Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
Echa Sommarhack 2025 Podczas szwedzkiego party Sommarhack zaprezentowano kilkadziesiąt produkcji,
MadPascal 1.7.3 już dostępny Nowa wersja kompilatora MadPascal przynosi poprawki i optymalizacje
Echa Lost Party 2025 Wyniki, zapis wideo oraz stuff.
Lost Party 2025 startuje już jutro W Licheniu Starym rusza zlot fanów 8-bitowych komputerów
Opcje wyszukiwania (Strona 117 z 121)
seban napisał/a:Co do muzyki: Sądząc po rozmiarze pliku ten SID-a to zrzut całej pamięci :)
Rzeczywiście - nawet kawał ROMu jest :) Szkoda, że nie poczekał do drugiej strony dysku... Sam niestety nie umiem sobie zrobić SIDa :(
seban napisał/a:Zawsze mnie zastanawiało jak koderzy C64 robią efekty typowo display-listowe (np. powielenie tej samej linii w pionie).
Tak sobie zgaduję: scrollem ? :) Też się niestety nie bardzo znam :( Ciekawe czy na Atari ktoś próbował robić szybkiego zooma w pionie scrollem :)
seban napisał/a:Do tego podziw dla kodera który w tym demie praktycznie w większości czasu otwiera ramki VIC-a, tam wymaga to koszmarnego cyklowania (C64 nie ma odpowiednika STA $D40A). Zauważcie iż aby na C64 położyć coś na bocznych ramkach trzeba tam wrzucić sprite-y i chyba linia w linię mieszać coś w rej. VIC-a aby ten sądził iż ramka mu się nie skończyła, o ile otwarcie pionowych nie jest jakieś straszne to tyle otwarcie poziomych po prostu wymaga chyba sporego miąchania... a z tego co zobaczyłem w tym demie większość czasu coś się dzieje na bocznych ramkach.
Nie ma WSYNCa, ale przerwanie rastra jest. I precyzyjny licznik linii ekranowych - może synchronizują się ze zmianą nru linii w kilku liniach rastra a potem docyklowują procedurę (VIC chyba w każdej linii skaningowej kradnie inną ilość cykli, ale jakaś regularność chyba jest)?
Tak czy inaczej efekt jest chyba dość pracochłonny ale wygląda imponująco.
Chętnie dowiedziałbym się od kogoś z C64 jak to faktycznie jest.
A jest gdzieś może .sid z drugiego dysku tego dema?
Aaaaaaa - bardzo przepraszam :) Rzeczywiście !
Nosty - jesteś chyba prekursorem jeśli chodzi o udostępnianie wydawanej gry w sieci równolegle i za darmo! Wielkie gratulacje - bardzo mi się podoba Twój pomysł. Gratulacje również dla całego Zespołu - kawał dobrej roboty.
Ja również dziekuję. Za to pytanie luźno związane z tematem: czy poza c64power istnieją jakieś strony dla c64 o podobnym poziomie aktywności, co atariarea, atarionline czy atariage? No i czy istnieje podobny support jeśli chodzi o sprzęt, rozszerzenia i interfejsy?
@pin: CL. to CLOSE (to samo CLO.) - CLOA. to CLOAD :D.
Atari Basic posiada również nieco bardziej skomplikowane funkcje takie, jak ABS, ATN, COS, DEG, EXP, INT, LOG, RND, RAD, SGN, SIN, SQR (za pomocą potęgowania policzysz pierwiastki innych stopni).
W książeczce bodajże "Poradnik programisty Atari" - http://tajemnice.atari8.info/ksiazki/zipped/pp_djvu.zip (jak również w "Atari Basic" Wiesława Miguta) znajdziesz też wzory do liczenia bardziej skomplikowanych funkcji trygonometrycznych - można by więc pokusić się o implementację namiastki kalkulatora naukowego :) Atari Basic przeprowadza operacje zmiennoprzecinkowe w kodzie BCD i z precyzją większą, niż w CBM Basic na Commodore 64. Ich opis znajdziesz w "Podstawowe procedury systemu operacyjnego" Wojciecha Zientary - http://tajemnice.atari8.info/ksiazki/zi … yjnego.zip .
