwartą zakładkę, jest tam dokładnie: Api Key was not provided.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2022-12-07 12:50:45)

57

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Hej
Mam pytanie: kogo trzeba "pomęczyć" aby dodał obsługę plików 1024kB SIC+ w Altirra?
I pytanie drugie: czy ktoś składał już sobie jakiś zestaw gier?
Pytam, bo u mnie nie działa :)
Wrzucam paczkę ZIP z tym, co chciałem wrzucić na cart. Efekt jest taki, że powstaje plik bin lub atr. Mogę zaprogramować cart albo z atr albo na programatorze plikami, które otrzymuję po podzieleniu pliku bin. Co nie działa?
Menu nie działa. Mam cały cartridge gier, ale pojawia się tylko opcja A, reszty nie widać. Co ciekawe pozostałe gry działają, mogę wybrać X i mam Yoomp!

Coś źle robię? Z poprzednim SIC 512kB sobie radziłem :)

Jeszcze chwilę się pobawiłem pod Altirra 4.0 i odpalam ten obraz jako "zwykły" SIC - menu się wyświetla i jest rozbite na dwa ekrany (zmiana spacją). Na prawdziwym Atari menu się nie wyświetla, ale skoro Yoomp wychodzi pod X to tak jakby wszystkie tytuły "chciały" się zmieścić na jednym ekranie.

Post's attachments

polskie pliki xex.zip 782.32 kb, liczba pobrań: 11 (od 2023-01-02) 

polskie SIC+.zip 768.82 kb, liczba pobrań: 13 (od 2023-01-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

58

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

A w 4.10 już nie ma?

59

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Na jakiej wersji płytki to odpalasz ? Tej zamieszczonej obecnie na stronie czy prototypie który kiedyś rozsyłałem ?
Pod emu chodzi ... patrz załącznik

Post's attachments

altirra.jpg 68.43 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

60

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Aaa miałem Altirrę 4.00, teraz widzę, że jest 4.10. Jakieś zaćmienie miałem wczoraj. Na 4.10 rzeczywiście emulacja SIC+ działa dobrze.

Płytki zrobiłem z gerberów ze strony, ale pobierałem je w grudniu, tak, że zdążyły już przyjść więc chyba na początku grudnia.

A może ja nie zrozumiałem o co chodzi z tym przełącznikiem? Czy tam są dwa banki po 512k czy to jest jeden obszar 1M liniowo? Chociaż raczej to drugie jak sądzę, bo po przełączeniu tego przełącznika nie pojawia się inne menu.

Wstawiam plik atr, to może ktoś sprawdzi na swoim carcie. Może u mnie jakiś błąd lutowania się wkradł. Ale w sumie to dziwne bo Menu działa źle, ale gry się odpalają.

Post's attachments

polskie SIC+.atr.zip 801.48 kb, liczba pobrań: 9 (od 2023-01-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

61

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Programowanie kostek w sic+ możesz zaemulować w Altirze.
Na jednym i drugim jest efekt który wspomniałeś.
W czym robileś tę składankę ? Online czy SIC! Generatorem ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2023-01-03 18:12:12)

"wszystko się kiedyś kończy......."

62

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Sic Generatorem 0.2.0
Pliki, które posłużyły do wykonania składanki w załączniku.
System Windows 11

63

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

x_angel nie wiem co tam wyklikałeś ale plik bin z postu 57 normalnie działa po zaprogramowaniu.

Odpal flasher z postu 60 ( tam gdzie jest błędny bin?) , podepnij ten plik co dodałem na D2 i wybierz go wciskając wcześniej 2.
Mi się na tym obrazie wyświetlają nazwy gier....

Ostatnio edytowany przez stryker (2023-01-04 14:11:47)

Post's attachments

abcd.zip 804.18 kb, liczba pobrań: 7 (od 2023-01-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

64

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

stryker napisał/a:

x_angel nie wiem co tam wyklikałeś ale plik bin z postu 57 normalnie działa po zaprogramowaniu.

Czym zaprogramowałeś ten BIN do carta? W Atari flasherem czy na programatorze?


