1

Temat: Silent Service z kasety

Gryzie mnie jedna rzecz od pewnego czasu: czy Silent Service w wersji dostępnej na kasetę był pozbawiony opcji War Patrol? Kojarzy mi się jak przez mgłę, iż dopiero po otrzymaniu stacji dysków mogłem w niego zagrać ale pamięć bywa zawodna.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: Silent Service z kasety

Z tego co ja pamiętam to była ta opcja. Sam tak grałem. Wersja kasetową była pozbawiona np. grafiki na ekranie statusu okrętu (czy jakoś tak) albo jednego z ekranów osiągalnych z mostka (była mapa, peryskop, wyjście na kiosk na zewnątrz i właśnie ten "brakujący" ekran). Ale patrole były.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Silent Service z kasety

Potwierdzam patrole były na pewno w wersji kasetowej.

4

Odp: Silent Service z kasety

Chyba jednak dobrze pamiętałem: znalazłem plik z grą Silent Service w wersji bez War Patrol. Tzn. opcja te istnieje ale jej wybór klawiszem „3” nic nie uruchamia. Uruchamiają się tylko „1” i „2” czyli trening i scenariusze.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

5

Odp: Silent Service z kasety

To może jeszcze jakaś inna. Takich "poprzycinanych" mogło być sporo.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Silent Service z kasety

Wersja kasetowa nie ma tylko widoku zarysu statku w raporcie zniszczeń. Natomiast jeżeli naciskasz 3 i leci trening tzn, że masz wersję nie złamaną. W tej wersji raz gra zapytuje o rozpoznanie typu niszczyciela na podstawie obrazka. Jeżeli nie rozpoznasz to potem wszystkie patrole kieruje na trening. Sylwetki statków są w instrukcji. Dawno temu ja miałem przerysowane te sylwetki dla wersji kasetowej. Nie widziałem wtedy, że istnieje wersja złamana co nie pyta o to :)

Generalnie polecam wersję CAR z AOL. Wszystko błyskiem chodzi i nie trzeba czekać na doczytywanie.

Post's attachments

Instruction.png 10.25 kb, liczba pobrań: 1 (od 2023-02-05) 

SilentService.png 959 b, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

Odp: Silent Service z kasety

Tak dla sportu, żeby nie wypaść z wprawy...
Jak zamienimy ciąg

85 BC 20 E8 41 29 0F 85 BA C5

na

85 BC 20 E8 41 29 00 85 BA C5

To losowanie będzie sugerować rozwiązanie :)

Post's attachments

SilentService_EasyChoice.cas 62.22 kb, liczba pobrań: 3 (od 2023-02-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.