Taki kod.
10 graphics 9+16
20 for y=0 to 191
21 read c:if c=-1 then c=0:restore
22 color c
30 plot 0,y
40 drawto 79,y
41 next y
42 restore
43 for x=24 to 53
44 read c
45 color c
46 plot x,0
47 drawto x,191
48 next x
50 restore
51 for y=80 to 111
52 read c
53 color c
54 plot 0,y
55 drawto 79,y
56 next y
57 restore
99 goto 99
100 data 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,-1
Oraz gradient z mieszaniem warstw w ulubionym programie graficznym (nie chciało mi się dopisywać przerwań w DLI z lenistwa) daje taki efekt.

Atarkę mogę cyknąć w weekend, a monitor to niestety jakaś wariacja XC1411, która nigdy nie wyszła dalej niż deski kreślarskie projektantów Atari, więc będzie go trzeba narysować.