Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Echa Sommarhack 2025 Podczas szwedzkiego party Sommarhack zaprezentowano kilkadziesiąt produkcji,
Opcje wyszukiwania (Strona 101 z 133)
U mnie nie miało znaczenia... na filmiku było "A", ale to samo przy "J", "R", itp ;) ATR 16 MB w formacie SDX.
OK, po pierwszych testach. QMEG 4.04 + SDX 4.42 + SIO2SD.
Mam ATR-a z grami i ustawione BOOT MSDOS42.COM na tym ATR spod SDX. Bootuję bezpośrednio spod QMEGa, wczytuje się MSDOS (QMEG:ON / BAS:OFF/US:OFF i wyświetla listę gier.
Po wybraniu gry ładowanie nie startuje w ogóle a po około 3 sekundach na ekranie migają krzaki na zielonym tle. Także jeszcze coś nie do końca hula...
Film z tego zachowania:
http://yfrog.com/08mvi1970z
Supeł, potestuję dziś po pracy :)
Acha, czyli tylko to narzędzie które jest pratycznie nieużywalne jeżeli chodzi o podmontowywanie ATR-ów "na codzień" ;) Bo montowanie "list ATR-ów" w plikach TXT i tworzenia tychże dla każdego katalogu to paranoja. Tak samo, że poprzez FDISK nie można w ten sposób zamontować ATR-ów z różnych katalogów. Niestety, hardware jest na tyle dobry, co soft do niego.
A tu niestety używalny soft (S2I, S2I jukebox) nie wyświetla długich nazw plików a nieużywalny (w sensie montowania, bo FDISK to narzędzie konfiguracyjne raczej) je wyświetla ;)
Przepraszam za offrop, MK.
SIO2IDE rozpoznaje długie nazwy plików? Hmm... Zarówno korzystając z S2I jukebox, czy S2I pod SDX, ATR-y o nazwie dłuższej niż 8 znaków widnieją zawsze jako np. "LONGFILE_1.ATR"
SIO2SD tak samo można podłączyć bez wyświetlacza, sam mam tak zrobione w środku 800XL ;) A funkcjonalnie przebija SIO2IDE na głowę (SD zamiast CF + przelotka, szybki start urządzenia, długie nazwy plików -ogromna zaleta, dokładnie wiesz co montujesz, montowanie nie tylko ATR ale i binarek, itp. itd. - także z poziomu softu: S2S, AC, konfigurator).
A ja nie widze powodu by Montezuma musiał się tłumaczyć jak wykorzystał obudowę popularnego i słabego (jako magnetofon) XC12 :P Tyle Atarek straciło POKEY-e dla stereo w naszej atarowej historii, że nie ma co być bardziej świętym od papieża :)
Gdyby to było XC11, no to wtedy dopiero... :O :D
Gratulacje Dely :) A firma nie jest tak naprawdę ważna, wszystkie te 12% utleniacze w kremie to jest raczej samo w sumie :) Ostatnio zapytałem o zasadność potrzeby promieniowania UV na AtariAge (bo sam mam wątpliwości). Ostatnio odżółciłem sobie klawisze funkcyjne z jednego XE podczas pochmurnego dnia ;) I generalnei ludki piszą, że UV po prostu przyspiesza proces i że nawet podczas pochmurnego dnia jest go więcej niż np. wykrzesać może zwykła żarówka UV (jak na Twoim balkonie, czyli jakieś UV było). Ja nawet gdy jest pochmurno daję sprzęcior na parapet w domu (wiatr nie wysusza kremu, więc jest bezpieczniej) i działa świetnie! Jak dla mnie, to jest EPOKOWY wynalazek, już nie trzeba mieszać żadynych mikstur opartych na płynnym perhydrolu, tylko jest gotowiec :D
Czekam na foty!
OK, u mnie przyczyną padów Atmegi SIO2SD (i tych z ########## na wyświetlaczu, po których dało się zaprogramować Atmegę na nowo i także tego ostatecznego, gdzie Atmega już była niewykrywalna dla PC a procek do wyrzucenia) było niestabilne napięcie na skutek ZAŚNIEDZIAŁYCH STYKÓW we wtyczce SIO. Napięcie skakało i było generalnie zbyt niskie, dlatego przy włożonej karcie SD ostatnio na nowej Atmedze SIO2SD nie zawsze wstawało a bez karty wydawało się, że działa normalnie. Dodatkowo każdy ruch wtyczką w gnieździe SIO było widać na wyświetlaczu SIO2SD.
