Nie rozumiem. Jakie metalizacje?
Wlaściwie co zamontowałeś? Oryginalny sterownik ze 130xe, czy rozszerzenie z GALem?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Lost Party 2025 startuje już jutro W Licheniu Starym rusza zlot fanów 8-bitowych komputerów
zeST 20250627 - Atari ST w FPGA z turbo! Nowa wersja zeST z trybem turbo 50 MHz i poprawkami Shiftera i MFP
UltraSatan - firmware 1.30 Nowa wersja firmware dla UltraSatana wspiera nowoczesne karty SDHC i SDXC
53 lata marki Atari 53 lata od założenia Atari - firmy, która odmieniła świat gier i komputerów.
Odtwarzanie układów z Atari Falcon Trwa zbiórka na odtworzenie chipów Videl, Combel i SDMA z Atari Falcon
atari.area forum » Posty przez pasiu
Nie rozumiem. Jakie metalizacje?
Wlaściwie co zamontowałeś? Oryginalny sterownik ze 130xe, czy rozszerzenie z GALem?
Właśnie zauważyłem, że gdzieś wcięło frament z opisem rozszerzenia w kompie 65xe bez expansion. Ciekawe gdzie się podział? :)
W modelu tym sygnał CAS64 należy podłączyć do wylutowanej dolnej końcówki rezystora R108 (w 800XLF jest to rezystor R110 - taka drobna różnica).
Myślę, że drugi sposób sterowania będzie lepszy :) . GAL powinien zostać ten sam, ale trzeba by jednak dodać jeszcze jedenego scalaka.
"M" - 128kB wersja multi-full-wypas dla 16-bankowej SDX z wszystkim co się da (póki co można nią zaprogramować kartridż Maxflash).
A w jaki sposób w karcie Maxflash i tym samym SDX 4.3M przełącza się banki?
Ja także chciałbył wreszcie się dowiedzieć co się dzieje z tymi scalakami! Nie wiem czemu :), ale czuję się jakby sprawcą tego całego zamieszania.
W którymś z postów Draco i Stryker coś wspomnieli o sytuacji tych procków i nic poza tym. Czyżby rzeczywiście tebe miał rację?
Swiety dobrze radzi - dac mu wodki :D .
gRzEnIu najlepiej wyciagnij jeszcze plyte atarki z obudowy i tak sprawdz, bo moze gdzies dolny ekran zwiera. Sprawdz tez czy nie ma zimnych lutow na gniezdzie monitorowym.
Slabo znam produkty firmy Microchip (wole Atmela), wiec raczej tu nie pomoge. Trzeba sprawdzic w dokumentacji, czy 16F628 posiada w takie same peryferia jak 16F84 i czy w tych samych miejscach przestrzeni adresowej. Jak nie, moze pomogloby przekompilowanie procedur pod PICa 16F628.
Zreszta po co stosowac '628 skoro '84 jest dobrze dostepny i nawet nie za takie duze pieniadze.
Oczywiście nie mam nic przeciwko programowaniu przez Ciebie gali. Sprzedawaj je dalej, bo dzięki temu zwiększy się ilość zmodyfikowanych kompów.
Miałem jednak nadzieję, że wykorzystanie moich projektów jako środek zachęcający do kupna układów gal będzie za moją zgodą. Chociaż tak dla zasady...
A była zgoda na wykorzystanie plików jedec jako części projektów w celach zarobkowych? ;) :D
Rzeczywiście procek w SNES jest prawie samodzielny. Oprócz rdzenia 816 ma jeszcze dodaną obsługę joyów (tak wnioskuję po oglądnięciu schematów). Do tego dochodzą osobne wyjścia dla adresów A16-A23 oraz (o ile się nie mylę) dodatkowe bity danych D8-D15. Po za tym ma jeszcze jakieś niezidentyfikowane nogi... Być może zatem istnieją jakieś szanse na zaadaptowanie tej wersji procka, aczkolwiek ja tego sie nie podejmę.
... APLLE II gs. (wersja 4MHZ) :twisted: - bo leżą mi jeszcze jabłaki w garażu po demontarzu procków :) :) :)
I broń boże ich nie wyrzucaj! :)
Byl sprawny, zanim dostral sie w moje raczki :D . A tak szczerze, to rzeczywiscie zaden interfejs Caspera nie chodzil z 816. Dopiero po mojej 'drobnej' przerobce zaczaly dzialac.
To fakt, tego nie zaprzeczę. Jak na tamte czasy (gdy był deficyt jakiejkolwiek dokumentacji) było to rozwiązanie pionierskie.
Rzeczywiście problemem nie jest 816 a rozwiązanie układowe interfejsu. Konieczność jego 'dostrajania' (poprzez dobieranie pewnej pojemności w układzie) wydaje mi się trochę dziwna i jest to dość specyficzne rozwiązanie (można nawet powiedzieć, że oryginalne)... ale o tym już się kiedyś wypowiadałem.
