Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Outline 2025 - invitro na Atari ST Paradox i Havoc/Lineout wydali invitro na Outline 2025 dla Atari STf z 1 MB RAM.
Nowe postacie w Street Fighter 2 Vega dodaje kolejne postacie do portu SF2 na Atari 8-bit. Zobacz nowy film z rozgrywką.
ATasm v1.30 ATasm v1.30 to assembler dla procesora 6502 działający z poziomu wiersza poleceń, zgodny z oryginalnym Mac/65 od OSS.
ugBASIC v1.17.2 Wszechstronny język programowania BASIC oraz cross-kompilator pozwalający na tworzenie programów na różne platformy 8-bitowe
Zapraszamy do artykułów na atari.area! Szukasz różnorodnych materiałów na temat Atari? Koniecznie odwiedź dział artykułów.
Opcje wyszukiwania (Strona 106 z 120)
A to co innego. Tak czy inaczej ten przepis nie ma tu zastosowania :) A nasunęło mi się to w gruncie rzeczy, jako ciekawostka bo uważam ten paragraf za co najmniej dziwny w dobie powszechnego i nieregulowanego handlu wszystkim.
Bo trzeba używać porządnych systemów, na których oprogramowanie napisane 40 lat temu wciąż bezproblemowo zadziała.
Na linuxie:
W ubuntu masz pakiet arc.
A prawo (KW Art. 133 Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów) mówi:
§ 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.
Ot, martwy przepis...
Edit: Choć sprzedaż za 39.99/50 trudno uznać za zyskowną :D
A może do komunikacji wykorzystać standard MIDI? Być może można by tego było użyć wtedy nawet na ST...
Porty MIDI dla malucha są tutaj.
A nie dałoby się Draco zaimplementować jakichś powiadomień? Tak żeby przy instalacji nowego rdzenia powiadamiać programy o zmianie i wtedy jednorazowo coś tam przestawiać? Oczywiście każdy program musiałby się zarejestrować na owym zdarzeniu w chwili instalacji.
Nosty: Na moim stoliku przez całe party stało sobie spokojnie 800 XE. Bez żadnych rozszerzeń, jak bozia stworzyła :)
A ja miałem na kółku komputerowym w podstawówce właśnie Logo i myślę, że ono uczy porządkowania i precyzyjnego definiowania pojęć (jest zresztą polecany w dydaktyce) :). Braki w tym względzie wyłażą potem choćby u wielu programistów PHP - warto zobaczyć jaki śmieć potrafią wygenerować niektóre osoby przy tzw. "szybkim" tworzeniu www. W C++ z kolei nie pomaga też bagaż konstrukcji z C (podobnie w Javie, choć w mniejszym stopniu).
Co to jest Twoim zdaniem "typowy sposób myślenia"? Najpopularniejszy?
A czy użycie konkretnego języka programowania (i nauczenie się zasad rozwiązywania problemów w nim) w takim razie nie zależy od specyfiki pracy zawodowej?
Edit: Szkoda się uczyć "uniwersalnego" (hehe) C++ skoro i tak w pracy zawodowej będziesz używał jakiegoś języka deklaratywnego.
ATR z logosami z "XL Digital".
Nowych ficzerów póki co nima.
Szacuneczek! Do zobaczenia następną razą.
No to miejsce zaklepane Electronu i Candlu. Dokładnie tak mamy zrobioną rezerwację - meldujemy się w piątek około południa i mamy dwa noclegi. Dostajemy własne klucze do obiektu, więc dostęp jest swobodny - ważne, żeby zamykać obiekt kiedy nie będzie już Kobiety Pracującej.
Mam dwa miejsca wolne (rezerwacja) w schronisku w pokoju 6-osobowym. Jeśli ktoś reflektuje, to zapraszam - pokój wynajmujemy w towarzystwie: trub, urborg, ja. Jeśli zgłosiłyby się 3 osoby, to odpadła by opcja domeldowania losowej osoby.
Oraz sex and love and rock and roll.