Przeczyściłem styki i wszystko znów pięknie hula.
Także bardzo istotna rada: wychodzi na to, że może nie trzeba aż tak kombinować z wyłącznikami (choć nie zaszkodzą, mogą tylko pomóc), za to przy SIO2SD trzeba szczególnie dbać o poprawność styku zasilania i to jest PODSTAWĄ, inaczej może co chwilę rozprogramowywać się Atmega lub ostatecznie dokonać żywota ;) Także drobny serwis, przeczyszczenie zaśniedziałych styków może uratować Wasze Atmegi i nerwy :)
No takie wymuszenie sensowności pytań i zasadności ich zadawania jest zarówno bardzo asertywne, pedagogiczne jak i z poczuciem humoru :D
Montezuma: w takim razie czy przestawiłeś już swoje SIO2SD na nowe wartości FUSE? A jeśli tak, to jakie dokładnie?
trub: a może z Pajero udałoby się coś wskórać w kwestii modyfikacji firmware-u? Wszak ostatnia modyfikacja jest jego autorstwa: http://atariarea.krap.pl/index.php?akcj … mp;login=1
Hehehehe... A co to za bzdura? Moje SIO2IDE od KILKU LAT bierze sobie zasilanie wprost z Atarki (tak samo jak SIO2SD) i nie ma z nim żadnego problemu, nigdy nie padła/rozprogramowała się Atmega.
Prośba dotycząca następnej wersji SDX: czy mógłbyś włączyć do niej programik S2S ( http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=2823 ), który stanowi odpowiednik S2I działający z SIO2SD?
Pajero: no tak, wyłącznik to jakieś tam rozwiązanie. Pytanie tylko dlaczego pada Atmega w SIO2SD, natomiast SIO2IDE można włączać razem z kompem przez lata i nic się nie dzieje (a przynajmniejja nigdy nie miałem problemu)?
Wg Atariki SIO2IDE z kolei ma:
LFB = 0xFF
HFB = 0xDF
Przypomnienie A.D. 2010... Pecuś? ;)
FUSE bits zostają dokładnie tak samo zaprogramowane jak dla wersji 2.3, czyli (H:0xC3 ; L:0xFF).
Tu moim zdaniem chodzi o jakąś nieodporność elektroniki SIO2SD na skoki napięcia przy włączaniu/wyłączaniu Atarki, złym styku w SIO, itp. SIO2IDE jest kuloodporne. Problem sprzętowy, nie software-owy ;)
Z tym feralnym egzemplarzem wcześniej 2.3 a potem po ukazaniu się 2.4_07 tego ostatniego. Ale pady Atmegi w SIO2SD chyba niewiele mają wspólnego z wsadem?
A mnie się wydaje, że w KAŻDYCH czasach wychodzą zarówno gdy dobre, jak i szmiry ;) Także nie ma co narzekać i generalizować "za moich czasów to było" (nawet jeśli te czasy są nie tak odległe - jak Call of Duty), tylko starannie poszukać tych dobrych, bo ZAPEWNE wystarczy się wysilić i je znaleźć :) I przestańcie się licytować "kto ma większego budżeta" i sobie "misiować", bo będzie niepotrzebna rozpierducha :)
Priorytet to poprawić elektronikę i jej niezawodność, bo to naprawdę wychodzi, że jest lipa... :/ A szkoda, bo poza tym funkcjonalnością bije SIO2IDE na głowę - od razu jest gotowe do pracy po włączeniu, obsługuje długie nazwy plików FAT32 i pozwala podmontowywać nie tylko ATR-y. Projekt warty poprawki.
Co masz Candle dokładnie na myśli? Znasz przyczynę takiej wrażliwości SIO2SD? Bo fakt faktem, z SIO2IDE takie coś mi się nigdy nie zdarzyło i raz kilka lat temu zaprogramowana ATMEGA jest pancerna ;)
P.S.
Pudło z Amigi to bynajmniej nie jest zamierzona reklama podprogowa Commodore-a :O Bez obaw :D
P.S.2
Sorry Dely, miałem edytować poprzedni a z pośpiechu zrobiłem odpowiedź i posta pod postem :/
Znalezione posty [ 2,501 do 2,525 z 3,314 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.109 sekund, wykonano 16 zapytań