26

Odp: Uniwersalny kartridż flash do ST

Działa! Dzięki-jak-nie-wiem-co Mq!

_tzok_, to jeszcze pytanie do funkcji SplitROM CARTridge Managera. Mam plik 192k z TOSem poprawionym przez P.P. do ACSI-CF. Płytę ST mam z 6 podstawkami, więc dzielę w Split ROM na pliki po 32k i dostaję ROM0..ROM5. Jak to połączyć z nazwami Atari - L0, L1, L2, H0, H1, H2?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

27

Odp: Uniwersalny kartridż flash do ST

A przypadkiem kości nie muszą być wypełnione do pełna? czyli musiał być nagrać każdą cześć 2x

Ostatnio edytowany przez lopez (2023-01-14 21:38:11)

28

Odp: Uniwersalny kartridż flash do ST

Te dwa po 64k, Lo i Hi do carta? Nie, przy wczytywaniu każdego pliku zostawiłem opcję "Clear buffer with blank state", wypaliłem i tylko wystarczyło zamienić kostki miejscami, czyli plik "lo" do podstawki "hi" w carcie i odwrotnie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

29

Odp: Uniwersalny kartridż flash do ST

Nie trzeba wypełniać całych kości, bo one mają dwa razy większą pojemność niż kartridż w Atari ST. Najstarsza noga adresowa jest łączona przez przełącznik do masy lub podciągana do plusa, przez co przełącznik wybiera jedną z połówek kości (obu naraz). Dzięki temu można do istniejących plików obrazu Hi i Lo, dołączyć inne pliki innego obrazu Hi i Lo, no i mamy wtedy dwa dowolne kartridże w jednym, przełączane przełącznikiem. Możesz zatem coś tam sobie dokleić dodatkowo @uicr0Bee.

Co do sześciu kości TOS-u, to musisz zrobić tak, że najpierw plik 192kB pociąć na trzy części po 64kB. Takie trzy części mają kolejno numerki 0,1,2 w Atari i wtedy każdą z nich podzielić na Hi i Lo i masz L0, L1, L2, H0, H1, H2.
Albo odwrotnie: podzielić najpierw cały plik 192kB na dwa pliki Hi i Lo i wtedy pociąć otrzymane dwa pliki każdy na trzy części.
To obojętne w jakiej kolejności to zrobisz, bo wynik końcowy jest taki sam, takie same pliki powstaną.
W efekcie masz sześć kości, tylko tak samo będziesz miał "odwrotnie" Hi i Lo w Atari (podobny przypadek jak z tymi kościami w kartridżu).

30

Odp: Uniwersalny kartridż flash do ST

uicr0Bee napisał/a:

_tzok_, to jeszcze pytanie do funkcji SplitROM CARTridge Managera. Mam plik 192k z TOSem poprawionym przez P.P. do ACSI-CF. Płytę ST mam z 6 podstawkami, więc dzielę w Split ROM na pliki po 32k i dostaję ROM0..ROM5. Jak to połączyć z nazwami Atari - L0, L1, L2, H0, H1, H2?

Nie zrobisz tego w jednym kroku, bo trzeba zrobić 2 rzeczy — rozdzielić 16-bitowe słowa na bajty. Dostaniesz 2 pliki: Lo i Hi, następnie każdy z tych plików trzeba podzielić po 32 kB i z każdego dostaniesz po 3 pliki Lo0, Lo1, Lo2 i Hi0, Hi1, Hi2. Można też w odwrotnej kolejności, czyli najpierw po 64 kB, a potem każdy z tak uzyskanych 3 plików rozdzielić na 2 części WORD->Hi/Lo BYTE.

Zgodnie z opisem na https://github.com/TzOk83/CartMan program używa nomenklatury Intelowskiej (little-endian), więc to, co on nazwie Hi, w Atari (big-endian) należy traktować jako Lo.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2023-01-15 13:34:31)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

31

Odp: Uniwersalny kartridż flash do ST

Hehe:-) @_tzok_: napisałeś dokładnie wszystko to samo co ja w poprzednim wpisie:-) Tak że jak ktoś miał by problem ze zrozumieniem, to ma dwie wersje zdań w różnej składni:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2023-01-15 13:41:26)

32

Odp: Uniwersalny kartridż flash do ST

Jakoś przeoczyłem 2-gą część Twojego posta ;)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

33

Odp: Uniwersalny kartridż flash do ST

Dzięki Wam obydwu :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.