2,901

(17 odpowiedzi, napisanych Różne)

10 GRAPHICS 0:POKE 710,0:? "Prima Aprilis Compo Edition 2k11"
11 POKE 752,1:POKE 82,0
12 FOR Y=1 TO 22
14 POSITION INT(RND(0)*38)+1,Y:? "o"
15 NEXT Y
16 FOR I=1 TO 50:NEXT I
17 POSITION 0,1:? CHR$(29+128)
18 POSITION INT(RND(0)*39),1:? "O"
19 GOTO 16
100 GOTO 10: REM "TA LINIA JEST BEZ SENSU :)"

:P

2,902

(4 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Microdrive działa i buczy (dosłownie). Jestem w siódmym niebie. Move along nothing to see here.

2,903

(2 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Łatwiej byłoby Ci sprzedać, gdybyś podał listę tytułów, jakieś zdjęcia no i przede wszystkim ceny.

2,904

(486 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Eee popsuty pewnie. Tak to był jedyny w rodzaju :/ I co ja teraz zrobię :(

2,905

(35 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

[Forum] Została podniesiona wersja PunBB w związku z wykrytymi błędami. Jeśli coś przestało działać (lub zaczęło) proszę informować mailowo. Dziękuje się za uwagę.

2,906

(11 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

pajero napisał/a:

Pulpitu i okienek w akcji nie nagrasz.

E tam :) Zaznaczasz "Monitor desktop" i nagrywa.

2,907

(8 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

0. Kup sobie CPC 6128, spora część softu korzysta z dodatkowej pamięci.
1. Kup sobie od Lotharka floppy emulator.
2. http://pinouts.ru/Video/AmstradCPC6128M ... nout.shtml
2a. Musisz oprócz tego załatwić sobie zasilacz, ponieważ wszystkie Amstrady biorą zasilanie z monitora.

2,908

(11 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No pewnie, że działa. 90% redakcji serwisów łapie tym pulpit, więc raczej musi działać.

2,909

(11 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Fraps nie działa?

2,910

(486 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius napisał/a:

Na Φ2 występowały krótkie, kilkunasto-nanosekundowe szpilki, indukowane w długim przewodzie podającym niebuforowaną wersję tego sygnału do płytki ze Spartą i OS ROM. Przewód skróciłem, przelutowałem na sygnał buforowany, a na wszelki wypadek, gdyby autorowi rozszerzenia chodziło o uniknięcie opóźnienia wprowadzanego przez bufor, zmieniłem go z serii LS na szybką serię F. Szpilki zniknęły i zniknęły zarazem problemy z dyskiem. Podłączanie się do niebuforowanego Φ2 to nie jest najlepszy pomysł i, jeśli można, lepiej tego unikać.

W takim razie podejrzewam, że ten problem może występować w przypadku Atari z rozszerzeniami Lotharka - mam nadzieje, że to czyta.

Jacek - zrób proszę testy polegające na skopiowaniu (np. COPY *.* /R) mocno zapełnionych partycji z jednej na drugą - właśnie przy takich manewrach występowały błędy typu bad sector itp.

2,911

(27 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

W końcu "Gods" samo w siebie nie zagra.

Win! Dziś sobie zagram!

2,912

(486 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Cholera, cały misterny plan dorobienia się na stare lata poszedł... Damn you Jacek ;)

2,913

(486 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius napisał/a:

chcę najpierw ustalić, co się dzieje z Atarką Dely'ego.

W razie czego wystawię ją na Allegro, jako JEDYNE NA ŚWIECIE ATARI, KTÓRE NIE JEST KOMPATYBILNE. OD 1 ZŁ!!!11@@ :)

Ale tak na serio to trzymam kciuki :)

2,914

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Taki kod.

10 graphics 9+16
20 for y=0 to 191
21 read c:if c=-1 then c=0:restore
22 color c
30 plot 0,y
40 drawto 79,y
41 next y
42 restore
43 for x=24 to 53
44 read c
45 color c
46 plot x,0
47 drawto x,191
48 next x
50 restore
51 for y=80 to 111
52 read c
53 color c
54 plot 0,y
55 drawto 79,y
56 next y
57 restore
99 goto 99
100 data 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,-1

Oraz gradient z mieszaniem warstw w ulubionym programie graficznym (nie chciało mi się dopisywać przerwań w DLI z lenistwa) daje taki efekt.

http://img828.imageshack.us/img828/9071/obrazek1cg.png

Atarkę mogę cyknąć w weekend, a monitor to niestety jakaś wariacja XC1411, która nigdy nie wyszła dalej niż deski kreślarskie projektantów Atari, więc będzie go trzeba narysować.

mazi napisał/a:

Lepiej nie bo sie jeszcze pociag wykolei

Win! :)

2,916

(341 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Please consider use of 2xRCA output rather than 3,5 mm jack ;)

2,917

(135 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Powiem tak - nie chce mi się wierzyć, że Amstradzie 4 MHz da się zrobić coś, czego nie da się zrobić na ZX Spectrum 3,5 MHz. I nie mówię tu oczywiście o rzeczach typu plazmy, które ze względu na mapę kolorów będą wyglądać gorzej na gumiaku, ale np. ten tunel z plotów czy plotter ileś_tam_tysięcy dots.

2,918

(135 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Tak w ogóle to mógłby ktoś, kto się zna na Z80 strzelić z oka na kod? Osobiście niektóre rzeczy wydają mi się na za szybkie na liczone.

2,919

(486 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

http://1.bp.blogspot.com/_Tzzo1M73hYM/TMHDTwQu1vI/AAAAAAAABuE/2Wkf_p7xtQk/s1600/GodzillaFacePalm.jpg

Widzę, najmniej wątek na 5 stron.

2,921

(8 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Sikor napisał/a:

jak zadziala, to się przekreśli ;P

Fixed. Dzięki.

2,922

(8 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Ogłaszam koniec prac. Jeśli komuś coś gdzieś nie działa - proszę o skasowanie ciasteczek, a następnie o naciśnięcie ctrl+efpięć. Dziękuję za uwagę.

2,923

(8 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Uwaga, uprzedzam przed niespodziewanym, nagłym, braku dostępu do forum i/lub całego serwisu, który nastąpi w dniu dzisiejszym w godzinach 18:25 do odwołania.

Będą prowadzone prace związane z uaktualnieniem silnika forum do nowej wersji. Prace potrwają, bo żeście mnie namówili do instalowania różnych rozszerzeń, które mogą być teraz niedziałające. Do czasu ogłoszenia komunikatu o końcu prac proszę się wstrzymać z informowaniem mnie, że "AA nie robi!!11".

2,924

(12 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Foty będą również zbierane w newsach. http://atariarea.krap.pl/informacje/for ... video/1546

2,925

(486 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius napisał/a:

Ponadto, jeśli użytkownik zażyczy sobie wersję ze złączem 40-pin w rastrze 2,54mm, to taką otrzyma. Czy rozproszyłem Twoje zastrzeżenia?

Wystarczająco jasno i ostatecznie :)