Oczywiście w trakcie losowo występujących drgań od przejeżdżających mimo tirów i skoków napięcia od przełączających się nieopodal lodówek.
Nosty - to tylko kwestia światła. Oni są w dyskotece...
Dziędobry, dziędobry. Miło powitać nowego człowieka w szeregach.
Wersja 0.2. Ma:
- space robi toggle pixel,
- shift robi set pixel wg koloru ustawionego za pomocą Atari Logo/Inverse,
- Atari Logo/Inverse przełącza kolory,
- obsługa joysticka i myszy od Amigi i Atari ST,
- grid przełączany ctrl+g,
- inverse ekranu przełączany ctrl+i,
- kasowanie ekranu wybranym kolorem ctrl+clr,
- przełączanie trybu pracy myszy między Amiga a Atari ST ctrl+Atari Logo/Inverse,
- na listwie na dole znaczniki: wybranego koloru, trybu pracy myszy, koloru "piksela", na którym stoi kursor.
Przesunąłem ekran/font/displaylist/pmg na $8000 - nie powinno już syfić podczas i/o ze Spartą.
Następne zmiany wkrótce :)
Ta moja linijka umożliwia tylko edycję (strzałki, delete w połączeniu z shift+ctrl); obsługuje też ścieżki sparta dos (gdzieś mam nawet wersję skrolowaną). File selectora, jak np. w Neo Trackerze (wybór urządzenia, directory, wybór elementu strzałkami, plus dodatkowo przechodzenie między katalogami w sparta i mydos) mógłbym się podjąć. Czy może miałoby to mieć bardziej skomplikowane funkcje?
Poproszę o linka, lub przynajmniej tytuł :)
Przydatne funkcje - dopiszę, jak najbardziej. Szachownica mogłaby być włączana/wyłączana. Nie będzie zapisywana do pliku, chyba żeby zamiast grida mieć możliwość edycji mapy kolorów.
A może tryby logosowania? Malowanie kwadracikami (jak jest teraz), liniami (ctrl+qwerasdzxc, shift+=) i podkreśleniami (ctrl+vbnmfghj) za pomocą shift, a nie jak teraz - spacją.
I directory przed odczytem/zapisem chociażby po to, żeby można było wybrać katalog.
I definiowanie kolorów (które znajdą się w pliku).
Dopiero teraz, bo go właśnie zrobiłem :) Potrzebne mi coś takiego było, Mikey poradził jakiegoś Sianokosa, ale nie znalazłem :( więc napisałem.
Krytyka zasadna - poprawię te rzeczy jak tylko uporam się z rzeczami, które aktualnie robię (edytorek powstał niejako "przy okazji"). Z przydatnych funkcji widzę, że przydałoby się skrolowanie, czyszczenie, inwersja ekranu/bloku, wpisywanie tekstu/innych znaków semigraficznych w dowolne miejsce ekranu.
Szare znaki pojawiają się, kiedy kursor jest w miejscu w którym postawienie/skasowanie piksela spowoduje zabroniony znak (taki, którego nie ma w standardowym zestawie). Zastanawiałem się nad /, \, ale może dobrze byłoby zapisywać je do pliku (i ładować),a podczas edycji jednak manifestować problem wyszarzeniem.
Proszę o dalsze uwagi.
Popełniłem mały edytor pozwalający malować takie rzeczy.
Jest to bardzo prosty program.
Pozwala na pikselowanie logosa w obszarze standardowego ekranu 40x24 znaki (czyli ma rozdzielczość 80x48), oraz operacje zapisu/odczytu.
Format pliku roboczo nazwanego SGE, to po prostu zrzut RAW ekranu bajt po bajcie.
W atr'rze przykładowe logosy z Lasermanii i Robbo.
A jak z samplami? Mógłbyś odpalić coś z softsyntha albo przynajmniej z neo?
Znalezione posty [ 2,626 do 2,650 z 2,996 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.094 sekund, wykonano 14 zapytań