Temat: [K] Stereo 800XL

Witam,

Kupię Stereo do zamontowania w Atari 800XL wraz z Pokeyem lub Pokeymax.

Pozdrawiam

2

Odp: [K] Stereo 800XL

Na tą chwilę masz chyba tylko dwie opcje:

1) PTODT Stereo, możesz zakupić tutaj: https://atarifan.pl/produkt/ptodt-stereo/
lub
2) mam gdzieś jeden komplet TK-II-stereo kupioną od nekroskopka jakiś czas temu, dałem 70zł i za tyle mogę ci ją oddać: https://ataribits.weebly.com/tk-ii-stereo.html

Pokeya musisz sobie szukać sam, bo to towar deficytowy.

Ostatnio edytowany przez lopez (2023-08-08 07:06:01)

3

Odp: [K] Stereo 800XL

Dziękuję za "cynk" ;-) Wydaje mi się, że pierwsza opcja byłaby dla mnie idealna. Póki co nie zamierzam używać zewnętrznej klawiatury. Dziękuję za chęć odsprzedaży, doceniam to.  Jeśli mógłbym jeszcze zapytać, to czy uważać na coś przy polowaniu na POKEY? Jakieś wersje, których należy unikać? Można łączyć ze sobą różne POKEYe?.

Do tego zamierzam dokupić Lotharkowy 1MB. Nie będzie problemów? W czym lepszy jest firmware FJC?

4

Odp: [K] Stereo 800XL

Jako drugi możesz kupić dowolnego, nawet uszkodzonego Pokeya - uszkodzonego w zakresie klawiatury/transmisji SIO, byle grał i nie blokował komputera. Zdarzają się.
Nie będzie się to kłócić z U1MB, jedyne co to PTODT ma wyłącznie auto stereo i nie da się go podpiąć pod Ultimate, żeby stereo włączać/wyłączać. Większości to nie przeszkadza chociaż może mieć śladowe negatywne skutki. Ale to jest do przeżycia i jest duża szansa, że na to nawet nie natrafisz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: [K] Stereo 800XL

To tylko kwestia czasu...

https://atarionline.pl/forum/comments.p … =1#Item_48

Ostatnio edytowany przez kkrys (2023-08-08 21:15:26)

6

Odp: [K] Stereo 800XL

kkrys napisał/a:

To tylko kwestia czasu...

Tak, bo o takie płytkie waliczylim :-D A ja mogę napisać jedynie: czy nie można tak było od razu? ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: [K] Stereo 800XL

Kiedy projektowałem PCB to nie było zainteresiwania takimi funkcjami.
Teraz prawie po 2 latach jest na to boom ..........

8

Odp: [K] Stereo 800XL

Kiedy projektowałeś PCB, nie pytałeś nikogo poza kilkoma osobami (jeśli w ogóle). Gdybyś zadał pytanie na forum, usłyszałbyś to co trzeba.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: [K] Stereo 800XL

Dziękuję szanownym kolegom za pomoc i wszelkie sugestie. Już wiem na czym stoję... Właśnie uciekła mi sprawna płyta z OLXa... Ehh, za długo się zastanawiałem. Najwyżej zamówię wszystko, założę i na POKEYa będę sobie polował na spokojnie. Na pewno wrócę jeszcze z kolejną partią lamerskich pytań :-)

Ostatnio edytowany przez Atalante (2023-08-09 21:57:17)

10

Odp: [K] Stereo 800XL

Atalante napisał/a:

Dziękuję za "cynk" ;-) Wydaje mi się, że pierwsza opcja byłaby dla mnie idealna. Póki co nie zamierzam używać zewnętrznej klawiatury. Dziękuję za chęć odsprzedaży, doceniam to.  Jeśli mógłbym jeszcze zapytać, to czy uważać na coś przy polowaniu na POKEY? Jakieś wersje, których należy unikać? Można łączyć ze sobą różne POKEYe?.

Do tego zamierzam dokupić Lotharkowy 1MB. Nie będzie problemów? W czym lepszy jest firmware FJC?

Popatrz co wyprawia nowy avg cart ...:
https://miscretro.com/product/subcart/

To 3cie stereo dostępne, plus rozszerzenie pamięci i sprzęt którym załadujesz wszystko.

11

Odp: [K] Stereo 800XL

AS... napisał/a:
Atalante napisał/a:

Dziękuję za "cynk" ;-) Wydaje mi się, że pierwsza opcja byłaby dla mnie idealna. Póki co nie zamierzam używać zewnętrznej klawiatury. Dziękuję za chęć odsprzedaży, doceniam to.  Jeśli mógłbym jeszcze zapytać, to czy uważać na coś przy polowaniu na POKEY? Jakieś wersje, których należy unikać? Można łączyć ze sobą różne POKEYe?.

