czy poza magicos są jakieś dodatki do tos, które go wizualnie chociaż trochę poprawiają?
NeoDesk? Geneva? Z tym że kojarzę tylko z nazw, nigdy nie używał-M i nie do końca wiem czy dokładnie takie masz na myśli.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Silly Venture 2k25 SE - już wkrótce! Tylko do 21 lipca możesz zamówić koszulkę z okazji SV 2k25 SE
Nowy firmware 1.5 dla SDrive-MAX Ulepszony tryb szybki i poprawki kaset w nowej wersji firmware
Ice-T 2.8.2 Nowa wersja Ice-T dla 8-bitowego Atari już dostępna - poprawki i nowe funkcje
Galactic Panic - nowa przygodówka na ST Darmowa gra point and click na Atari ST - ponad 100 ekranów przygody.
Nowa wersja ARIFE Tool od PVBest73 Uaktualniono uniwersalne narzędzie do analizy obrazów ROM i dysków Atari
atari.area forum » Posty przez uicr0Bee
czy poza magicos są jakieś dodatki do tos, które go wizualnie chociaż trochę poprawiają?
NeoDesk? Geneva? Z tym że kojarzę tylko z nazw, nigdy nie używał-M i nie do końca wiem czy dokładnie takie masz na myśli.
Nie wiem, ale dziś się pochwalili że w jeszcze w tym roku udostępnią się na Węgrzech. Jak dostaniesz po węgiersku to dopiero będzie...
A poważnie to płakać się chce widząc co się z tym stało w ciągu paru lat.
Polecam: https://info-coach.fr/atari/index.php
Dużo materiału do przetrawienia, ale warto.
Konkretnie chyba najlepiej to: https://info-coach.fr/atari/documents/_ … _Guide.pdf
zalezalo mi zeby partycje byly widoczne takze pod windows, chociaz jedna
A to Twoje acsi2stm ma jedno gniazdo na kartę, czy więcej? Lepiej byłoby na partycję TOS+Win poświęcić osobną kartę SD (wystarczy 512MB). Nie przekładałbyś do PC podstawowej karty z partycjami ST-kowymi. WinDa takie nieznane partycje, może proponować sformatować... Jasne, można uważać, ale czasem palec się może omsknąć.
Co do wersji hddrivera, to nie pamiętam od której wersji umie TOS+Win. Pierwszą jaką kupiłem to 8.46, później upgrade do 9. i w tych wersjach ta opcja już była.
Mi pasuje, ale nie chcesz spróbować "in-person" u Krapa jak sugerował dely?
Nie chcę się wcinać w kolejkę :-) Może niech dely spróbuje pierwszy (do Radomia krótszy transport :) ). Pewnie zrobi to skutecznie i nie trzeba będzie dalej wysyłać.
Ale gdyby co, to też jestem gotowy.
OmniFlop wg dokumentacji umie jakieś cpm-y: http://www.shlock.co.uk/Utils/OmniFlop/OmniFlop.htm. Mam PC z 5.25", Win7 i OF.
Mam też KryoFlux i Greaseweazle jakby co, ale pewnie wyżej wymienieni poradzą.
po obsadzeniu rabaty oraz wrzuceniu kolejnej tony wungla do komórki na zimę poszedłem do mojej laserowej wyżymaczki GALi i odzyskałem wsady do obydwu chipów.
Człowiek renesansu :)
No i poszło do fabryki.
Kurcze, muszę poszukać kolejnego diwajsa żebyś nie nie nudził jesienią ;)
Mam pytanie: czy jak się spartycjonuje kartę SD przy pomocy ICD PRO [...] to wszystkie partycje powinny być widoczne w GEM desktop jako foldery?
Nie jako foldery, tylko jako dyski (urządzenia). Trzeba je wykryć (dodać na desktop). Jaki masz TOS? W 2.06 jedno polecenie w menu umieszcza na pulpicie ikony wszystkich znalezionych dysków, ale w 1.62 i niżej, trzeba każdy osobno.
ja potrzebuje teraz z obrazu dyskietki .st zrobić .prg żeby ten interfejst to czytal
.st i .prg to są dwa różne "systemy walutowe". .st to obraz całej dyskietki. Taki obraz możesz podmontować np.w emulatorze FDD typu Gotek i wtedy jego zawartość widzisz w stacji A lub B.