Hmm to może ja źle robię tym flasherem z ATR? Ja myślałem, ze on w sobie zawiera plik do wgrania, bo został wygenerowany SICGenem i ma rozmiar większy niż sam plik BIN

Robiłem tak, że plik ATR z postu 57 montowałem pod D1 w SIO2SD. Wciskałem literkę A i się flashe kasowały a potem programowały.
Nic nie montowałem pod D2. Czyli muszę plik atr zamontować pod D1 a potem jeszcze plik BIN pod D2?

Jak będę przy kompie to spróbuję tak jak piszesz.

[EDIT]
Mam podejrzenie, że GAL jest walnięty, ale nie mam drugiego przy sobie. Jutro sprawdzę.
Zamieniłem teraz banki kolejnością (tym przełącznikiem) i zaprogramowałem jeszcze raz.
Menu już się pojawia, ale tylko gry z pierwszego flasha się ładują (do literki I).
Albo jakiś bubelek przy lutowaniu ale pod lupą nie widać.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2023-01-04 19:14:38)

65

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Ok, to nie GAL.
Co dziwne, zlutowałem drugą sztukę, poskładałem ją na innym komplecie układów i dalej dupa  - zachowuje się tak jak ten pierwszy.
stryker: czy możesz powiedzieć, co było nie tak z gerberami? Czy był jakiś błąd? Czy mogę to sprawdzić na swoich płytkach?
Druga prośba: czy możesz wrzucić tutaj poprawny plik JED do SIC+ (albo podesłać mi na maila)?
Trzecia prośba: czy może ktoś spróbować zaprogramować swojego SIC+ moim plikiem ATR z postu 60?

66

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Ad 3.
Potwierdzam, że pliki .ATR generowane przez SIC! Generator 0.2.0 źle ustawiają rozmiar menu. Do czasu poprawy błędu możesz:
a) użyć generatora webowego (przykładowy obraz z Twoim zestawem gier ustawiłem jako "Shared")
b) zamienić w pliku .ATR plik SIC.BIN na ten, który działa w Altirrze.

Ostatnio edytowany przez trub (2023-01-07 15:26:49)

67

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

hmm ale flashowałem tez podesłąnym plikiem BIN podmontowanym pod D2 (który dobrze działa w Altirze) i nie działało. Jutro jeszcze raz sprawdzę na dwóch cartach.

68

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Nie mogę pobrać tego pliki ze strony https://sic.btry.eu/shared
An unhandled error has occurred. Reload
Nie mogę również stworzyć nowego zestawu. Ten sam błąd.
Próbowałem w Firefoxie i w Edge

69

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Robiłem update, teraz powinieneś móc pobrać.
Niestety, update wymusił usunięcie starych projektów :(

70

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Wersja SIC! Generator 0.2.1 beta dla Windows do testów tutaj.

71

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Ok, wersja 0.2.1 generatora działa poprawnie.
Później jeszcze wygeneruję plik generatorem online i sprawdzę na drugim carcie, czy jest OK.

Możecie jeszcze wprowadzić tam delikatne ujednolicenie nazw, gdyż raz ten program nazywany jest SIC! Generator, innym razem SIC Menu Frontend :)

Dzięki!

[EDIT]
W tym edytorze online można zmieniać kolejność gier? Czy kolejność w menu uzależniona jest od kolejności dodawania?

Ostatnio edytowany przez x_angel (2023-01-09 18:46:45)

72

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

OK, chyba ten generator online dalej źle generuje, wydaje mi się, że robi tak jak ten FE 0.2.0.
W Menu wyświetla się tylko pierwsza pozycja (A MISJA), reszty nie widać, ale gry działają, czyli jak wcisnę J to odpala mi się "Magia Kryształu"

73

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Poprawiłem, sprawdź czy pomogło.

74

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Jest OK, generator online działa jak należy. Wygenerowałem plik ATR i wgrałem do carta przez SIO2SD.
Jeszcze zapytam: czy na stronce jest możliwość usuwania swoich cartów?

75

Odp: SIC! / SIC! + / gerber

Tak, wchodzisz w edycję "Edit", potem klikasz w ikonkę obok "Description" (albo na którąś opcję poniżej, "Intro" itp.). W oknie które się wyświetli u góry masz "Delete SIC!".