Do tego zamierzam dokupić Lotharkowy 1MB. Nie będzie problemów? W czym lepszy jest firmware FJC?

Popatrz co wyprawia nowy avg cart ...:
https://miscretro.com/product/subcart/

To 3cie stereo dostępne, plus rozszerzenie pamięci i sprzęt którym załadujesz wszystko.

To żeś mi trochę klina zabił :D Ktos ma i byłby w stanie coś na temat tego urządzenia powiedzieć z pierwszej rręki?

12

Odp: [K] Stereo 800XL

tzn.?
Nic lepszego nie robią.

13

Odp: [K] Stereo 800XL

A mnie zastanawia, czy w subcarcie da się na raz podpiąć SIO i audio. I wychodzi mi, że... Nie. Co prawda fotki są słabe i nie widać, czy są 2 czy 3 gniazdka na kabelki ale póki co, widzę dwa. Więc albo SIO, albo audio. Słabo.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

14

Odp: [K] Stereo 800XL

Peri,  nie zrozumiałem Periego ;)

Ostatnio edytowany przez AS... (2023-08-12 17:41:49)

15

Odp: [K] Stereo 800XL

perinoid napisał/a:

A mnie zastanawia, czy w subcarcie da się na raz podpiąć SIO i audio. I wychodzi mi, że... Nie. Co prawda fotki są słabe i nie widać, czy są 2 czy 3 gniazdka na kabelki ale póki co, widzę dwa. Więc albo SIO, albo audio. Słabo.

da sie, 3 gniazda

https://content.invisioncic.com/r322239/monthly_2023_06/IMG_20230607_152716.jpg.52b3a80e728f70ba6067c0263aabcce3.jpg

16

Odp: [K] Stereo 800XL

No wreszcie. Pierwsze zdjęcie z całym garniturem kabelków. Dziękuję.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

17

Odp: [K] Stereo 800XL

Dobrze to wygląda, ale bez savo ;)

18

Odp: [K] Stereo 800XL

tmp napisał/a:
perinoid napisał/a:

A mnie zastanawia, czy w subcarcie da się na raz podpiąć SIO i audio. I wychodzi mi, że... Nie. Co prawda fotki są słabe i nie widać, czy są 2 czy 3 gniazdka na kabelki ale póki co, widzę dwa. Więc albo SIO, albo audio. Słabo.

da sie, 3 gniazda

https://content.invisioncic.com/r322239/monthly_2023_06/IMG_20230607_152716.jpg.52b3a80e728f70ba6067c0263aabcce3.jpg

Brakuje vbxe/sophia,
Kiedy mogę takiego kupić ?

19

Odp: [K] Stereo 800XL

Kup sobie Raspberry Pi i postaw na nim emulator. Będziesz miał to co chcesz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

20

Odp: [K] Stereo 800XL

Żadnych emulatorów,  ja nie używam :)

21

Odp: [K] Stereo 800XL

To i AVG nie powinieneś :-P

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

22

Odp: [K] Stereo 800XL

Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim za pomoc. Wybrałem póki co klasyczne rozszerzenia. Udało się zakupić w przyzwoitej cenie płytę - dawcę, z której  własnymi lewymi "ręcyma" pozyskałem pokeya. Do tego PTODT Stereo i u1mb od Lotharka. Wszystko zamontowałem dzisiaj w nocy i o dziwo nic nie uwaliłem :-) Nawet udało się domknąć obudowę, co może nie być regułą bo gniazda taśm w u1mb są skierowane do góry i miejsca jest niewiele.  :-) Całość wydaje się działać stabilnie nawet na standardowym 1A zasilaczu. Teraz czeka mnie odkrywanie sceny Atari  :-)

Ostatnio edytowany przez Atalante (2023-09-03 18:03:03)

Post's attachments

20230903_031226.jpg 67.32 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20230903_031237.jpg 53.66 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

23

Odp: [K] Stereo 800XL

To sobie teraz przeflaszuj to U1MB bo masz strasznie stary FW.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2023-09-03 19:24:45)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

24

Odp: [K] Stereo 800XL

Zapewne masz racje. Przy najblizszej okazji postaram sie to zrobic. Po czym poznales, ze firmware jest stary?

25

Odp: [K] Stereo 800XL

Po wyglądzie, nowy FW wygląda zupełnie inaczej :)