Temat: Krystone Online Music Compo for Atari 8-bit | 4-8ch POKEY | 01.12.2023

Witajcie rodacy, założyłem już wątek na AtariAge, ale chciałbym aby i do was to trafiło. Ogłaszam konkurs na muzykę. Szczegóły znajdziecie tu:

Krystone | Online Music Compo for Atari 8-bit | 4-8ch POKEY | due Dec 1, 2023

Poniżej tłumaczenie z oryginalnego posta:

Wprowadzenie:

Nazywam się Krystian i nie jestem znany ani tutaj ani nigdzie, ale więcej o mnie zdradzę wkrótce. Używam pseudonimu Krystone, gdy jestem w trybie Atari. Atari 800XL było moim pierwszym komputerem, który to użytkowałem głównie w latach 1988-1991 i później. Do dziś, co kilka lat, mam fazę, kiedy to wyciągam moją kolekcję Atari (wiele różnych maszyn) i próbuję zrobić na nich coś kreatywnego. W tym roku zajmowałem się programowaniem w asemblerze i tworzeniem muzyki przy użyciu RMT. Spędziłem dwa tygodnie tworząc rzeczy do białego rana. Nic, z czego mógłbym być dumny niestety, ale odświeżyłem trochę pamięć i poznałem wiele wspaniałego oprogramowania, które zostało stworzone przez członków tej społeczności (na Atari i PC). I wtedy wpadłem na pewien pomysł: Dlaczego by nie założyć muzycznego compo! Więc, oto jest...

Zasady:

Prześlij swoją muzykę z Atari POKEY do mnie na konkurs. Osobiście, w mojej nieobiektywnej opinii, wybiorę najlepsze prace i wystawię je do głosowania na AtariAge. Będę je ładował, odtwarzał i słuchał na niezmodyfikowanym Atari 65XE, 130XE i 800XL (warianty PAL i NTSC, użycie rozszerzonej pamięci RAM 130XE jest dopuszczalne) podłączonym do monitorów studyjnych. Aby compo mogło się odbyć, musi być co najmniej 6 zgłoszeń nadających się do głosowania. Wszyscy uczestnicy muszą opublikować w tym wątku lub w wątku na AtariAge swój zamiar wzięcia udziału, ale nie powinni publikować muzyki. Muzyka w formie modułu RMT, innego modułu lub pliku wykonywalnego Atari (XEX) powinna zostać wysłana do mnie e-mailem. Można używać tylko POKEY'a lub 2 POKEY'ów (stereo). Dozwolone są sample cyfrowe. Utwór musi być nowy, oryginalny i wcześniej niepublikowany. Słowa "Krystone Online Music Compo 2023" muszą być umieszczone gdzieś w produkcji, aby nie było wątpliwości, że praca została stworzona na potrzeby tego konkursu. Zadawanie pytań jest mile widziane. Każdy uczestnik zgadza się, aby jego praca została wydana w mojej produkcji, cokolwiek by to nie było. Mój adres e-mail można znaleźć w czymś, co zrobiłem około 20 lat temu, co można pobrać z pouët.net (https://www.pouet.net/prod.php?which=49982). To powinno wystarczyć aby potwierdzić wiarygodność tego postu. Konkurs jest otwarty dla uczestników z całego świata. Osobiście znajduję się w Polsce. Jeśli chcesz pomóc w compo, daj znać. Można się ze mną komunikować w języku angielskim, polskim i niemieckim.

Nagrody:

1. miejsce: 150 €
    plus coś materialnego (zostanie wysłane pocztą i ujawnione przez zwycięzcę)

2. miejsce: 100 €

3. miejsce: 50 €

Płatne przez PayPal lub przelew SEPA/IBAN. Kwoty podane są w euro, ale w zależności od akceptowanych przez uczestnika metod płatności mogą zostać przeliczone na równowartość w innej walucie.

Wyniki zostaną opublikowane na AtariAge, zapewne tutaj, oraz w formie pliku wykonywalnego na Atari 8-bit (coś w rodzaju music disk), który zamierzam stworzyć, mam nadzieję, że z pomocą kogoś z forum. Termin nadsyłania prac mija 1 grudnia 2023 roku (strefa czasowa nie ma znaczenia, w zależności od rozwoju sytuacji termin może zostać przedłużony o kilka godzin).

Powodzenia! I najlepsze życzenia od fana Atari. Więcej informacji i aktualizacji wkrótce. Masz pytania? Pytaj.

PS. Każde otrzymane zgłoszenie będzie miało obliczony hash md5 i podany do wiadomości. Jeżeli ktoś siedzi w mediach społecznościowych, byłbym wdzięczny za nagłośnienie konkursu.

Ostatnio edytowany przez Krystone (2023-10-05 20:33:11)

ca. 1988

2

Odp: Krystone Online Music Compo for Atari 8-bit | 4-8ch POKEY | 01.12.2023

Najlepiej oglądać i słuchać na YouTube. Zachęcam do komentowania.

Głosujemy tu!

Do zobaczenia na Silly Venture!

Ostatnio edytowany przez Krystone (2023-12-03 15:19:54)

ca. 1988

3

Odp: Krystone Online Music Compo for Atari 8-bit | 4-8ch POKEY | 01.12.2023

zaglosowane.

dwoch autorow na 100% rozpoznaje :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.