Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 110 z 282)
Kup sobie gumiaka. Co prawda nie wszystko pójdzie, ale jeśli poprosisz Yerzmeya to przygotuje Ci pakę dem, która pozwoli spędzić miło wiele wieczorów. Feeling klepania w gumowe klawisze nie ma sobie równych, oczywiście wyłączając feeling wgrywania gier na małym Atari za pomocą magnetofonu w normalu. Howgh!
Może lubi sobie podotykać różne czipy?
Potrzebujesz kabla DB9-DB25, takiego jak w pierwszym linku.
Skonfigurować musisz port COM w Menadżerze Urządzeń PC, tak jak jest ustawione w ST.
conrad napisał/a:Może przewód serial (znów patent z amigi) - da się w ten sposób przegrać pliki z PC na Atari STe?
Tak za pomocą kabla null modem i Ghostlinka. Na zwykłym ST wyciągniesz 19200 b/s.



To moja karta CF z IDE+.
KMKDIAG przechodzi, FDISK II działa. Posiadacze IDE+ mogą spokojnie korzystać z obrazów swoich dysków na emulatorze. Jak donosi draco partycje z sektorami 512b są kompatybilne pomiędzy IDE+ i IDE KMK/JŻ. Partycje 256b nie.
Ja mam w swoim Portfolio przyciętą taśmę IDE. Sprawdza się doskonale od 11 lat.
Projektanta logosów powinno się powiesić, następnie rozstrzelać, a resztki zalać cementem i głęboko zakopać.
Taniej wychodzi kupić przelotkę CF.
Dziś byłem w "Krainie Marzeń" - taka imprezownia dla dzieciaków z kulkami i zjeżdżalniami - i stoją tam:
- Police Force (http://www.ipdb.org/machine.cgi?gid=1841) niestety wyświetlacz nieco wypalony i teksty na nim po niemiecku (ale audio po ang), ale bardzo fajnie się pyka. No i widać, że ktoś tam przychodzi grać, ponieważ rekord był całkiem wysoki.
- Bardzo ładnie zachowane Cruis'n USA (podwójny cabinet) http://www.arcade-history.com/?n=cruis'n-usa&page=detail&id=544 z niewypalonymi ekranami i działającymi lewarkami do zmiany biegów.
Oba automaty po złotówie za grę.
Wszystkiego najlepszego Kroll!
Przepraszam, nie doczytałem - zrozumiałem, że ma być na przemian $2/$4.
Albo przesłać obraz takiej karty zrobiony za pomocą dd Phaeronowi.
Atari z żółtymi klawiszami w nieznanym stanie technicznym: 50 zł
Magnetofon bez turbo - 10/20 zł
Joye: Supercharger za 20 zł, drugi za 10 zł
Kasety z nieznaną zawartością za 10 zł (jeśli już ktoś się skusi).
Za komplet możesz wołać 80. Na części ryzykując, że wszystko sprzedasz, dostaniesz nieco więcej.
Moja rada - przetestuj komputer, daj screen z Memory Test (po włączeniu komputera napisz BYE i naciśnij RETURN), sprawdź joysticki, daj zdjęcia kaset - wtedy za 100% sprawny sprzęt weźmiesz więcej.
A mi nie chodzi o różnicę kilku części sekundy, tylko o to że bardzo lubię wgrywać pliki do playerów. Pliki wykonywalne też lubię, ale trochę mniej ;)
To akurat złe rozwiązanie, ponieważ jak znam życie, to zastąpią stary i nie będzie Internetu na notebooku :)
сколько вы заплатили за адаптер? :)
Kroll napisał/a:a jak pozniej w takim wypadku ustala sie adresy i itp to pozwoliloby takze poprzez siec ustawic ftp na pececie
To proste, kup sobie dowolny router, który pozwala na wgranie alternatywnego softu, dzięki któremu będziesz miał łatwość w konfigurowaniu swojej sieci. Ze swojej strony polecam oprogramowanie dla routerów Tomato, kompatybilne z nim urządzenia to większość Linksysów z serii WRT54G i chyba niektóre Asusy.
Wtedy możesz sobie przypisać statyczne adresy IP dla notebooka, Falcona i nie będzie problemów z tym czy STiNG potrafi klonować czy nie - zrobi to za niego router, któremu wpiszesz MAC zgłoszony do operatora Internetu w Twojej kablówce.
Do notebooka się nie podłączy, chyba że ma takiego z dwoma kartami sieciowymi, lub dołoży dodatkową na Express Card :)
Podstawowa zasada w kablówkach, to sklonowanie adresu MAC z karty sieciowej, która była zgłoszona do operatora, ponieważ tylko te karty zazwyczaj mają dostęp do sieci. Czyli Kroll musi wpisać w ustawieniach na Falconie MAC notebooka. Sprawdzenie poprawności połączenia najlepiej wykonać za pomocą ping ADRES.IP.DOWOLNEGO.SERWERA, jeśli ping działa, a strony nie, to w 99% przypadków jest to wina braku poprawnych wpisów dla serwerów DNS.
Ehh, gdyby tak jeszcze na źródłowe zamieniał...
Tak. Rozwiązanie INIDOS.SYS, było 1000x na forum.
Jako loader dla SDX polecam MSDOS (poszukaj na forum). Działa z IDE Plus, stacjami dysków i ich emulatorami (sio2ide, sio2sd).
Albo i 1/10 czasem. Zaglądać na Alibabę albo AliExpress bezpośrednio. Cenki takie, że Dealextreme i tym podobne spadają w przedbiegach.
Znalezione posty [ 2,726 do 2,750 z 7,047 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.294 sekund, wykonano 13 zapytań