A czy można auto malować na folii? Do wydania kolekcjonerskiego można by dołożyć n różnych pulpitów :D
To autko będzie miał na ścianie.
Czy w wieżach stereo nie były używane przypadkiem regulatory obrotowe generujące impulsy? Może udałoby się coś takiego dobrać i zmontować z dzielnikiem częstotliwości, licznikiem, i DAC i zrobić trwały i nie tracący parametrów w czasie paddle?
A na jaki sprzęt ten emulator?
Brrrr. To z prawej to jakaś ohydna potwora. Ta z lewej natomiast... mmmmm :)
Brak szyi jest rzeczywiście nieuzasadniony - wyszedł im jakiś transwestyta z wielkimi łapskami. Może chodziło o seksizm i dlatego zrezygnowali z ładnej dziewczyny?
Jak tak dalej pójdzie, zrobicie emulację klawiatury ZX Specturm :D
Możesz podać linka do tego dema?
Popłakałam się ze wzruszenia.
Luzik epi. Space opera jak za dawnych dobrych czasów. Może wkrótce pojawią się kolejne wątki i postacie?
Było st+ w sierpniu http://allegro.pl/item411703267_atari_s … karka.html . Napisz może do faceta, bo aukcja zakończyła się fiaskiem - może koleś ciągle je ma?
edit: heh - prawdopodobnie jednak sprzedał: http://allegro.pl/item415792050_415792050.html - ale popytać ciągle można.
Myślisz, że TFT się nie zużywa? Tu chyba jest tak, że tranzystorki nie przewodzą, jak jest czarny kolor (nie znam się)?
edit: http://telewizor.eu/ - heh - o ile dobrze zrozumiałem w lcd najmniej prądu bierze biały ekran? Oczywiście prócz ekranu z wyłączonym podświetleniem.
"Z rysunków - PAŁA, z rękoczynów - PAŁA, zajęcia teoretyczne - PAŁA, z zachowania PAŁA..."
Jakos tak to chyba leciało.
A gdyby pamięć dla proca była liniowa, to co z układami I/o? Czy słusznie podejrzewam, że dalej będą widzieć tylko dolne 64kb? Czy w tym przypadku pozostawienie prędkości dolnego 64kb ram @ 1.7 MHz nie będzie zbytnim ograniczeniem? Może niegłupie byłoby przełączanie banku ram (64kb) widzianego, przez układy i/o - można by wtedy w jednej linii natychmiast przełączyć wszystkie rejestry kolorów i pozycje sprajtów...
Bankowanie pamięci wydaje mi się niedobrym pomysłem. Jeśli będziemy mieć carta na 8000..9ffff, bank na 4000,,7ffff, dosa poniżej 2000, to zostają nam (bez podnoszenia systemu) obszary 2000..3fff (8kb) i a000..bfff (8kb). To trochę mało jeśli chcielibyśmy pokazać np. obrazek w hires interlace. Również przepisywanie obszarów pamięci będzie koszmarnie wolne, bo trzeba będzie przełączać banki. Zalety pamięci liniowej doceni chyba każdy kto próbował robić cokolwiek na x86 z rejestrami segmentowymi albo chciał na atari używać pamięci dodatkowej do czegoś innego niż ramdysk.
Edit: Zamieszałem. Oczywiście i/o mają swoje rejestry i zawartość ram nie ma tu nic do rzeczy. Wycofuję się z pomysłu. Można by co najwyżej brać dane obrazu, pmg i znaków z obszaru powyżej 64kb.
Zaxon: Na pewno zastanawiało ich dlaczego zakuipłeś 330 m kynara...
A to: http://allegro.pl/item425077564_atari_1 … 02769.html ? Nieatrakcyjna rzecz?
Edit: Z ciekawości - jak taką maszynę uruchamiać w Europie (Polsce)? Jakieś specjalne przelotki, tv/monitory trzeba do tego podłączyć?
Nie jestem rusofilem, ale mam niejasne przeczucie, że to co pokazują media nieco odbiega od prawdy...
Znalezione posty [ 2,901 do 2,925 z 3,002 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.092 sekund, wykonano 14 zapytań