.st może zawierać m.in. pliki .prg i możesz je wyekstrahować z .st, a nie przekonwertować (analogicznie jak z .atr i .xex w Atari 8-bit).
Wyekstrahowane .prg (+ .rsc itp.) trzeba przegrać na kartę partycję na karcie SD (metod jest kilka). Nie każdy .prg tak przegrany na HDD (acsi2xxx) zadziała od razu. Są serwisy z grami, demami, "spaczowanymi" do działania z HDD np. d-bug.me, atari.8bitchip.info. To tak w skrócie, gdy było aktualne.
wydaje mi się, że wyłamany/zepsuty jest włącznik... Nie chciał się "włączyć" (jakby był "zapieczony") więc nacisnąłem dość mocno i chyba coś się złamało w środku bo dość luźno teraz "lata"
Miałem niedawno taką sytuację w zewnętrznej stacji Oceanic-czy-inny-Excelerator do C64. Nie dawało się przełączyć. Zdjąłem plastikową, zewnętrzną część przełącznika - u mnie jest ona zamocowana na takich dwóch lekko sprężynujących blaszkach, które lekko trzeba odgiąć np. małym płaskim wkrętakiem. Pod spodem przełącznik ma wystający metalowy krótki bolec, pod który psiknąłem kilka razy zdrowo "Kontaktu" i najpierw małymi szczypcami zaczęło się dać ten bolec przełączać, a później już po założeniu plastikowej kołyski (z tyłu ma ona otwór w który trzeba trafić bolcem) z każdym pstryknięciem działało lepiej, aż do normalnego.
Nie jestem pewien czy otwór z tyłu kołyski jest umieszczony symetrycznie. Przed zdjęciem, warto oznaczyć w jakim położeniu był przełącznik (bolec) i który koniec kołyski był wtedy na dole, a który na górze. Ja za pierwszym razem coś źle trafiłem i musiałem przełożyć.
gud-lak :) 3mam kciuk.
czasem mam od razu błąd 163, a czasem błąd 163 pojawia się w trakcie odczytu katalogu (np. pokaże 5 plików i błąd 163). Co to może być?
163 MyDOS: Write protected or system error, disk not readable
lub
163 ($a3) -93 CIO FATAL DISK I/O ERROR
Co to może być? Wydawało mi się że jak raz dobrze odczytało to już zawsze powinno. Luźny pasek? RPM? Ciągle źle nasmarowane prowadnice? Kondensatory? Nie udało mi się nawet sformatować w miarę nowej dyskietki 5.25 (DD). Głowica kilka razy przechodziła przez cały promień a na koniec i tak błąd. Nie pamiętam ale chyba też 163.
Pasek może być powodem. Na pewno nie zaszkodzi wymienić.
Na jaką gęstość formatujesz? Spróbuj na "single", 90k i obydwie strony. A jeżeli możesz poświęcić więcej dyskietek (bo wiadomo że nie ma tam nic do zachowania dla potomności) to spróbuj jeszcze sformaować inną, ale obejrzyj najpierw nośnik w wycięciu, przekręcając ją dookoła. Pamiętaj że głowica jest na dole, więc jak wkładasz do stacji naklejką do góry (czyli "stronę A"), to pracuje strona dolna.
Są też takie przełączniki, z epoki, z trzema portami, gdzie można podłączyć mysz i jeden lub dwa dżojstiki, gdzie przełącza się czy na port #1 w ST jest "zapodana" mysz czy dżoj.
O taki mi chodziło.
Ale zawartość EMPROMa chyba tego nie potwierdza?
"The iconic '80s console"? Bez jaj.
Niemniej dzięki za odnotowanie.
A ustawa wymienia z nazwy konkretne serwisy, czy podaje jakieś kryteria handlowych platform internetowych, na podstawie których "podpadają" pod ustawę? Dostał ktoś np. z ebaya wezwanie do uzupełnienia danych? Ja tam sprzedałem ze dwie tanie rzeczy, więc nie wpadłem jeszcze w "próg", więc do mnie nie pisali. ebay "jest zobligowany" w Polsce?
