a to nie jest numer trybu? AND #$f w DINDEX
w sumie mozna z tego wycianac wysokosc:
ldx dindex
lda $EE8D,x
sta newrow ; ($60)
a jak wydobyc szerokosc ?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
atari.area forum » Posty przez xxl
a to nie jest numer trybu? AND #$f w DINDEX
w sumie mozna z tego wycianac wysokosc:
ldx dindex
lda $EE8D,x
sta newrow ; ($60)
a jak wydobyc szerokosc ?
jak sprawdzic w jakiej rozdzielczosci mamy otwarty ekran? sterownik ekranu chyba nie ma funkcji oddajacej rozdzielczosc ekranu?
ja tez nie rozumiem problemu dlatego napisze kilka linijek kodu.
tak wyglada PLOT?
ldy px
ldx py
lda tabpageH,x
sta zpadr+1
lda tabpageL,x
sta zpadr
lda tabpix,x
ora (zpadr),y
sta (zpadr),y
a zeby bylo wiadomo jak przyotowac tablice to wyjasnienie:
lda py
and #%00111111 ; max y=63
pha
and #%00111000 ; ktora strona
tax
lda tabpage_h,x
sta zpadr+1
lda tabpage_l,x
sta zpadr
pla
and #00000111 ; pixel
tax
lda tabpix,x
ldy px ; max x=161
ora (zpadr),y
sta (zpadr),y
?
---
a jak na bufor ekranu zaalokujemy sobie 8 stron to zpadr =0 i PLOT wyglada tak:
ldy px
ldx py
lda tabpageH,x
sta zpadr+1
lda tabpix,x
ora (zpadr),y
sta (zpadr),y
---
a mozna podac konkretny adres w pamieci wyswietlacza do ktorego chcemy wyslac bajt czy trzeba wysylac cala "strone" czy nawet 8 "stron" ?
bajer.
a mozesz wykonac test (nagrac filmik) wypelnic ekran punktami lewo-prawo/gora-dol
nie wiem... ten wyswietlacz ma jakies kody sterujace? moze scroll?
nie lepiej jakby to byl osobny watek? rozumiem walka o klienta itd, ale to zupelnie inny projekt, niech ma swoj wlasny watek.
wedytowalem post 8. dodalem 9 i 10.
10. sector view / mark used - zarezerwowane sektory nich maja inny kolor (robi sie choinka ;)
ale po zarezerwowaniu kilku sektorow w atr na ktorym mamy juz jakies pliki calkowicie tracimy rozeznanie, ktore byly rezerwowane i nie maja powiazania z plikami. ewentualnie opcja tworzenia wpisu kataloowego i "dodawanie" do takiego pliku zarezerwowanch sektorow.
eport dziala ok. zarowno atr jak i sektora - zapisuje w domyslnej lokacji dla przeladarki
no wlasnie:
9. brak opcji ekstrakcji plikow z .atr
no nie calkiem.
pliki sa na zielono ale tylko katalog glowny jest na zolto. a chodzi tez o podkatalogi
zacznijmy ostroznie ;) to moze przydac sie kazdemu
1. sector view: przelaczanie ATASCII / ANTIC
2. sector view: nie dziala DEC/HEX z ustawien w options (dopiero po nacisnieciu new atr)
3. sector view: Change value for byte xx: oprocz mozliwosci wpisania wartosci wyswietla tabele ATASCII / ANTIC do wybrania kodu
4. sector view: po nacisnieciu sektora podswietla kolejny sektor wskazywany w linku
5. sector view: nie alokuje sektorow przy dodawaniu kolejnych katalogow (tylko pierwszy)
6. okienko konsoli ... atari chcialo okienko tekstowe zlozone z 5 wierszy... ;-)
7. mozliwosc ustawienia formatu .atr i jego wielkosci - np ED, SD, DD, albo ile ma zajmowac sektorow.