3 weekendy = 3 tygodnie.
a co zmieniłem? do wymiany 3 uklady ('574->'573), do kosza 6 innych ukladów a w ich miejsce 2 GALe.
właśnie też przyuważyłem, że kombinacja ta nie działa (a szkoda). co do interfejsu, to proponuje najpierw zmianę elektroniki a nie biosu. To co zaprojektował Żuk nie chodzi z 816... siedziałem 3 tygodnie zanim udało mi się interfejs odpowiednio przerobić.
Sprawdź obraz podając na wejście VIDEO karty telewizyjnej sygnał composite, lub przetestuj na jakimkolwiek monitorze PAL. Trochę to dziwne objawy, bo jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.
Jeżeli chcesz, to podeślij kompa (wraz z kabelkami, które zrobiłeś) a zobacze co jest z nim nie tak. Mimo że nie padło moje rozszerzenie, to komp jest na gwaracji.
Kolor czerwony pojawia się zazwyczaj gdy Atarka jest padnięta. A siada najczęściej ram lub jego sterownie (rzadziej).
Co ja proponuję to wyrzucić tą płytkę z kośćmi 4164 i doprowadzić kompa do stanu wyjściowego (dać pamięci 4116, usunąć dodane połączenia i połączyć ewentualne poprzecinane ścieżki). Gdy to mamy i komp nie wstał, to sonda oscyloskopu (lub nawet miernik) w łapę i sprawdzanie pokolei sygnałów zgodnie ze schematem. W ten sposób można ożywić totalnego 'trupa'.
Gdy zadziała, to w łatwy sposób można rozszerzyć pamięć do 64 wymieniając kości 4116 na 4464 i dodając kilka połączeń.
Romy raczej nie padają tak łatwo. Proponuję sprawdzić jeszcze MMU (jedyny układ 20pin). Jeżeli i to nie to, to bez fachowego oka się tego nie zrobi. W tym wypadku może być nawet przerwana ścieżka, jakakolwiek i gdziekolwiek...
Przydałby się, ale nikogo do niczego nie zmuszam :) .
VIA w projekcie karty będzie odpowiadać m.in. za sterowanie przerwaniami (tzn. ich blokowanie) pochodzącymi od Atari, sterowanie trybem dwuprocesorowym (kontrola pracy 6502) i dodatkowo magistarla i2c...
Dodatkowe timery zawarte w 65c22 też do czegoś będą mogły się przydać.
No i ja:
1 x W65C816S8PL-14 (PLCC)
2 x W65C22S6PL-14 (PLCC)
Dobra, sprawdzę ale dopiero w weekend.
pasiu: bez poprawek, 16mb dram, a ile bedzie dostepne to insza sprawa
Jeżeli z tej strony na to patrząc, to ok.
tak w ogole to odezwalbys sie w ten czy inny sposob
wolalbym wspolpracowac niz tworzyc nowe dziady
Może zacytuję Strykera: "Candle, Ty żyjesz?" :D .
nie chce sytuacji w ktorej sa dwa konkurencyjne i niekompatybilne rozszerzenia z 816 - w ten sposob nie osiagne swojego szatanskiego planu
A jest coś oprócz mojego prototypu? A cóż to za "sztański" plan?
No to dokładam 1MB i Qmega. Za książki dorobię sio2pc. Kto da więcej? :D
Jestem chętny na tego trak-ball'a. W zamian mogę zaoferować sprawną 65XE.
to kto sie pisze na 816? bo wlasnie gadam z przedstawicielem handlowym dystrybutora...
Ja chcę! :D Jeżeli jest też możliwość to proszę zamówić 65c22. Oczywiście procek i VIA w obudowach plcc.
Pasiu popraw dopałkę że jeśli rom jest wyłączony to dopala również ten obszar
O ile dobrze pamietam, to coś takiego zaimplementowałem. Muszę sprawdzić, bo może wkradł się jakiś byk w równania.
ja mysle nad plyta w standardzie microatx, jako ze w orginalnej zaczyna brakowac miejsca, ze o tym ze zaczyna ja byc malo widac z pod przerobek nie pomne...
Przeróbka z założenia ma być zewnętrzna, więc o problemie braku miejsca pod maską w tym przypadku nie ma mowy. W skrajnym przypadku będzie potrzebny większy stolik pod kompa :D .
ponadto plan jest taki zeby byl 1mb sram + 16mb dram (w sumie 16mb ciaglej przestrzeni adresowej)
poprawka: +14MB DRAM. Nie zapominaj o miejscu na bios karty (max.512k) oraz obszar dodatkowy (rejestry MMU, HDD, romy kart rozszerzeń).
atari.area forum » Posty przez pasiu
Wygenerowano w 0.036 sekund, wykonano 20 zapytań