--
"se" odpowiedziałem. ebay zgłasza do niemieckiego urzędu skarbowego...
Z zawartości EPROMa, to:
©2793/2797 VERSIONREV 3.00 7-19-86COPYRIGHT (C) 1986 BY EMCCOPYRIGHT (C) 1986 BY DTI
naprowadziło mnie tu: https://forums.atariage.com/topic/33482 … uplicated/
Nie miałem czasu wczytywać się w cały wątek, ale na pierwszy rzut oka, to wygląda na 1050 Duplicator.
Niektóre systemy turbo zgłaszają się gdy przy WŁĄCZONEJ stacji BEZ zamkniętej dyskietki uruchomisz komputer. Nie wiem czy Duplicator tak się zgłasza. Próbowałeś?
przeczyściłem głowicę ipą i ta pierwsza z gier znów się odpaliła ale kolejne już nie.
Warto też wyczyścić prowadnice wózka głowicy ze starego smaru i naoliwić je na nowo.
A dyskietki nie są zagrzybione/zapylone/przemarznięte/przegrzane na jakimś strychu lub piwnicy? Przydałaby się jakaś pewna dyskietka, działająca pewnie w innej stacji.
Ew poświęć jedną i wgraj jakiś DOS z .atr (taką metodą jak podał wyżej perinoid) i spróbuj sformatować dyskietkę, jeżeli wcześniej testy stacji z tego .xex-a się powiodą... Tylko nie wiem czy 1050 Disk Diagnostics "umie" to turbo i czy wyniki diagnostyki będą miarodajne.
Co do turbo, to nie rozpoznaję (może jak tu zajrzą jer lub Zenon, to rozpoznają). A czy możesz zgrać zawartość EPROMa, czyli tego układu AMD na płytce turbo i załączyć go tutaj?
Czy oprócz płytki są jakieś inne modyfikacje, typu dodatkowe przewody, przełączniki, itp?
DAC7... PCC...
Dzięki za link do wideo. Też nie wiedziałem.
Ja mam taki z epoki: https://bigbookofamigahardware.com/bboa … spx?id=710, ale były jeszcze inne, tylko cos na szybko nie znajduję.
A co do replik, to widzę na ebajach i innych amigowych-ssklepach że są. Funkcjonalnie równoważne, tylko czasem same płytki bez obudów.
Są też takie przełączniki, z epoki, z trzema portami, gdzie można podłączyć mysz i jeden lub dwa dżojstiki, gdzie przełącza się czy na port #1 w ST jest "zapodana" mysz czy dżoj.
W sumie chyba reprodukcja takiego przełącznika miałaby zbyt obecnie. Najlepiej maksymalnie zminiaturyzowana.
Nie słyszałem żeby ktokolwiek odpalał Master i Slave na tych interfejsach :) A zresztą - zobaczę co sensownego uda mi się zrobić.
Zobacz, zobacz. Można-by robić backup na drugą kartę, ale to oczywiście najs-tu-hef, a nie mast :)
Zasadniejsze pytanie, jaki layout zrobić aby PCB z kartą CF pasowało do wszystkich lub możliwie największej liczby wersji płyt (MEGA)ST/E/F/SM.
Jak widać po napisie, ta obecna na tapecie, to "TOS CARD 2" o rok późniejsza. I to "...2 V1.0". Ciekawe czy były inne "V..." tego zubehör-a
@tOri, razie projektowania nowej płytki do upublicznienia, to ja tylko przypomnę nasze rozważania sprzed roku (email/priv) o ewentualnej zmianie złącza IDC40 na 44-pin, lub (lepiej) CompactFlash, lub dwóch osobnych projektów: 1) 44-pin; 2) CF.
--
uwielbiam niektóre niemeckie słowa, np. zubehör :-)
atari.area forum » Posty przez uicr0Bee
Wygenerowano w 0.189 sekund, wykonano 11 zapytań