8. inny kolor sektora zajetego przez plik lub katalog
9. brak opcji ekstrakcji plikow z .atr
10. sector view / mark used - zarezerwowane sektory nich maja inny kolor (robi sie choinka wink
ale po zarezerwowaniu kilku sektorow w atr na ktorym mamy juz jakies pliki calkowicie tracimy rozeznanie, ktore byly rezerwowane i nie maja powiazania z plikami. ewentualnie opcja tworzenia wpisu kataloowego i "dodawanie" do takiego pliku zarezerwowanch sektorow.
hardcore:
1. przy wybraniu opcji xB przelacznik ilosci wpisow w sektorze katalogu 8 (standard) / 16 - np. BiboDOS tez tak ma
2. przy wybraniu opcji xB przy tworzeniu katalogu mozliwosc zmiany defaultowego rozmiaru 8 sektorów na inny 1-255 (dla kazdego nowo tworzonego katalogu osobno)
a to jeszcze nie koniec...
mozna miec uwagi czy juz za pozno?
normalnie BAJER
...
kiedy?
wyglada na to ze dos nawet do tego nie nie nadaje :/
a czy jest jakies narzedzie na pc, ktore pozwoli spreparowac takieo .atr?
jest jakis sposob zeby zmusic dos do:
1. tworzenia plikow zadanej dlgosci tak, zeby ten zajmowal na dysku kolejne sektory. na swierzym dysku to nie problem ale nie o to mi chodzi.
mialoby to dzialac tak jak przy tworzeniu katalogu ale z dowolna iloscia sektorow a nie tylko 8.
2. kasowanie pliku bez aktualizacji VTOC. czyli np. cos co pozwala zmienic status pliku w katalogu na zadany
3. kopiowanie wpisow w katalou bez fizyczneo kopiowania danych pliku, co mialoby doprowadzic np do tego ze w dwóch roznych katalogach mamy wpisy prowadzace do tego samego pliku na dysku
a jak juz bedziesz pisal Pajero to oprocz PORTB zwroc uwage na numeracje urzadzen tak aby pod qmegiem dzialalo ;-)
moze nie jednego dosu ale jednej rodziny DOSow... w przeciwnym wypadku sam modul obslugi filesystemu bedzie musial rozpoznawac z piec ;-)
ale podejrzewam, ze Delyemu chodzi o to, ze w momencie uruchomienia jego programu juz sa odpowiednie zapisy w HATABS (w uproszczeniu DOS zaladowany) a chodzi mu jedynie o procedury komunikacji ktore sa w ROM ... .
ladne kobiety dlatego wierze we wszystko co mowia.
czy ta modfikacja pozwala na dostep do ram zasloniety przez rejestry sprzetowe? (mapram)
za cienki jestem w uszach ale na pewno kiedys ktos ogarniety wykorzysta pomysl z tomka8 i podlaczy śjakies RPI do generowania obrazu dla atari...
offtop: jak taki z Ciebie szpenio to zerknij na to:
https://www.youtube.com/watch?v=V6HQrXCRZsw
idea na Atari byla juz testowana:
https://www.youtube.com/watch?v=3Uqtxvnk8f0
na kiedy?
ciezka noc... inna reprezentacja labiryntu.
raycaster korzystajacy z procedur w OS na oko wyglada na 2 razy wolniejszy
https://www.youtube.com/watch?v=O5L0dRYFpY4
wiekszosc na roznych forach to 3 osoby lacznie z Toba ;)
xxl, chodzi mi o to, że olałeś support, a z wszystkimi urządzeniami nie chce działać jak powinno. Opisywał to fandal na atariage w dedykowanym wątku.
nie masz racji. suport dla xB jest staly. Fandal opisywal cos czego jak widac nie rozumiesz.
@xxl: powiedz to fandalowi i innym, jak była walka z uruchamianiem z różnych nośników i olałeś sprawę
mylisz sie, znowu. tam nie bylo dosa ktorego mozna byloby podmienic jak tu :-) program byl napisany tak ze nie mozna bylo skorzystac z dosa :-)
@XXL: ale xBiosa konfigurujesz pod urządzenie, namieszasz bardziej
nieprawda
kiedys podmienialem dosa na xbiosa zeby bylo bezproblemowo:
https://www.youtube.com/watch?v=RwuxoJBiPss
D: driver (78 bytes long)
atari.area forum » Posty przez xxl
Wygenerowano w 0.222 sekund, wykonano 18 zapytań