Witam wszystkich.
Nie udzielałem się do tej pory na forum i jestem tu nowy, choć od jakiegoś czasu śledzę dyskusje na AA a po g2007 zacząłem się nieco bardziej interesować sceną Atari niż do tej pory. Użytkownikiem Atari 65 XE jestem od 86 roku. Tyle tytułem powitania.
To ja na atari.online.pl poruszyłem sprawę głosowania na własną produkcję więc myślę, że jestem winien wyjaśnienia forumowiczom AA.
Jestem za usunięciem takiego zakazu, ponieważ:
1. Głosujemy na TYTUŁY a nie na osoby.
2. Każdy uczestnik głosowania powinien mieć CAŁKOWITĄ wolność głosowania.
Na wątku atari.online stRing zauważył (z czym zgadzam się całkowicie), że pracując nad produkcją zespołowo każdy z Twórców automatycznie jest pozbawiony możliwości zagłosowania na pracę kolegów (nie cytuję dosłownie, ale tak to zrozumiałem). Dla mnie wolność wyboru ma znaczenie priorytetowe i uważam, że nie powinno się z zasady jej nie ograniczać nawet za cenę wyborów niemoralnych, lamerskich, złych itp. Jeśli pozbawimy Twórców możliwości zagłosowania na swój produkt, wtedy Twórca staje się niejako upośledzony, bo ma do wyboru o jeden tytuł mniej niż inni. A co jeśli ktoś robił muzykę do 3 na 4 tytuły z listy? A wcale nie uważa, żeby ten który mu pozostał jest wart głosu?
Co do uwagi Mikey'a to sprawa jest jasna w przypadku gdy Twórca stworzył dzieło jednoosobowo. Nie widzę jednak nadal powodu, dla którego miałoby mu być odebrane prawo głosu na swoją produkcję (czyli wręcz na siebie i swoje zdolności) - przecież to czy postąpił "dobrze" czy "źle" wg reguł Sceny zostanie napiętnowane przez społeczność a w najlepszym przypadku zostanie potraktowane, jako kontrowersyjne.
Zauważcie też, że Kaz sam zastanawiał się nad sensownością takiego ograniczenia. Znalazło się ono w regulaminie, ale to nie znaczy, że tak być powinno bez żadnej dyskusji. Padł argument, że od wieku-wieków takie ograniczenia stosowane były w regulaminach innych konkursów na świecie, ale ponieważ nie uczestniczyłem ani nie obserwowałem żadnego z nich do tej pory prosiłbym o wyjaśnienie DLACZEGO je wprowadzono. Bo myślę, że tutaj może tkwić sedno sprawy.
Jeśli moje motywacje nie są jasne proszę o uwagi.
VQ Tracker Beta 2 Nowa wersja cross-platformowego trackera muzycznego dla Atari XL/XE z poprawkami błędów.
15. edycja BASIC 10 Liner Contest Ruszyła kolejna edycja konkursu na gry i programy napisane w zaledwie 10 liniach kodu.
Gearlynx 1.1.1 Nowa wersja emulatora konsoli Atari Lynx przynosi poprawki błędów.
avi2atari narzędzie w Pythonie do konwersji wideo na format AVF dla 8-bitowych komputerów Atari.
Pierwsza beta POKEY VQ Tracker Ilmenit udostępnił innowacyjne narzędzie do tworzenia muzyki opartej na samplach dla Atari 8-bit.